444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ayda 450 bin Ziyaret

İnternet üzerinden 18 şirkete ait poliçeleri karşılaştırmalı olarak üç dakika içinde sunan Sigortam.net'i bugüne kadar 7.3 milyondan fazla kişi ziyaret etti. İnternet sitesini ayda ortalama 450 bin kişinin ziyaret ettiği belirtildi.
 
İlab Holding'e bağlı bir sigorta ve reasürans broker şirketi olan Sigortam.net internet kanalıyla karşılaştırmalı sigorta satışı gerçekleştiriyor.
 
Sigortam.net Pazarlama ve CRM Müdürü Özgür Zeybek, sitelerini bugüne kadar 73 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiğini belirterek, “Bu rakam Türkiye'deki internet kullanıcısının yaklaşık olarak yarısıdır. Bugüne kadar verilen teklif sayısı 2.4 milyon adedi geçti. Sigortam.net sitesini ortalama olarak ayda 450 bin kişi ziyaret ediyor” dedi.
 
Zeybek, kişilerin, Sigortam.net'te 18 sigorta şirketine ait kasko, trafik, sağlık, konut, DASK, hayat, seyahat, ferdi kaza, birikim, eğitim ve işyeri sigortalarını karşılaştırmalı olarak en fazla 3 dakika içinde alabildiklerini söyledi.
 
Kurumlara yönelik, kurumsigorta.net ile hizmet verdiklerini kaydeden Zeybek, geniş araç filosu bulunan, ithalat, ihracat, yurtiçi taşımacılık yapan ve grup sağlık sigortası bulunan tüm şirketler için zaman ve para tasarrufu sağlayan bir hizmet sunduklarını ifade etti.
 

E-ticaret hızla artıyor

 
“Hane halkı bişim teknolojileri kullanımı” araştırmasına göre, Türk halkının sadece yüzde 17’si bilgisayar sahibi, onların da yüzde 24.3'ü internetten alışveriş yapıyor. Özgür Zeybek, “Ancak buna rağmen, e-ticaret hacmi ükemizde her geçen yıl hızla artıyor. Tüketiciler, genelde internet üzerinden bildikleri ve emin oldukları ürünleri almayı tercih ediyor. Tabii burada ürünlerin standardı ve markalaşma da önemli bir unsur. Sigortam.net sigorta sektöründe önemli bir yere sahip” şeklinde konuştu.
 
Zeybek, tasarruflarına önem veren, zamanı kıymetli, kısa sürede karar verebilen ve uygulayan kişilerin sigorta ihtiyaçları için Sigortam.net ile çalışmayı tercih ettiklerini söyledi.

Benzer İçerikler

İnternette Poliçe Alma Kolaylığı

16 Kasım 2007, Cuma / Cumhuriyet

İnternette Poliçe Alma Kolaylığı: Sigortam.net

Devamını Oku

Hekim Mesleki Sorumluluk Sigortası

02 Mayıs 2007, Çarşamba / CUMHURİYET GAZETESİ

Sigortam.net “Hekim Mesleki Sorumluluk Sigortası” uygulamalarını araştırdı.

Devamını Oku

En İyi Hizmet Prensibiyle

01 Ağustos 2007, Çarşamba / Sigorta Dünyası

En iyi hizmet prensibiyle, en uygun sigortayı, en uygun fiyata sunuyoruz.

Devamını Oku