Fiba Sigorta 485 Milyon Liraya Japonların

fiba sigorta japonlarınDüzenlenen basın toplantısında konuşan Sompo Japan Sigorta CEOsu Takeshi Oiwa, Fiba Sigorta'nın büyüme performansının satın alma kararında etkili olduğunu söyledi.
 
Fiba Sigorta'nın satın alma işleminin duyurulduğu basın toplantısında konuşan Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Fiba Sigorta'nın tam anlamıyla bir başarı öyküsü olduğunu söyledi ve Fiba Sigorta sigortacılık tarihine geçecek bir başarı öyküsü ortaya çıkardı. Yedi yılda hasar prim oranı en düşük sigorta şirketi olmayı ve dört yıl üst üste öz sermaye kârlılığında birinci olmayı başardı? 
dedi.
 

Yönetim göreve devam ediyor

 
Sompo Japan Insurance CEO'su Takeshi Oiwa, Fiba ise Fiba Sigorta'nın pazardaki büyüme performansı ve başarısı açısından başarılı bir şirket olarak gördüklerini vurgulayarak, Mevcut yönetimle devam edeceğiz. Sadece belirli bir süre sonra bazı Japon arkadaşlarımız da yönetime katılacak. Biz Sompo'nun kurumsal yeteneklerini Türkiye'ye pazarına sunacağız diye konuştu.
 
Fiba Sigorta Genel Müdürü Recai Dalaş da pazardaki rekabet koşullarına değinerek, ''Biz çılgınca rekabette yer almayacağız. Keskin rekabete katılmadan da pazar payının ve kârlılığın artırılabileceğini gösterdik. Bu konuda sektöre örnek teşkil etmeye çalışacağız.''dedi.
 
Dünyanın 4. büyük sigorta pazarı olan Japon sigorta sektörünün en büyük 2. sigorta şirketi olan Sompo Japan, dünya genelinde 49.430 acente ve 17.042 çalışanı ile hizmet veren bir kuruluş. Bireysel sigortacılık alanında uzmanlaşmış ve faaliyete geçtiği 2002 yılından bu yana Türkiye genelinde yaygın acente ve banka ağı, istikrarlı yönetimi, teknolojik altyapısı ile karlı büyümeyi gerçekleştirebilmiş olan Fiba Sigorta, son 4 yıldır üst üste özsermaye karlılığında sektör lideri oldu.
 
Önümüzdeki üç yıl içerisinde dünya genelindeki yatırımlarını 2,3 milyar USD'ye kadar artırmayı hedefleyen NKSJ Grup, yapılan bu anlaşmanın Türkiye'de hızla büyüyen hayatdışı sigortacılık pazarını genişleteceğine ve bunun bölgedeki diğer iş fırsatları için de platform sağlayacağını açıkladı.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL