444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Küresel Kriz "Sigortada" Rekabeti Artırıyor

01 Nisan 2009

 

 Yaşanan ekonomik krizle birlikte herkesin tasarrufa gittiği ve zorunlu ihtiyaçları dışındaki harcamalardan ka­çınmaya başladıkları bu dönemde, bireyler ya da ku­rumlar sahip oldukları varlıklarını da güvence altı­na almak istiyorlar. Ancak bireyler ve kurumların si­gorta alırken ya da varolan sigortalarını yenilerken daha fiyat odaklı yaklaşmaları sigorta sektöründeki rekabeti de beraberinde getiriyor. Sigorta şirketlerinin farklı kapsam ve primli birçok ürünü bulunduğundan ihtiyaca uygun en ucuz poliçeyi bulmak için araştırma yapan sigorta alıcıları araştırmanın çok fazla zaman alacağından bunu yapan şirketlere daha çok rağbet ediyorlar.Yoğun rekabet şirketleri de farklı pro­mosyon arayışlarına yöneltiyor.
 

 

 Kriz, poliçe alımlarını artırdı
 

 Kriz döneminde poliçe satışlarında da önemli bir artış gözlemleniyor. Sigortam.net verilerine göre fer­di kaza sigortaları primi geçen yılın ilk üç ayı ile bu yılın ilk üç ayı karşılaştırıldığında yüzde 415’lik ar­tış gösteriyor. Yangın işyeri paket poliçelerindeki yüz­de 75'lik artış ise kişilerin işyerlerini mevcut yangın, hırsızlık, su basması gibi birçok riskten korumasının çok daha büyük önem kazandığını gösteriyor. Tra­fik sigortaları ise zorunlu olduğundan yüzde 90’ık bir artış ile yükseliş trendini sürdürüyor. Kasko ise ge­çen yıla oranla araç satışlarında meydana gelen da­ralmanın etkisiyle yüzde 30'lar seviyesinde artış gösteriyor. Konut paket sigortaları da kaskodakine benzer bir tablo sergiliyor.
 Sigortam.net Genel Müdür Yardımcısı Özgür Zeybek, “Sektörde bu yıl büyüme gerçekleşmeyecek beklentisinden yola çıkarak ilk 3 ayda ortalama yüz­de 50 prim artışı ile Sigortam.net olarak sektörün çok üzerinde büyüdüğümüzü düşünüyoruz” dedi. Ayrıca kaskoda daha fazla fiyat odaklı yaklaşımın etkisi üe kas­ko başına ödenen ortalama primlerdeki azalmaya dikkat çeken Zeybek, ortalama primlerin geçen yıla gö­re yüzde 10 seviyesinde düşüş gösterdiğini belirtti.

Okumaya Devam Edin

Sigortam.net Pronet İşbirliği

02 Ocak 2009 Cuma

02 Ocak 2009, Cuma / Referans

Türkiye'de güvenlik sektörünün lider firması Pronet ile Türkiye'nin online karşılaştırmalı sigorta alım hizmetleri veren firması olan Sigor­tam.net avantajlı bir kampanyaya imza atıyor.

Sigortam.net'ten "Krizde Sigortayı" Unutmayın Uyarısı

14 Ocak 2009 Çarşamba

14 Ocak 2009, Çarşamba / Dünya

Sigortam.net, global krizin yaşandı­ğı bugünlerde sigortanın daha da önem kazandığını belirterek, sahip olunan tüm değerleri korumanın tek yolunun sigorta güvencesi olduğunun altını çizdi.

Poliçe Satışları Azaldı Küçülme Artacak

01 Ocak 2009 Perşembe

Ocak 2009 / AutoShow

Her yıl neredeyse Tür­kiye ekonomisinin üze­rinde büyüyen sigorta sektöründe 2008 yılının ilk yarısında yaşanan olumlu hava, küresel kriz sebebiyle tersine döndü.