Sigortada İnternet Dönemi - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortada İnternet Dönemi

Sistem Sigorta Brokerlik A.Ş. Kurucusu Murat Can Toprak:
 
Kişi başına gelirimizin düşük olması, sigorta sektörünün gelişmesine ciddi olarak ket vuran bir olgudur.
 
Brokerler, uzmanlıkları, dünya ile olan iletişimleri v.b nedenlerle, tüketicinin adına, piyasayı dengeleyen kuruluşlardır. Bu çok önemli bir husustur. Ancak bazı sigorta şirketleri henüz bunu tam kafalarında oturtabilmiş değildir. Bugün portföyü bizde, seneye alırlar şeklinde düşünüyorlar. Portföy pazarlığı yapanlar bile var. Bu bana göre yanlış, bu bana göre yanlış olduğu gibi, olayın ruhuna da aykırı. Tüketici adına daha fazla rekabete, daha fazla hizmete, baştan doğru fiyatlamaya ihtiyaç var. O sıkıntı budur. Bu konuda da bir düzenlemeye ihtiyaç vardır diye düşünüyorum.
 
Türk Sigorta Sektöründe sessiz sedasız, iki devrim olmuştur. Biri ortak olarak; oto hasar ve bilgilerinin artık depolandığını düşündüğüm TRAMER'dir. Diğeri tüketicilerin bazı fiyatları internetten tek tıkla görebildiği Sigortam.net' tir. İlgilileri tebrik etmek lazım. Bu tüketicinin bilinçlenme hızını ve sigorta şirketlerinin birbirlerinin ürünleri hakkında internetten, daha bilgi sahibi olduğu gerçeğini artırmıştır. Yani sektör daha şeffaf olmuştur. Ancak kişi başı gelirimizin düşük olması, sigorta sektörünün gelişmesine ciddi olarak ket vuran bir olgudur.
 
Pazar payının büyümesi, piyasaya sigorta şirketlerinin yeni ürünler, özellikle sorumluluk sigortaları konusunda sunması standart ürünlerden ziyade uzman personelleri ve üst yönetimi ile her konuda underwriting yapabilecek bilgi birikimi ve cesarete gelmeleri ve ülkemizde kişi başı gelirin artması ile olacaktır diye düşünüyorum. Yoksa aynı pastayı paylaşmak için. her seneki mücadelemiz devam edecek. Biz, sigorta şirketleri ve sektör olarak bu gayrette olmazsak, yurt dışından gelen her türlü servise sektör kolay teslim olacak.

Benzer İçerikler

Marmara Üniversitesi ile Sigortam.net İşbirliği

16 Mayıs 2007 , Çarşamba / Dünya Gazetesi

Hekim Mesleki Sorumluluk Sigortası sorunları da beraberinde getirecek.

Devamını Oku

Sigortalanmak Çok Kolay!

01 Mayıs 2007, Salı / Elele Dergisi

Sigortam.net Türkiye’deki ilk ve tek karşılaştırmalı sigorta sitesi olarak bir “tık” uzaklıkta.

Devamını Oku

Sigortam.net Kampanyaları Uzattı

24 Ekim 2007, Çarşamba / Dünya

Sigortam.net, yoğun ilgi üzerine kampanyalarını 31 Ekim’e kadar uzattı

Devamını Oku