444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ray'ın Sahibi Vienna, Türkiye'de Şirket Arıyor

13 Temmuz 2010

Vienna Insurance CEO’su Guenter Geyer, Türkiye’de satınalma arayışı içinde olduklarını söyledi. Ray Sigorta’nın büyük ortağı olan Vienna Insurance’ın Polonya ve Macaristan’a yönelik büyüme hedeflerinin bulunduğunu da belirten Geyer bu pazarlarda teklif için henüz uygun bir satın alma  hedeflerinin bulunmadığını belirtti. Geyer, “Türkiye’deki işlerimizi yeniden yapılandırıyoruz ve olası satın almalara bakıyoruz. Şu anda görüşme aşamasında değiliz, ancak Türkiye’de büyüme konusu ilgimiz çekiyor” dedi.

 

Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük sigorta gruplarından biri olan VIG, 2007 yılında Ray Sigorta’yla Türkiye pazarına girmişti. Ray Sigorta’nın yüzde 84.26’sı VIG, yüzde 10’u Doğan Holding’in, yüzde 5.74’ü ise halka açık bulunuyor. 650 civarında profesyonel acente, yaklaşık 300 tali acente, leasing, broker firmaları, Fortis, Altertanifbank ve Türkiye Finans Katılım Bankası şubeleriyle satış yapan Ray Sigorta’nın yüzde 2.39 oranında pazar payı bulunuyor.
 
Sigorta sektöründe 50 yıldır faaliyet gösteren Ray Sigorta, nakliyat, yangın, kaza, mühendislik, ferdi kaza, sorumluluk, seyahat, tekne, havacılık, tarım, hukuksal koruma ve sağlık sigortaları alanlarında hizmet veriyor.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.