2015’te En Çok Satan Otomobil Markası Hangisi Oldu?

ODD’nin (Otomobiv Distribütörleri Derneği) açıkladığı 2015 verilerine göre Türkiye’deki otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2014 yılına göre %26.1 oranında artarak 968 bin 17’ye yükseldi. Bu rakam aynı zamanda Cumhuriyet rekoru anlamına geliyor.

Türkiye’deki otomobil ve hafif ticari araç pazarındaki büyüme 2015 yılında da devam etti. Otomobil satışları 2015 yılında %23.54 oranında artarak 725 bin 596’ya ulaşırken, hafif ticari araç satışlarında ise %34.42 artışla 242 bin 421’e ulaşıldı. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Aralık Ayındaki Satışlar Son 10 Yıla Göre %44.24 Arttı

Aralık ayında otomobil ve hafif ticari araş satışlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre %6.25 oranında artış yaşanırken, aralık ayının son 10 yıldaki ortalamasına göre ise %44.24 oranında büyüme sağlandı.

Otomatik Şanzıman Tercihi Artıyor

Türkiye’deki sürücülerin şanzıman tipi tercihlerinde ise son yıllarda önemli bir değişimin yaşandığı belirtilen rapora göre 2015 yılında satışı gerçekleşen otomobillerdeki otomotik şanzıman tercihinin payı bir önceki yıla göre %37.77 oranında artarken, satılan araçlardaki otomatik şanzımanlı araçların payı ise %44.75’ten, %49.90’a yükseldi.

ODD tarafından açıklanan verilerde 2016 için otomotiv sektöründeki toplam pazarın ise 900 – 950 bin  civarında olmasının tahmin edildiği belirtildi.

2015’te En Çok Volkswagen Sattı

Türkiye’de 2015’te en çok satan otomobil markası ise Dünya genelinde oldukça sıkıntılı bir yıl geçiren Volkswagen oldu. Volkswagen 2015 yılında Türkiye’de toplamda 139 bin 43 otomobil satışı gerçekleştirirken, Volkswagen’i sırasıyla 118 bin 640 satışla Ford, 117 bin 363 satışla ise Renault takip etti.

1 – Volkswagen – 139.043

2 – Ford – 118.640

3 – Renault – 117.363

4 – Fiat – 109.490

5 – Hyundai – 51.763

6 – Toyota – 50.924

7 – Opel – 47.000

8 – Dacia – 44.812

9 – Mercedes – 38.790

10 – Peugeot – 34.411

En İyi Fiyat Garantisi ile Kasko Teklifi Alın

Türkiye’deki araç satışlarına paralel olarak sürücülerden kasko için gelen talep de her geçen gün artıyor. Siz de aracınızı kaza ve arıza risklerine karşı güvence altına almak istiyorsanız hemen kasko avantajlarından yararlanmaya başlayın. En iyi fiyat garantisi ile kasko teklifi için ister online olarak, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, ihtiyacınız olan poliçeye kolayca ulaşın. 

Benzer İçerikler

Dolu Yağışı Sonrasında Müşterilerimizin 7/24 Yanında Olduk Dün akşam saatlerinde İstanbul genelinde etkili olan dolu yağışı kentte hayatı adeta felce uğrattı. Özellikle işten çıkış...saatlerinde etkisini artıran yağış İstanbullular’a zor anlar yaşatırken, yüzlerce araçta ise maddi hasara neden...oldu. Doğanın bu beklenmedik kötü sürprizi , kasko sigortasının önemini yeniden hatırlattı. Sigortam.net olarak ise müşterilerimize bu zor anlarında 7/24 kesintisiz hizmet...verdik. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"] İstanbul dün akşam tarihinin en şiddetli dolu yağışlarından birine...sahne oldu. Yaklaşık 20 dakika süren yağış sırasında ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri yüzlerce araç ve konutta hasara neden...olurken, kentin ana halterlerinde yaşanan su baskınları ise yaşanan afetin boyutunu daha da artırdı. Milyonlarca liralık hasarın...meydana geldiği akşamda tek teselli ise can kaybının yaşanmaması oldu.

Full Olduğunu Düşündüğünüz Kasko Gerçekten Full...mü?

Uzmanların daha önce de sık sık altını çizdikleri gibi kasko sigortası, araç sahiplerine sadece kaza veya arıza anında...değil, dün akşam yaşanan dolu yağışında olduğu gibi beklenmedik anlarda meydana gelen hasarlar karşısında da güvence...sağlıyor. Ancak bu süreçte kasko poliçesinin teminatlarına dikkat etmek hayati bir öneme sahip. Aracınızın kasko sigortası
 poliçesinde deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ...püskürmesi nedeni ile meydana gelen zararlar ve sel, su baskını ile meydana gelen zararlar teminat kapsamında değilse, kasko...sigortanız aracınızda meydana gelen hasarı karşılamayabilir. Bu nedenle tekrar soruyoruz; “Full olduğunu...düşündüğünüz kasko gerçekten full mü?

En Doğru ve Avantajlı Kasko için Sigortam.net’i...Arayın

Aracınızla karşılaşacağınız zor anlarda kasko sigortanızın sizi mağdur etmemesi için, kasko poliçenizin...hazırlanması aşamasında uzman bir kadrodan destek almanız şarttır. Sigortam.net olarak 16 yıllık tecrübemizle en doğru ve en...avantajlı kasko sigortasına en uygun fiyatlarla sahip olmanız için 7/24 çalışıyoruz. Aracınızı ve bütçenizi güvence altına...almak için şimdi Sigortam.net’i arayın, uzman sigorta danışmanlarımızla birlikte size özel en uygun kasko...sigortasını, en iyi şirketlerin teklifleri ile birlikte karşılaştırın, poliçenize anında sahip olun.

Moralinizi Bozmayın,...Sigortam.net Hasar Anında 7/24 Yanınızda

Kasko sigortasının primi ve kapsadığı teminatlar kadar, hasar anında anında hizmet...alabilmek de doğru bir kasko sigortasına sahip olmanın ana şartlarından biridir. Sigortam.net olarak hepsi alanında uzman...hasar ve sigorta danışmanlarımızla, zor anlarınızda 7 gün 24 saat yanınızdayız. Hasar anında nerede olduğunuz,...günün hangi saatinde aradığınız fark etmez. 444 24 00 numaralı  7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı...arayın, uzman hasar danışmanlarımızla kaza tespit tutanağını doldururken size destek verelim. Gerekiyorsa hemen...bulunduğunuz yere bir çekici gönderilmesini sağlayalım veya en yakın servisin adresini bulup, sizi...yönlendirelim. Sigortam.net olarak müşterilerimize olan desteğimiz bununla da sınırlı kalmıyor: Hasar...dosyanızın servis tarafından açıldığına emin olmak isterseniz bizi arayın, hasar dosyası için gerekli belgeleri hazırlamanıza...ve sigorta şirketine ulaştırmanıza yardımcı olalım, aracınız tamirdeyken;  “ikame araç” isterseniz, sigorta şirketinizle...gerekli ayarlamayı yapıp poliçenizde belirlenmiş şartlara göre araç almanızı sağlayalım. Unutmayın kaza anından, aracınızın...onarım sürecinin tamamlanmasına kadarki bütün süreçte 7 gün 24 saat yanınızdayız. Siz “Bi’alo” deyin,...halledelim!