Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Hayatımıza girdiği günden bu yana önemli bir kolaylık sağlayan kaza tespit tutanağı uygulamasında ayrıca online kaza tespit tutanağı sorgulama işlemi de yapılabiliyor. Kaza tutanağı sorgulama işlemini TC Kimlik No ve plaka bilgilerinizle saniyeler içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama İçin Tıklayın.

Kaza Tespit Tutanağı Sistemi Nasıl İşlemektedir?

Kaza tespit tutanağı sorgulama, kaza tespit tutanağındaki işlem en az iki ikişinin karıştığı  trafik kazalarında, tarafların doldurdukları kaza tespit tutanağını sigorta şirketlerine  iletmeleri ile başlamaktadır.

Sigorta şirketi ise kendisine iletilen tutanağı en geç takip  eden iş gününün sonuna kadar, varsa fotoğraflarla birlikte elektronik ortamda SBM’ye  iletmektedir.

Tutanakların SBM’ye iletilmesinin ardından sigorta şirketleri kendi kusur oranlarının  değerlendirmesini yaparlar. Bu değerlendirme sonucunda iki taraf da aynı kusur  oranlarını belirtip anlaşmaya varmışlarsa, dosya sonuçlanır. Aksi takdirde ise dosya 3 iş  günü içerisinde Tutanak Değerlenirme Komisyonu’na iletilir. Dosya burada 3 iş günü  içerisinde sonuçlanır.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Kaza Tespit Tutanağı İtirazı

Kaza tespit tutanağının sonuçlanmasının ardından SBM, taraflara hem SMS, hem de e-posta yoluyla bilgilendirme yapmaktadır. Eğer taraflardan biri tutanaktaki kusur oranını öğrenmek istiyorsa, bu sefer kaza tespit tutanağı sorgulama işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kaza tespit tutanağına itirazın en az 5 iş günü içerisinde yapılması gereklidir. Kaza tespit tutanağı sorgulama işlemini sbm.gov.tr adresinden online olarak veya SMS yöntemiyle gerçekleştirebilirsiniz.

Hasar Dosya Takibinizi Sigortam.net Yapsın

Trafik kazası ve arızalar sonrasında başlayan süreç, araç sahiplerinin gün içerisindeki diğer işleri ile ilgilenmelerine engel teşkil ediyor. Ancak, kasko sigortasını Sigortam.net‘ten yaptıranlar, hasar dosya takibi işlemlerini takip etmek zorunda kalmıyor. Sigortam.net hasar işlemleri boyunca müşterilerinin hasar dosya takibini ücretsiz olarak yaparak, poliçe alımı sonrasında da müşterilerinin yanında yer alıyor.

Trafik Sigortanızı Mutlaka Yaptırın

Olası bir kaza anında zorunlu trafik sigortası poliçenizi yaptırmamış olmanız sizi önemli sıkıntılar içerisine sokabilir. Trafik sigortası aracınızın veya sizin için hasar ödemesi yapmasa da, hatalı olduğunuz durumlarda karşı tarafın hasarını ödemesi nedeniyle önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Trafik Sigortası fiyatları 2021 bilgilerini görmek için tıklayın.

Trafik sigortasında en iyi fiyat garantili teklifi trafik sigortası sorgulama yaparak 2 dk’da alın veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayın.

Müşteri Yorumları