444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net Zaman Gazetesinde!

Sigortam.net/Zaman Gazetesi

Keçiye kızmayın, gerisinde zeki bir iş fikri var

Binlerce ürün arasından fark edilmek zaten alabildiğince zorken sigorta gibi değeri henüz anlaşılan bir sektörde ürün ve hizmetlerle dikkat çekmek reklamcıları en sıra dışı arayışlar götürüyor. Benzer bir çalışmayı 10 yıl kadar önce şimdilerde tüm dünyada 50 milyon insana sigorta hizmeti sunan Aflac Insurance'ın kampanyasında görmüştüm. Aflac'ın seçimi ördek olmuş hatta Cannes Lions Yaratıcılık Festivali'nde üstüne bastırınca 'Aflac' diyen sarı küçük plastik ördekler de dağıtmışlardı. Hala Saklarım. Taviz vermez karakterlerin keskin bakışlı başoyuncusu Kadir İnanır, beyaz eşya reklam filminden sonra bir kez daha telifini almasını önereceğim bakışlarıyla Sigortam.net reklamlarında oynayınca Aflac'ı hat.

Sigortam.net kampanyasını ilk kez radyo spotunda duymuş pek anlam verememiştim. Televizyonda görünce dikkat kesildim. İlk izlediğimde keçisiyle görkemli bir salonda yer alan oyuncuya ve senaryoya şaşkınlıkla baktığımı hatırlıyorum. Ancak maksat hasıl olmuş, yüzlerce reklam arasından sıyrılıvermişti. Keçi ve Kadir İnanır'ın absürtlüğüne inat duvardaki fotoğraftan ağır mobilyalara kadar her ayrıntısı düşünülmüş kampanya şahsen beni de meraklandırdı. Kampanyayı dikkat çekici relansman/yeniden sunum olarak kabul edip Sigortam.net adresine gittim ve reklamın gerisinde büyük iş fikrinin yattığını gördüm. Sigortam.net, 2001'den bu yana sigorta ile ilgili sorgulama yapıp cevap alabileceğiniz geniş bir portal. Gördüğüm kadarıyla tüm sigorta şirketleri tarafından da destekleniyor. iLab Holding kuruluşu olan portalın gerisinde ciddi bir akıl ve emeğin olduğu ortada. Kariyer.net ve Gittigidiyor da iLab Holding'in girişimleri arasında. 14 yıl önce sigorta satışları için fikri bulan girişimcileri kutlamak gerek.


Benzer İçerikler

Sigortam.net Nasrullah Gazetesinde

Sigortam.net'in aracıyla bayramda aracıyla yolculuk yapacaklar için hazırladığı dikkat edilmesi gerekenlerin listesi Nasrullah gazetesinde yer aldı.

Devamını Oku

İnternetten Sigortayı En Çok Mühendisler Yapıyor

Türkiye’nin ilk ve en geniş sigorta platformu Sigortam.net Türkiye’de “yeni nesil sigortacılık” olarak anılan internet sigortacılığının nabzını tutuyor.

Devamını Oku

Epica’dan Sigortam.net’e Büyük Ödül!

Epica ödüllerinde Sigortam.net'in kavanoz konseptli reklamı, "Consumer Services" kategorisinin "Press" alt dalında "Gold"u kucakladı! 

Devamını Oku