444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigortam.net Kobilife Dergisi'nde!

14 Şubat 2014

Sigortam.net Kobilife Dergisi Haberi

Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Serdar Dinçaslan'ın röportajı, Aylık Ekonomi ve Sanayi Dergisi olan Kobilife Dergisi’nin Şubat sayısında yer aldı.

Belirsizlik Dönemlerinin İlacı Sigorta

Ekonomideki durgunluk söylentileri, yükselen kur ve siyasal istikrarsızlık, bireyleri araç, ev ve sağlık gibi değerlere gelebilecek zararın maliyetine karşı endişelendiriyor. Online ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırma ve satışı alanında Türkiye’nin ilk ve en geniş platformu Sigortam.net çok uygun fiyatlı primler sayesinde büyük maliyetlerden kurtulmanın kolay olduğuna dair kamuoyunu uyarıyor. Yeni yıla belirsizliklerle giren Türkiye’de ekonomideki durgunluk söylentileri, dolar ve avrodaki hızlı yükseliş, altın fiyatlarındaki hızlı düşüş ve siyasal istikrarsızlık hem bireyleri hem de kurumları endişelendiriyor. Artan risk oranı ve endişe bireylerin, kendileri ya da mal varlıkları üzerinde oluşabilecek hasarların telafisi için oldukça yüksek bir maliyet yükü altında kalabilecekleri ihtimalini doğuruyor.

“Çare Sigorta: Primler Sanıldığı Kadar Yüksek Değil”

Online ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırma ve satışı alanında Türkiye’nin ilk platformu Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Serdar Dinçaslan, bütçe endişesinin en doğru ilacının sigorta olduğunu söylüyor. Sigorta primlerinin sanıldığı kadar yüksek olmadığını, olası bir risk durumunda çok daha fazla maddi zarara uğranılacağını belirten Dinçaslan, küçük sigorta ödemeleriyle herkesin kendisini ve mal varlığını koruyacağını ifade ediyor.

Teminatlar Titizlikle İncelenmeli, Güvenilir Şirket Tercih Edilmeli

Sigorta alıcılarının, sigorta teminatlarını titizlikle incelemesi gerektiğinin altını çizen Serdar Dinçaslan, karşılaşma olasılığının yüksek olduğu durumların poliçe teminatlarında muhakkak bulunması gerektiğini vurguluyor ve ek teminatlarla süslenip maliyeti şişirilmiş poliçelere dair herkesi uyarıyor. Teminatların ödeneceği sürenin de dikkat edilmesi gereken önemli bir unsur olduğunun altını çizen Sigortam.net İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Serdar Dinçaslan, sigortalının zararını en kısa sürede ödeyen, güvenilir sigorta şirketlerinin tercih edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

“Bütçenizden ayıracağınız küçük harcamalarla büyük kazançlar sağlayabilirsiniz” diyen Serdar Dinçaslan, Türkiye’de son 2002-2012 yılları arasında trafik kazalarında %195 artış yaşandığını ve maddi kayıpların en düşük seviyeye indirilebilmesi için zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortasının mutlak suretle yapılması gerektiğini söylüyor. Ekonomik belirsizliklerin sahip olunan değerler üzerindeki riski arttırdığına dikkat çeken Dinçaslan, konut sigortasının yangın, hırsızlık ya da su baskını gibi tehlikeleri gögüslemedeki öneminin altını çiziyor. Türkiye’nin büyük fay hatları ile çevrili bir ülke olduğunu hatırlatan Serdar Dinçaslan, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun zorunlu deprem sigortasının önemini herkesin anlaması gerektiğini söylüyor. Dinçaslan, özel sağlık sigortasının ise düzenli doktor kontrolüne gitme alışkanlığının düşük olduğu ülkemizde olası sağlık maliyetlerinin önüne geçmenin en iyi yolu olduğunu da belirtiyor.

 

 

 

 


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Bir İlk

03 Ocak 2014 Cuma

Online ve telefon üzerinden sigorta karşılaştırma ve satışı alanında Türkiye’nin ilk ve en geniş platformu Sigortam.net, Facebook üzerinden sigorta teklifi sunarak dünya çapında bir ilki gerçekleştiriyor.

Facebook Üzerinden Sigorta

03 Ocak 2014 Cuma

Sigortam.net, Facebook üzerinden sigorta teklifi sunmaya başladı.

Sigortam.net Dünya Gazetesi’nde!

16 Ocak 2014 Perşembe

Sigortam.net Facebook sayfasını beğenen tüm internet kullanıcıları kasko ve trafik sigortası için en iyi sigorta tekliflerini, anında alabiliyor.