444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Yaparken Prim Dışında Nelere Bakmalı

14 Temmuz 2010
Haber7.com
 
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, tüketicilerin sigorta yaptırırken sadece poliçe primlerine bakmamaları gerektiğini, poliçede verilen teminatların limit ve kapsamlarının ihtiyacı karşılayıp karşılamadığının, prim tutarından çok daha önemli olduğunu belirtti.
 
anadolu sigorta - sigortam.net

Su, yaptığı yazılı açıklamada, araç sahiplerini, zorunlu trafik sigortasının yanında kasko sigortalarını yaptırmaya çağırırken, trafik sigortası ile kasko sigortası arasındaki farkı şöyle anlattı:

 
''Trafik sigortası ile kasko sigortası arasındaki temel fark, bu iki sigortanın amacıyla ilgili. Trafik sigortası üçüncü kişilere verilecek zararları karşılarken, kasko sigortasında üçüncü kişilere verilecek zararlar ile birlikte sigorta yaptırılan aracın ve içindekilerin uğrayacağı zararlar da teminat altına alınır.
 
Bir başka ifadeyle, kaza durumunda sürücü kendi arabasında oluşacak zararı, trafik sigortasından karşılayamaz. Bu amaçla mutlaka kasko sigortası yaptırması gerekir.
 
Zorunlu trafik sigortasında araç türüne bağlı olarak –bedensel veya fiziksel hasara göre- farklı üst limitlerle teminat sağlanmaktadır.
 
Dolayısıyla gerçekleşen zarar eğer bu üst limitleri aşıyorsa, aşan kısım da, yine zarara neden olan araç işleteninin sorumluluğundadır.''
 
Trafiğe çıkan her aracın öncelikle zorunlu olarak trafik sigortası, isteğe bağlı olarak kasko sigortası sahibi olması gerektiğine işaret eden Su, tüketicilerin sigorta yaptırırken sadece poliçe primlerine bakmamaları gerektiğini, poliçede verilen teminatların limit ve kapsamlarının ihtiyacı karşılayıp karşılamadığının, prim tutarından çok daha önemli olduğunu vurguladı.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.