Allianz Sigorta

Allianz Sigorta sağlık sigortası, trafik sigortası ve kasko fiyatlarını görmek için hemen teklif alın!

Allianz Sigorta

Allianz Sigorta

Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 70'in üzerinde ülkede 180 bini aşkın çalışanı ile 75 milyon müşterisine bankacılık, sigorta ve varlık yönetimi hizmetleri veren Allianz Sigorta, dünyanın en büyük 20. şirketi unvanının sahibi. 

Allianz Sigorta; araç, sağlık, ev ve işyeri sigortaları, bireysel emeklilik planları gibi birçok konuda güvence sağlayan sigorta ürününe sahiptir. Allianz sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), özel sağlık sigortası (ÖSS), kasko ve trafik sigortası hakkında merak ettiklerini sayfamızda bulabilirsin.

Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Allianz tamamlayıcı sağlık, SGK ve Allianz'ın TSS anlaşması olan özel hastanelerde fark ücreti ödemeden sağlık hizmeti almanı sağlar. Allianz tamamlaycı sağlık sigortasının öne çıkan bazı avantajlı özellikleri vardır. Yatarak tedavi olman gerektiğinde Allianz ile anlaşması olmayan ama SGK anlaşması olan diğer özel sağlık kurumlarına gitmek istemen durumunda, poliçende ek bir limit olur. Bu limit poliçenin kapsamına göre değişebilir. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası sayfamızdan fiyat ve teminat bilgilerini daha detaylı öğrenebilirsin.

Allianz anlaşmalı hastaneler konulu sayfamızdan anlaşmalı sağlık kurumları için bilgi alabilirsin.

 

Allianz Seyahat Sağlık Sigortası

Allianz seyahat sağlık sigortası, yurt dışı seyahatlerinde ani bir rahatsızlık yaşadığında sağlık hizmeti almanı sağlar ve maddi kayıplara karşı güvence verir. Geniş teminat seçenekleriyle kendi ihtiyaçlarına ve bütçene göre seyahat sağlık poliçeni oluşturman mümkün. Ürüne göre kapsam değişse de genel olarak teminatları şöyle sıralayabiliriz.

Ana teminatları;

 • Kaza veya ani bir rahatsızlık sonucu sağlık hizmeti almak
 • Sağlık hizmeti almak için nakil, taburcu olduktan sonra nakil ve vefat durumunda cenaze nakli

Ek teminatlar ise oldukça geniştir;

 • Seyahatin iptali veya gecikmesi durumunda çıkan masraflar
 • Bagaj kaybı veya gecikmesi
 • Overbooking nedeniyle gecikme
 • Aktarma uçusunun kaçırılması
 • Erken dönüş masrafları
 • Tedavi nedeniyle konaklama
 • Refakatçinin konaklaması
 • Yurt dışında nakit avans
 • Gıda zehirlenmesi
 • Hukuki danışma

Tüm teminatlar hakkında bilgi almak ve fiyatları görmek için seyehat sağlık sigortası teklifi alabilirsin.

Allianz Sigorta Özel Sağlık Sigortası

Allianz özel sağlık sigortası için öne çıkan ürün "Modüler Sağlık Sigortası"dır. Teminatları ve anlaşmalı kurumları seçme özgürlüğü tanıyan Alliaz özel sağlık sigortası (ÖSS) ile sigortalı poliçesi sınırlarını kendisi belirleyebilir. Özel sağlık sigortasında TSS'de olduğu gibi sınırlı muayene hakkın yoktur, sağlık giderleri poliçedeki ücret limitleri ile sınırlı olur. Allianz Modüler Sağlık Sigortası ürününde de limit ve ödeme yüzdeleri sigortalı tarafından seçilerek kişisel limitlerler oluşturulabilir. Dilersen limitleri düşük tutarak daha uygun fiyatlı bir poliçe oluşturabileceğin gibi dilersen de limit ve ödeme yüzdelerini yüksek tutarak poliçe teminat kapsamını arttırabilirsin.

Allianz özel sağlık sigortasında da teminatlar ayakta ve yatarak olmak üzere birçok ek teminatla genişletilebilir. Doğum teminatı, diş ve gözlük modülü, Check Up hizmeti gibi ek teminatlarla poliçe esnetilebilir. 

Allianz Trafik Sigortası

Allianz trafik sigortası ile karşı tarafa ve üçüncü kişilere verilebilecek zarar masrafları güvence altına alınır. Trafik sigortası teminatları standart limitlerle sınırlıdır. Bu açıdan Allianz trafik sigortası da karşı tarafın maddi hasar ve sağlık giderlerini limitler dahilinde öder. Allianz zorunlu trafik sigortasına ek teminatlarda ekletilebilir. Ferdi kaza, mini onarım ve yol yardım gibi ek teminatlarla trafik sigortası içeriği zenginleştirilebilir.

Allianz Kasko Sigortası

Allianz kasko, kaza ya da hasar durumlarında aracının zarar masraflarını karşılar. Kasko ile çarpma, çarpılma gibi kaza ve hasar durumlarının yanında birçok ek teminatla hem bütçeni koruyabilirsin hem de hasar onarım sürecini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsin. Allianz kasko çekici hizmeti, ikame araç, mini onarım gibi ek teminatlarla da hasar sürecinde avantajlı hizmetler sunar.

Hasar durumunda aracını tamir ettirmek için Allianz kasko anlaşmalı servislerini kullanman gerekir. Allianz anlaşmalı servisler konulu sayfamızdan daha fazla bilgi alabilirsin.

Hasar durumun için bilgi edinmek istiyorsan da Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsin.

Allianz Kasko Tek ve Çift Sürücü İndirimleri

Allianz kasko sigortasının bir avantajı da tek/çift sürücü indirimi ile poliçenin daha uygun primlerle satılabilmesidir. 

Allianz tek sürücü indirimi: Sigorta ettirilecek aracı sadece tek sürücünün kullanması durumunda kasko poliçesinde indirim uygulamasını ifade eder. Yani aracı sadece sigortalı kullanırken ortaya çıkan hasar masraflarının tümünü kakso karşılar. Hasar anında poliçedeki tek sürücü beyanına aykırı bir durum gerçekleşirse, yani aracı başka biri kullanırken hasar oluşursa hasar tazminat bedeli üzerinden sürücü indirimi oranında kesinti uygulanır.

Allianz çift sürücü indirimi: Sigorta ettirilecek aracı poliçede belirtilen iki kişinin kullanması durumunda kasko tutarında indirim uygulamasıdır. Yani aracı poliçede belirtilen iki kişi kullanırken hasar oluşursa kasko masrafları kesinti yapmadan karşılar, eğer hasar anında çift sürücü beyanına aykırı bir durum gerçekleştiyse çift sürücü indirimi oranında hasar tazminatından kesinti uygulanır.

Allianz Kasko Ürünleri Nelerdir?

Allianz kasko ürünlerini ihtiyaç ve bütçeye göre uygun olması açısından farklı paketler şeklinde sunar. Allianz Sigorta kasko ürünleri şunlardır:

 • Mini Paket
 • Eko Paket 
 • Kapsamlı Paket
 • Markalı Paket

Allianz İletişim

Allianz sigorta adres: Allianz Tower, Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Ataşehir/İstanbul 34750

Allianz sigorta tel: (0850) 399 99 99

Allianz Sigorta Müşteri Hizmetleri

Allianz müşteri hizmetleri için de 0850 399 99 99 numarasını arayabilirsin. Sigorta branşı fark etmeksizin sigortacılıkla ile ilgili tüm hizmetlere Alliaz Sigorta iletişim telefonundan ulaşman mümkün.  

Provizyon İletişim Merkezine ulaşmak için;

Özel ve Tamamlayıcı sağlık sigortalarında 0850 399 99 99'u arayarak;

 • T.C'ni girdikten sonra sırasıyla 5 sonra 3'ü tuşlayarak iletişime geçebilirsin.

Evrak gönderim adresi: Allianz Tower Küçükbakkalköy Mh. Kayışdağı Cad. No:1 Ataşehir/İstanbul