Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta kasko, trafik sigortası ve sağlık sigortası fiyatlarını görmek için hemen teklif alın!

Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta

Türkiye'de sigortacılık sektörünün öncülerinden olan Anadolu Sigorta kasko, zorunlu trafik sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık sigortası, kaza, yangın, nakliyat, mühendislik, tarım ve hukuksal koruma alanlarında hizmet vermektedir. Toplam prim üretiminde 4,7 milyar TL seviyesine ulaşan Anadolu Sigorta, dönem net kârını 2 katına çıkararak 184 milyon TL seviyesine yükseltirken özsermaye kârlılığında %11,2’ye ulaştı.

Kasko, trafik sigortası ve tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını ve teminatlarını karşılaştırmak için Sigortam.net'ten teklif alabilirsiniz. 

Anadolu Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), SGK anlaşmalı özel hastanelerde fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almanı sağlayan sağlık sigortasıdır. SGK ve Anadolu Sigorta anlaşmalı hastanelere giderek muayene, tahlil ve tetkiklerini ekstra ücret ödemene gerek kalmadan yaptırabilirsin. Anadolu Sigorta anlaşmalı hastaneler hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsin.

Anadolu sağlık sigortası sayfamızdan fiyatları, teminat kapsamını ve ek hizmetleri öğrenmek için tıkla.

Anadolu Sigorta Kasko Sigortası

Anadolu sigorta kasko ürünlerini birçok farklı teminat kapsamında sunar. Çarpma, çarpılma, yanma, çalınma gibi ana teminatların yanında yanlış akaryakıt dolumu ve mini onarım gibi ek teminatlar da poliçe içerisindedir. Bu sayede aracını hasar risklerine karşı koruma altına alır ve yüksek maliyetli zararlara karşı bütçeni korur. Anadolu kasko sigortan ile anlaşmalı kurumlara giderek hasar masraflarını sigortan ile karşılayabilirsin. 

Anadolu Sigorta Anlaşmalı Servisler sayfamızdan oto servisleri hakkında bilgi alabilirsin.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama sayfamızdan hasar süreci takip etmek için bilgi alabilirsin.

Anadolu kasko sigortası farklı isimlerle ihtiyaçlara ve bütçeye göre seçilebilir bir yelpazededir. Anadolu kasko fiyatları da bu açıdan farklılık gösterebilir, çünkü teminatları değişkendir. Şimdi Anadolu Sigorta kasko ürünlerine bakalım.

Anadolu Sigorta kasko paketleri şöyledir;

 • Birleşik Kasko Sigortası
 • Hesaplı Kasko Sigortası
 • Marka Kasko Sigortaları

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko

Anadolu birleşik kasko ürünü, geniş teminatları ile hasar risklerine karşı yüksek bir koruma sağlar. Kasko ana teminatları olan çarpışma, çarpma, çalınma, yanma, 3.kişilerin kötü niyetli hareketlerinden oluşan zararları kapsamasının yanında birçok avantajlı ek teminatı vardır. 

Anadolu Sigorta Birleşik Kasko;

 • Kilit sisteminin değiştirilmesi
 • Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu aracın çalınması
 • Hatalı akaryakıt dolumu
 • Hukuksal koruma teminatı
 • Orjinal cam değişimi
 • Hayvanların vereceği zararlar
 • Yetkili olmayan kişilerce aracın çekilmesi ve daha birçok ek teminatla geniş bir ek teminat kapsamına sahiptir.

Geniş teminatlarla aracını hasar masraflarına karşı koruma altına almak isteyenler için birleşik kasko ürünü tercih edilebilir.

Anadolu Sigorta Hesaplı Kasko

Anadolu hesaplı kasko ürünü teminatları birleşik kaskoya göre daha dar olmakla birlikte daha uygun fiyatlı bir pakettir. Yine avantajlı ek teminatlara sahiptir ama daha az bir bütçeyle kasko almak isteyenlere uygun bir üründür. Tüm araç markaları hesaplı kasko ürününü satın alabilir, marka model sınırı yoktur.

Anadolu Sigorta'nın hesaplı kaskosunda müşterilere sunduğu avantajlı bir özellik vardır. Tüm araç grupları için ihtiyari mali mesuliyet (İMM) teminatını sınırsız olarak verir. İMM kaza sırasınd karşı tarafa verilen zarar masraflarının karşılanmasıdır. Bu açıdan sınırsız limit olması, bütçeni hasar masraflarına karşı koruma açısından oldukça önemlidir. 

Anadolu Sigorta Markalı Kasko

Araç markalarına özel olarak geliştirilmiş Anadolu markalı kasko ürünü, ihtiyaç olunan teminatları bir araya getiren genişletişmiş bir kasko paketidir.

