Erkekler Kadınlardan 5 Kat Fazla Kasko Poliçe Alıyor

Erkekler Kadınlardan 5 Kat Fazla Kasko Poliçe AlıyorSigortam.net Hürses Gazetesi’nde

Türkiye’nin ilk ve genişsigortaplatformu Sigortam.net 13.yaşını kutlarken Türkiye’de internet sigortacılığının kullanım alışkanlıklarına ışık tutuyor. 2001’de kurulan Sigortam net, Türkiye’de online ve telefon üzerinden sigorta satışı ve karşılaştırması hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğini taşıyor.

Kurulduğu günden bu yana 1,8 milyon müşteriye, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin kaskotrafik sigortasıözel sağlık sigortası ve konut sigortası branşlarındaki tekliflerini sunmuş bulunuyor.

13 yıllık tecrübeyle bir ilke imza atan Sigortam’netin İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan’nın yaptığı açıklamaya göre;

Son 1 yılda Sigortam.net üzerinden poliçe alanların yaş, cinsiyet ve tercih önceliklerini açıklayan istatistiksel verileri de özetledi. Sigortam.net verilerine göre platform üzerinden araçlarına kasko sigortası yaptıranları yüzde 34’lik bölümünü 35-44 yaş arasındaki erkekler oluşturuyor.

Kadınlarda ise kasko poliçesi satın alanların ağırlığını yüzde 9’luk oran ile yine 35-44 yaş arasındakiler oluşturuyor. Rakamlara göre erkekler kadınlardan 5 kat daha fazla kasko poliçesi alıyor. En çok poliçe satın alınan 35-44 yaş aralığında kadınların aldığı kaskolar erkeklere göre yüzde 14 daha pahalı.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL