Sigorta Sorgulama Yaparken Dikkat!

Değer verdiğimiz, kaybetmek istemediğimiz, kaybettiğimizde yerine yenisini koyamayacağımız maddi ve manevi varlıklarımızı güvenceye almak için sigorta yaptrırız. Aslında belli bir prim karşılığında aldığımız şey ‘’güven’’dir, adımlarımızı sağlam  atmamıza yardımcı olacak sigortayı yani güvenceyi nereden aldığımız, ne şekilde aldığımız önemlidir. 

Sigorta sahibi olurken yapmamız gereken birçok işlem bulunur; sigorta şirketlerine ulaşılması,  alınmak istenen sigortanın teminatlarına karar verilmesi bu doğrultuda sigorta sorgulaması yapılması… İlk akla gelen işlemlerden ve sigortalanma sürecindeki en önemli detaylardan. Sigorta sürecinde kritik öneme sahip nokta ise sigorta sorgulamasının nasıl yapılacağı, nelere dikkat edileceği ve nereden yapılması gerektiği.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigorta gibi  doğru bilinen yanlışların oldukça fazla olduğu bir sektörde sigorta sorgulamanızı nereden yaptırdığınız, hangi bilgileri verdiğiniz önemlidir. Eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanan sigorta sorgulama ile aynı sigorta türünün alternatif ürünleri, sigorta primleri, teminatları gibi önemli konularda karşılaştırma yapabilirsiniz. Sigorta sorgulamanın nereden yapıldığı neden bu kadar önemli diyorsanız; ''Sigorta Sorgulama Nereden Yapılır?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta sorgulama yaparken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmek, küçük bütçelerle büyük kazançlar sağlamanıza yardımcı olur. Deneyimsiz bir kurumda yapılan sigorta sorgulama, eksik bir sigorta almanıza neden olacağı için risk durumunda daha fazla para ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu durum sizi hem maddi hem de manevi açıdan yıpratır. Hem bütçenizi korumak hem de almış olduğunuz sigortanın avantajlarını değerlendirmek adına sigorta sorgulama yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta Sorgulama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler
 

 • Öncelikle sigorta sorgulama yapmadan önce sigortanızın hangi teminatları içermesini istediğinize kara verin. Sigorta sorgulama yapmadan önce ne istediğinizi bilmek bu süreci daha da kısa tutmanızı sağlayacaktır. Günümüzde sigorta poliçeleri ek teminatlarla zenginleştirimiştir. Ancak bu ek teminatların gereksiz yere poliçeye dahil edilmesi boş yere prim ödemenize neden oalcaktır.
   
 • Teminatlar sigortalanma sürecinin en önemli ayrıntısıdır. Çünkü;uygun sigorta fiyatlarını, doğru güvenceleri sağlayacak olan poliçeye dahil olan teminatlardır, bu sebeple her bir teminatın içeriği incelenmelidir. Gerekirse sigorta şirketlerinden destek alınmalıdır.
   
 • Teminatlar belirlendikten sonra sigorta sorgulama formu doğru bilgi ile doldurulmalıdır. Araç sigortası yapılacaksa kimlik bilgileri ile beraber araç marka modeli, ruhsat bilgileri, hasar geçmişi gibi bilgiler; özel sağlık sigortası yapılacaksa kişilerin yaşı, cinsiyeti, geçirmiş olduğu hastalıkların bilgisi eksiksiz verilmelidir. Poliçe düzenlemesi için verilen her bir bilgi sigorta fiyatları üzerinde etkili olacaktır.
   
 • Sigorta şirketleri, bazı müşterilerine bir takım indirimler sunabilmektedir. Hasarsızlık indirimi, alarm indirimi, aile indirimi bunlardan sadece bir kaçtanesi. Bu bilgilerin sigorta sorgulama yaparken bildirilmesi sigortanızı çok daha uyguna almanızı sağlayacaktır.
   
 • Sigorta sorgulama yapmak özen ve dikkat isteyen işlemler bütünüdür, bu süreci en doğru şekilde başlatmak ve sonlandırmak uzmanlık ister. 

Siz de sektörün en iyileriyle çalışmak istiyorsanız Sigortam.net’e gelin, sigortada avantajı yakalayın.

Sigortam.net’ten Sigorta Sorgulama Yapanlar

•    Online sigorta sorgulama formu ile olarak en iyi kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortasında farklı teklifleri görür, 
 
•    Kasko poliçe sorgulama yaparak en uygun kasko fiyatlarına ulaşır,
 
•    Trafik poliçe sorgulama yaparak en uygun teklifleri kıyaslar, trafik sigortasını taksitle ödeme firsatını yakalar,
  
•     Online karşılaştırma platformu sayesinde seçtiği teklifler arasında limit, teminat ve fiyat karşılaştırması yapar,
 
•    Bütçesine ve ihtiyaçlarına uygun sigorta teminatlarıyla sigortalanır.

•    Dilerse 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızın yardımıyla sigortalanır.

Siz de henüz sigortalanmadıysanız sigorta sorgulama yapın, en uygun sigorta seçenekleriyle zaman kaybetmeden geleceğinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL