Aksigorta 1.354 Milyon TL Prim Üretti

Aksigorta’nın 2014 yılı Ocak-Eylül dönemindeki prim üretimi ve karlılığını açıkladı. Açıklamaya göre bu dönemde Aksigorta, 1.354 milyon TL prim üretirken 48,5 milyon TL hayat dışı teknik kar ve 33,2 milyon TL net kar sağladı.

Bu sonuca göre Aksigorta 2013 yılının Ocak-Ekim dönemine göre prim üretimini %18 oranında arttırmış oldu. Böylece pazar payı sıralamasında da 3.’lüğünü korumuş oldu. Şirket, mühendislik sigorta ürünleri kapsamında yer alan Genel Zararlar branşında %50 büyüme sağlarken, kasko branşında da %20 büyüme kaydetti. Bu durum Aksigorta'dan kasko sigortası alanların sayısının yükseldiğini gösteriyor.

Otomobil sigortalarının dışındaki branşlarda 2013 yılına göre %45 oranında arttıran Aksigorta, teknik karlılığını da 48,5 milyon TL’ye yükseltirken, sermaye karlılığı da %10’a çıktı.

 

Müşteri Memnuniyetini Artırmak Hedefleniyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, uzun vadeli planlarının bulunduğunu ve bu düşünceyle karlılıklarını sürdüreceklerini söyledi. 2009 yılında bu yana planlı bir şekilde sürdürdükleri stratejiler sonucunda 2014 yılının Ocak-Eylül döneminde prim üretimlerinin artmasının yanı sıra sigorta branşlarında kar sağladıklarının altını çizdi.

Gülen, Aksigorta olarak aynı şekilde stratejilerini sürdüreceklerini belirterek yıl sonunda motor dışı branşların da payını fazlalaştırarak dengeli ilerleyeceklerini ve sektördeki paylarını korumaya devam ederken karlılıklarını arttıracaklarını, dönüşüm projelerini sürdüreceklerini ve hisse performanslarını da arttıracaklarını belirtti.

Yalnızca fiyata odaklanarak hizmet vermediklerini, kaliteli hizmet ve çeşitli ürünleriyle sektörde rekabet etmeye devam edeceklerinin altını çizdi. Bu amaçları gerçekleştirmenin yanında müşterilerinin de memnuniyetini artırmak topluma sigortanın önemini anlatmak hedefiyle de yola devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Aksigorta ile ilgili diğer yazılar:

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Aksigorta Ev-Eşya Sigortası

Aksigorta ile Eviniz ve Eşyalarınız Korunsun!

Aksigorta ile Yurtdışı Tatillerinizde Güvencede Olun!

Aksigorta ile Sağlığınız Güvencede!

Aksigorta’nın Prim Üretimi %24 Arttı!

Aksigorta Hakkında:

1960 yılından bu yana müşterilerine en iyi hizmeti veren Aksigorta, kasko, trafik, sağlık, konut, işyeri, ferdi kaza, tarım vs. branşlarda ürünler sunmaktadır. Aksigorta ile ilgili ayrıntılı bilgiye “Aksigorta Tanıtım Reklam Filmi” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Aksigorta’nın en uygun kasko ve özel sağlık sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşabilirsin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 telefonda sigortanızı yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL