Sigortada İnternet Dönemi

Sistem Sigorta Brokerlik A.Ş. Kurucusu Murat Can Toprak:
 
Kişi başına gelirimizin düşük olması, sigorta sektörünün gelişmesine ciddi olarak ket vuran bir olgudur.
 
Brokerler, uzmanlıkları, dünya ile olan iletişimleri v.b nedenlerle, tüketicinin adına, piyasayı dengeleyen kuruluşlardır. Bu çok önemli bir husustur. Ancak bazı sigorta şirketleri henüz bunu tam kafalarında oturtabilmiş değildir. Bugün portföyü bizde, seneye alırlar şeklinde düşünüyorlar. Portföy pazarlığı yapanlar bile var. Bu bana göre yanlış, bu bana göre yanlış olduğu gibi, olayın ruhuna da aykırı. Tüketici adına daha fazla rekabete, daha fazla hizmete, baştan doğru fiyatlamaya ihtiyaç var. O sıkıntı budur. Bu konuda da bir düzenlemeye ihtiyaç vardır diye düşünüyorum.
 
Türk Sigorta Sektöründe sessiz sedasız, iki devrim olmuştur. Biri ortak olarak; oto hasar ve bilgilerinin artık depolandığını düşündüğüm TRAMER'dir. Diğeri tüketicilerin bazı fiyatları internetten tek tıkla görebildiği Sigortam.net' tir. İlgilileri tebrik etmek lazım. Bu tüketicinin bilinçlenme hızını ve sigorta şirketlerinin birbirlerinin ürünleri hakkında internetten, daha bilgi sahibi olduğu gerçeğini artırmıştır. Yani sektör daha şeffaf olmuştur. Ancak kişi başı gelirimizin düşük olması, sigorta sektörünün gelişmesine ciddi olarak ket vuran bir olgudur.
 
Pazar payının büyümesi, piyasaya sigorta şirketlerinin yeni ürünler, özellikle sorumluluk sigortaları konusunda sunması standart ürünlerden ziyade uzman personelleri ve üst yönetimi ile her konuda underwriting yapabilecek bilgi birikimi ve cesarete gelmeleri ve ülkemizde kişi başı gelirin artması ile olacaktır diye düşünüyorum. Yoksa aynı pastayı paylaşmak için. her seneki mücadelemiz devam edecek. Biz, sigorta şirketleri ve sektör olarak bu gayrette olmazsak, yurt dışından gelen her türlü servise sektör kolay teslim olacak.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL