Sigortam.net BES’e de Sitede Yer Verecek

 İnternet sitesinde geniş ölçekli bir bilgi bankası açan Sigortam.net, çok yakında siteye Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kategorisini de dahil edecek. Böylece site aracılığı ile, sisteme katılmak isteyenler başvuruda bulunabilecek. BES hakkında bilgi almak isteyenler de merak ettikleri soruların yanıtlarını bulacak. Sigortam.net'in BES'le ilgili projesi hakkında bilgi veren Sigortam.net Genel Müdürü Refik Berkol, “Daha önce bu işi sadece BES'e özel web sitemiz üzerinden gerçekleştiriyorduk. Artık tüm kullanıcılarımız, üyelerimiz ile BES'e girmek isteyen ama yeterli donanıma sahip olamadığı için sisteme girmeye cesaret edemeyenler sitemiz aracılığı ile tüm soru ve taleplerine çözüm ve yanıt bulabilecek” dedi.
 

 Yabancı ortaklığa açık

 Sigortam.net’in, yabancı potansiyel ortaklardan ilgi gördüğünü belirten Berkol, “Müşterilerimize daha geniş olanaklar sağlayacağını düşündüğümüz teklifleri değerlendirebiliriz” diye konuştu. Yeni Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği hakkındaki görüşlerini açıklayan Berkol. yeni yönetmeliğin brokerlerde aradığı nitelikler ve getirdiği yükümlülüklerle ciddi ve güven duyulacak bir müessese oluşumunu pekiştirdiğini söyledi. Brokerlerin büyümesi ile sigorta sektörünün büyüyüp gelişmesinin birbiriyle yakından bağlantılı olduğunu ifade eden Berkol, “Bu nedenle mevcut yönetmeliğin, gerek brokerların gerekse sigorta sektörünün sağlıklı büyümesine katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Berkol, pazarın talepleri, gelişimi ve mevcut yönetmelik sayesinde yabancı brokerlerin ülkemizde şube açması sonrasında brokerlerin şu an sektörde yüzde 10'larda olan pazar paylarının ilk 5 yıl içinde yüzde 20 düzeyini zorlayacağını vurguladı.
 

 Sektör için büyük risk yok

 Türk sigorta sektörünün, mevcut krizden çok ciddi olarak etkilenmemesini beklediklerini belirten Berkol, şunları söyledi: “Her ne kadar sigorta şirketleri yurtdışı reasürans şirketleri ile çalışsalar da finans sigortası, mevduat sigortası gibi riskli sigorta ürünleri Türk pazarında olmadığından dünyanın büyük reasürans şirketleri açısından riskli bir pazar görüntüsü sergilemiyoruz.”
 İnternet üzerinden sigorta alımına imkan veren Türkiye'nin ilk ve tek sigorta portalı Sigortam.net, sigorta poliçesi satın almak isteyenlerin, sektörde 20'yi aşkın sigorta şirketinin ürünlerini tek bir tıkla veya çağrı merkezi aracılığı ile karşılaştırıp, ihtiyacı olan poliçeyi en uygun fiyat garantisi ile almalarını sağlıyor.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL