Sigortam.net’ten Zorunlu Trafik Sigortası Çağrısı

Hürses Gazetesi | Sigortam.net

Trafik sigortasında yeni dönem ile ilgili şirketimiz İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Tahsin Gürdoğan tarafından yapılan açıklama Hürses Gazetesi'nde haberleştirildi. 

Sigortam.net'in İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Tahsin Gürdoğan, yeni prim düzenlemeleri sayesinde fiyatların düştüğünü belirterek, "Zorunlu trafik sigortasında fiyatlar düştü, alternatifleri gözden geçirme zamanı" dedi. 

Zorunlu trafik sigortasında yapılan yeni prim düzenlemeleri sayesinde araç sahiplerinin daha uuygun fiyatlarla sigorta satın alabileceği yeni bir dönem başlıyor. Türkiye'nin ilk ve en büyük sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net, tüketiciyi en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerine kolayca ulaşma imkanından faydalanmaya davet ediyor. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in "zorunlu trfaik sigortalarında primlerin daha etkili bir şekilde düşürülmesi için yeni bişr mevzuat hazırlandığı, yasal düzenleme sonrasında primlerde düşüş eğiliminin başladığı, vatandaşların poliçelerini düzenlettridikten sonra da piyasada mevcut daha düşük primlerden poliçe tanzim ettirmelerinin mümkün olduğu ve internet ortamından da kolay teklif alma olanağının bulunduğu" şeklinde yaptığı açıklamannın ardından, sigorta şirketleri zorunlu trafik sigortası fiyatlarını düşürmeye başladı. 

Türkiye'nin ilk sigorta karşılaştırma platformu Sigortam.net'in İcra Kurulu Başkanı ve CEO'su Tahsin Gürdoğan konuyla ilgili şunları söylüyor: "Bu yeni düzenleme ile birlikte fiyatların yanı sıra prim belirleme sıklığının da değiştiğini görüyoruz. Daha önce sigorta şirketleri tarafından ayda bir kez belirlenen zorunlu trafik sigortası tarifeleri yeni düzenleme ile günlük olarak değiştirilebilecek. Böylece şartlara daha hızlı uyum sağlamış olacak. Bu durumda trafik sigortası almadan önce fiyat karşılaştırması yapmak zaruri hale gelmiştir"

Haberin tamamı için:

 

Benzer İçerikler