Anadolu Markalı Kasko paketleri;

 • Audi Kasko
 • Honda Kasko
 • Volkswagen Kasko
 • Scania Kasko
 • Skoda Kasko

Yukarıdaki markaya sahip araçlar için düzenlenen markalı kasko ürünü, markanın yetkili servislerinde ekstra avatanjlar sunar. Kapsamı birleşik kasko gibi geniştir, birçok ek teminatla yüksek bir koruma alanına sahiptir. 

Anadolu Trafik Sigortası

Anadolu trafik sigortası, kaza sonucunda karşı tarafın veya üçüncü kişilerin zarar masraflarını karşılayan zorunlu bir araç sigortasıdır. Anadolu sigorta trafik sigortası için farklı ürünler sunar. İlki standart olan sadece ana teminatların olduğu trafik sigortasıdır. Bu ana teminatlar; maddi zararlar, sağlık giderleri, sürekli sakatlık ve destekten yoksun kalma (vefat) teminatlarıdır. 

Standart trafik ürünü dışında Anadolu Sigorta birden fazla zorunlu trafik sigortası ürünü ile geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Poliçeye ekletilebilen teminatlarla koruma kapsamı genişletilebiliyor. Farklı teminatları içeren Anadolu zorunlu araç sigortası seçeneklerinden biri tercih edilerek daha kapsamlı bir koruma alanı oluşturulabilir.

Anadolu Trafik Sigortası Paketleri;

 • Ekstra Trafik Sigortası: Artan mali sorumluluk teminatı ile trafik sigortasının standart limitleri aşması durumunda 250.000 TL’ye kadar güvence verir.
 • Tam Bakım Trafik Sigortası: Anadolu Sigorta'nın mini onarım ve bakım paketi ile küçük çaplı onarımları da kapsam içerisine alır.
 • Trafik Yol Yardım Sigortası: Kaza ya da araç arızası durumlarında Anadolu Sigorta asistans hizmeti ve hukuki anlaşmazlıklar durumunda hukuksal koruma teminatı poliçe dahilindedir.

Anadolu Sigorta Evcil Hayvan Sigortası

Anadolu sigorta, Patim Güvende Sigortası ile evcil hayvanlarının acil sağlık sorunlarında tedavi desteğini güvence altına alıyor. Kedi veya köpeğinin acil tedavileri, muayene ve tahlil masraflarını poliçe kapsamındaki teminatlara bağlı olarak karşılıyor. 

Anadolu evcil hayvan sigortasının kapsamı, poliçe türüne göre değişiyor. Acil tedavi, 3.şahıs mali sorumluluk, kayıp ilanı ve ödül masrafları teminatları standart ürün paketinde sunulurken, ek prim karşılığında teminat kapsamı genişletilebiliyor. Pati plus teminatı ile poliçenin kapsamına eklenebilen bazı teminatlar şöyledir;

 • Veteriner muayenesi
 • Ameliyat (doğum, kısırlaştırma hariç)
 • Röntgen, kan tahlili hizmetleri 

Anadolu sigorta evcil hayvan sigortası, anlaşmalı/anlaşmasız veterinerlerde geçerlidir. Yukarıdaki bashsettiğimiz Pati Plus teminatı ile gelen ücretsiz ek hizmetler ise Anadolu Sigorta anlaşmalı veterinerlerinde geçerlidir. Anadolu Sigorta anlaşmalı veterinerler listesine ulaşmak için tıklayın.

Teminatları ve poliçe primlerini en güncel şekilde öğrenmek için Sigortam.net'ten teklif alabilirsin. 

Anadolu Sigorta İletişim

Anadolu Sigorta iletişim bilgileri:

 • Anadolu Sigorta telefon: 0850 724 0850
 • Anadolu Sigorta e-posta: bilgi@anadolusigorta.com.tr
 • Anadolu Sigorta adres:  Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Çam Pınarı Sokak No:6 34805 Beykoz / İstanbul (Genel Müdürlük)

Anadolu Sigorta müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 0850'ı arayarak sigorta ürünleri hakkında bilgi alabilir, hasar durumunuzu bildirebilirsin.

Provizyon İletişim Merkezine ulaşmak için;

Özel ve Tamamlayıcı sağlık sigortalarında 0850 744 04 44'ü arayarak 1'i tuşlayıp sonrasında;

 • Ayakta tedavi için 1'i tuşlayıp
 • Yatarak tedavi için 2'yi tuşlayıp iletişime geçebilirsin.

Evrak gönderim adresi: Smart Plaza Rüzgarlıbahçe Mh. Kavak Sok. No:31 Beykoz/İstanbul