444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortada İnternet Dönemi

01 Ağustos 2007
Sistem Sigorta Brokerlik A.Ş. Kurucusu Murat Can Toprak:
 
Kişi başına gelirimizin düşük olması, sigorta sektörünün gelişmesine ciddi olarak ket vuran bir olgudur.
 
Brokerler, uzmanlıkları, dünya ile olan iletişimleri v.b nedenlerle, tüketicinin adına, piyasayı dengeleyen kuruluşlardır. Bu çok önemli bir husustur. Ancak bazı sigorta şirketleri henüz bunu tam kafalarında oturtabilmiş değildir. Bugün portföyü bizde, seneye alırlar şeklinde düşünüyorlar. Portföy pazarlığı yapanlar bile var. Bu bana göre yanlış, bu bana göre yanlış olduğu gibi, olayın ruhuna da aykırı. Tüketici adına daha fazla rekabete, daha fazla hizmete, baştan doğru fiyatlamaya ihtiyaç var. O sıkıntı budur. Bu konuda da bir düzenlemeye ihtiyaç vardır diye düşünüyorum.
 
Türk Sigorta Sektöründe sessiz sedasız, iki devrim olmuştur. Biri ortak olarak; oto hasar ve bilgilerinin artık depolandığını düşündüğüm TRAMER'dir. Diğeri tüketicilerin bazı fiyatları internetten tek tıkla görebildiği Sigortam.net' tir. İlgilileri tebrik etmek lazım. Bu tüketicinin bilinçlenme hızını ve sigorta şirketlerinin birbirlerinin ürünleri hakkında internetten, daha bilgi sahibi olduğu gerçeğini artırmıştır. Yani sektör daha şeffaf olmuştur. Ancak kişi başı gelirimizin düşük olması, sigorta sektörünün gelişmesine ciddi olarak ket vuran bir olgudur.
 
Pazar payının büyümesi, piyasaya sigorta şirketlerinin yeni ürünler, özellikle sorumluluk sigortaları konusunda sunması standart ürünlerden ziyade uzman personelleri ve üst yönetimi ile her konuda underwriting yapabilecek bilgi birikimi ve cesarete gelmeleri ve ülkemizde kişi başı gelirin artması ile olacaktır diye düşünüyorum. Yoksa aynı pastayı paylaşmak için. her seneki mücadelemiz devam edecek. Biz, sigorta şirketleri ve sektör olarak bu gayrette olmazsak, yurt dışından gelen her türlü servise sektör kolay teslim olacak.

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Yeni Konsept

20 Temmuz 2003 Pazar

20 Temmuz 2003, Pazar / Dünya

Türkiye'nin ilk karşılaştırmalı hizmet sunumunu gerçekleştiren şirketlerinden biri olarak nitelendirilen Sigortam.net, geliştirdiği teknoloji ve hiz­met sunum yaklaşımı ile sigorta sektöründeki değişimin başlatıcısı olduğuna inanıyor.

Gerçek Riske Online Poliçe

17 Mart 2003 Pazartesi

17 Mart 2003, Pazartesi / ITBusiness

Türkiye'nin finansal hizmetler alanın­daki ilk örneklerinden biri olan Sigortam.net ise, riske karşı 'yenilikçi hizmet su­numu yaklaşımı' ile Türkiye'de a-ticaret (Adaptive Commerce) uygulamasını ger­çekleştiriyor.

Sigortam.net ile Bireysel Emeklilik

05 Aralık 2003 Cuma

05 Aralık 2003, Cuma / Nokta Dergisi

Türkiye'de internet aracılığı ile karşılaştırmalı sigorta alım hizmeti sunan ilk sigorta brokerı olan Sigortam.net, Bi­reysel Emeklilik Sistemi ile il­gili geniş ve kapsamlı bilgiler içeren www.besonline.net site­sini açtı.