Sigortam.net 10 Yaşında

dijimecmua.com
 
2001 yılında Türkiye'yi online sigortacılık ile tanıştıran Sigortam.net, yıllar içinde yükselen hizmet kalitesi ve ürün seçenekleri ile Türkiye'de 'internetten sigorta' denildiğinde akla gelen tek adres. 
 
2000 yılı ortalarında İlab Holding bünyesinde ortaya çıkan online sigorta brokerlığı fikri, yaklaşık 8 aylık bir geliştirme sürecinin ardından 2001 yılı Mayıs ayında Türk kullanıcılarının hizmetine açıldı. 10 yıl önce internetten sigorta satmak hedefi ile yola çıkan Sigortam.net; bugün 121 kişiden oluşan uzman kadrosu, hizmet kalitesi ve geniş müşteri portföyü ile Türkiye’de “internetten sigorta” denildiğinde akla gelen tek adres.
 
Kasko, zorunlu trafik ve özel sağlık sigortası branşlarında 20 sigorta şirketinin 100’e yakın ürünün satışını online ve/veya telefon aracılığıyla karşılaştırma imkanı sunan Sigortam.net, sadece bir karşılaştırma platformu değil aynı zamanda sigorta satışının yapıldığı bir ortam sunuyor. Türkiye’deki internet kullanıcısı sayısında hızlı artış ve sigortacılık sektörünün büyüme ivmesinden çok daha hızlı bir gelişme grafiği çizen Sigortam.net, radikal büyüme hedefleri ile yeni yaşına giriyor.
 

Sigortam.net 1.000.000 Kişiye Sigortacılık Hizmeti Sunuyor

 
Türkiye’yi online sigortacılık ile tanıştıran Sigortam.net’ten 10 yılda, internet sitesi ya da 444 24 00 numaralı telefonundan, hizmet alan gerçek kişi sayısı 905.589. Bu kişilerin halen 768.214 adedinin aktif olarak Sigortam.net ile ilişkileri devam ediyor. Kasko, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortası branşlarında karşılaştırma, satınalma, tahsilat, hasar hizmetlerini sunan Sigortam.net, hergün binlerce kişiye sigorta teklifi sunuyor.
 
İnternet sitesinden anlık karşılaştırma ve satış hizmeti de sunan Sigortam.net’ten, karşılaştırma hizmeti alan kişilerin %11’i poliçe satın alıyor. Sigortam.net’ten bir kez poliçe satınalan herhangi bir kişi ortalama 3 poliçe daha satın alıyor. 10 yılın ortalamasına bakıldığında Sigortam.net kullanıcılarının internet sitesinden aldıkları sigorta tekliflerini Sigortam.net’ten satınalma eğiliminde önemli bir artış olduğu görünüyor.
 
Sigortam.net Müşterilerinin Çoğu Üniversite Mezunu
 
• %84’ü erkek, %16’sı kadın
• %86’sı 30 yaşın üzerinde 
• %53’ü 31 – 40 yaş aralığında
• %87’si üniversite mezunu 
• %65 İstanbul, %17 Ankara, %8 İzmir’de yaşayanlar
 

Her 10 Kişiden Biri Poliçe Alıyor

 
Sigortam.net internet sitesini her ay ortalama 300.000 kişi sigorta konusunda bilgi almak ya da sigorta fiyatı görmek amacıyla ziyaret ediyor. Karşılaştırma yapan her 10 kişiden 1’i poliçesini Sigortam.net’ten satın alıyor.
 

10 yılda 6 Milyon Karşılaştırma

 
10 yıllık süre içinde Sigortam.net sitesinden 6.368.315 adet karşılaştırma yapılmış. 905 bin kişinin bu hizmetten faydalandığını göz önüne alacak olursak, 1 kişi ortalama 7 karşılaştırma yapıyor. Ziyaretçilerin; %71’i kasko, %15’i de özel sağlık, %14’ü zorunlu trafik sigortası branşlarında karşılaştırma yapılıyorlar.
 

Kasko Sigortası Sigortam.net’ten Yenilenir

 
Kasko sigortasını Sigortam.net’ten yenileyenler ilk kez Sigortam.net'ten poliçe alanlara oranla ortalama %26 daha ucuza poliçelerini alıyor. 5 yıl boyunca kaskosunu Sigortam.net'ten yenileyenler, ilk yıla göre %21 daha ucuza poliçesini yaptırırken; ilk kez poliçe yaptıranlara oranla %15 daha ucuza poliçesini satınalıyor.
 

Sigortam.net’in Aldığı Ödüller

 
Sigortam.net, sigortacılık sektörüne getirdiği yeni bakış açısı ile özellikle internet camiasına özel ödüller kazandı:
 
• 2002 yılı, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde en iyi Bankacılık, Finans ve Sigortacılık sitesi Üçüncülük Ödülü
• 2002 yılı, TÜBİTAK, TÜSİAD ve TTGV tarafından düzenlenen Türkiye Teknoloji Ödülleri yarışmasında Teknoloji Büyük Ödülü Finalisti
• 2003 yılı, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde en iyi Bankacılık, Finans ve Sigortacılık sitesi Üçüncülük Ödülü
• 2007 yılı, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde en iyi Sigortacılık Sitesi Birincilik Ödülü
• 2008 yılı, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde en iyi Sigortacılık Sitesi Birincilik Ödülü
• 2011 yılı, Altın Örümcek Web Ödülleri’nde en iyi Sigortacılık Sitesi Finalisti

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL