Zurich Sigorta Büyümeye Devam Ediyor!

170 ülkede hizmet veren Zurich Sigorta, sigorta sektöründe hızla büyümeye devam ediyor. Yatırım yapılabilir stratejik pazarlardan birinin Türkiye olduğunu ve önümüzdeki 5 yılda Türkiye’de 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını açıklayan Zurich Sigorta Türkiye Genel Müdürü Yılmaz Yıldız, Türkiye pazarına 2008’de TEB Sigorta’yı alarak girdiklerini, 2012 yılına kadar şirketin yaklaşık 100 milyon lira birikmiş zararı bulunduğunu ama 2013’e gelindiğinde ilk defa kara geçtiklerinin altını çizdi. 

Zurich Sigorta 2014’te Hedeflerini 2 Katına Çıkaracak

2013 yılının sonundan itibaren en karlı şirketler arasında Zurich Sigorta’nın da yer aldığına dikkat çeken Yıldız, sektörde kar problemi yaşamadıklarını, 2014’te hedeflerini 2 katına çıkaracaklarını vurguladı. Sermaye yeterliliklerinin %95’ten %150 civarına ulaştığını ekleyen Yıldız, 2012’nin sonunda yeni bir yapılanmaya gittiklerini, verimliliğive kişi başına prim üretimini arttırdıklarını kaydetti. Kişi başına prim üretimi 900 bin liradan 1.6 milyon liraya çıktı.

Yıldız, 500 tane acentelerinin bulunduğuna dikkat çekerek, acente sayılarını bine çıkaracaklarını belirtti. Ayrıca Yıldız, trafik, tarım ve sağlık branşları haricinde yaklaşık %5 pazar payına sahip olduklarının altını çizdi.

 

Zurich Sigorta Yatırımlarına Devam Edecek

Ülkemizde hedeflerinden birinin büyük ticari projelerde ve kefalet sigortasında aktif olmak olduğunun altını çizden Yıldız, Türkiye’de yatırımlarının ve büyük altyapı projelerinin hızla süreceğini söyledi. Türkiye’nin dışında çevre ülkelerde de geliştirilecek projelerin sigortalanmasında aktif rol oynayacaklarını vurgulayan Yıldız, büyük projelerden biri olan üçüncü havaalanı projesi gibi projelerde yer almak istediklerini kaydetti.

Zurich Sigorta ile ilgili diğer yazılar:

Zurich Sigorta’dan İkame Araç Hizmeti

Zurich Sigorta’dan “HelpPoint Hasar Merkezi” Hizmeti

Zurich Sigorta Konut Sigortaları Sigortam.net’te!

Zurich Sigorta Benim Evim Sigortası

Zurich Sigorta Konut Eşya Sigortası

Türkiye’nin En İyi Sigorta Şirketi Zurich Sigorta Oldu

Zurich Sigorta Benim Arabam Sigortası

Zurich Sigorta Zorunlu Trafik Sigortası

Zurich Sigorta Tanıtım Reklam Filmi

Zurich Sigorta’nın en uygun kasko ve trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net’tensigorta sorgulama yaparak kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL