Allianz Bireysel Emeklilik

Türkiye’nin içerisinde yer aldığı 70’in üzerinde ülkede 140 bini aşacak çalışanıyla hizmet veren Allianz Grup, bankacılık ve sigortacılık sektöründe yerine koruyor.

Tüketicilerin birikim ve mal varlıklarını hayatlarının tüm evlerinde kendilerini ve ailelerini korumak için çalışan Allianz Hayat Emeklilik Türkiye’de ve yabancı ülkelerde her türlü grup ve ferdi hayat ile ferdi kaza poliçeleri düzenliyor, tükecileriyle buluşuyor.

Allianz BES Hakkında Bilgiler

Allianz Bireysel Emeklilik çalışma hayatınız boyunca yapacağınız düzenli yatırımlar ile emeklilik dönemizde yaşam standartlarınızı devam ettirebilmenizi sağlar. BES'e yatırdığınız katkı payları, emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilir ve büyür. Devlet katkısı ile daha da avantajlı hale gelen Allianz BES'den yararlanmak için gelir vergisi mükellefi olma şartı da bulunmuyor.

Allianz Emeklilik ve Yaşam Avantajları Nelerdir?

Devlet Katkısı ile her katkı payının %25’i kadar bir tutar hesabınıza eklenir ve birikimiz artar.
Allianz BES ile aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak yatırdığınız katkı payları emeklilik dönemine kadar birikir. Parasal bir sıkıntı yaşamanız durumunda katkı payı ödeme planına ara verebilirsiniz. Aynı zamanda katkı payı ödeme planınızı da değiştirebilirsiniz.
"Sosyal Güvenlik Kurumunun Destekleyicisi" özelliği ile Bağ-Kur, Emekli Sandığı, SSK’lı olmanız durumunda da birikim yapabilirsiniz.
Emeklilik gelirinizi yükselip yaşam standartlarınızı devam ettirebilirsiniz.

Allianz Hayat ve Emeklilik Tarihi Gelişimi

1923

İtalyan sigorta şirketi RAS, Şark Sigorta'yı kurdu. Ve sigorta şirketi ilk zamanlarda nakliyat ve yangın alanında faaliyet göstermeye başladı.

1950-1970

Şark Sigorta, 1950'li yıllarda hizmetlerine zorunlu trafik sigortası, kaza ve hayat sigortalarını da ekledi.

1974

Şark Sigorta, Koç Topluluğu'nun bünyesine yer almaya başladı.

1980

Şark Sigorta, ilk paket sigortalarını, ‘'Tüm Ev’’, ‘’Özel Emeklilik Sigortası’’ ve ‘’Tüm İşyeri Paket’’ poliçesi hizmeti şeklinde sundu.

1988

1988 yılına gelindiğinde ise Allianz ile Japonya'nın en büyük sigorta şirketi Tokio Marine Şark Sigorta'ya ortak oldu.

1991

Şark Hayat Sigorta A.Ş adı altında yürüten şirket, ‘'Limitsiz Sağlık Sigortası' ve ‘’Birleşik Hayat Sigortası’’ ürünlerini Türkiye'de ilk defa sunan sigorta şirketi oldu.

1998

Şark Sigorta ve Şark Hayat Sigorta isim değişikliğine giderek, Koç Allianz Sigorta A.Ş ve Koç Allianz Hayat Sigorta adını aldı.

2001

Koç Allianz Sigorta A.Ş. ve Koç Allianz Hayat Sigorta A.Ş. tek elden yönetilmeye başladı.

2003

Koç Allianz Hayat Sigorta ve Koç Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş adını alan şirket Türkiye’de Bireysel Emeklilik alanında faaliyet gösteren ilk 5 şirketten biri oldu.  

2008

Şirket Allianz Sigorta A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ismini alarak faaliyet göstermeye başlamıştır.    

2012

Bireysel ve kurumsal müşterilerine mal ve kaza, hayat ve emeklilik branşlarında çeşitli ürünler ve tedarikçi yelpazesi sunan Allianz Sigorta sektörün önemli sigorta şirketlerinden biri oldu.