Anadolu Sigorta Anlaşmalı Hastaneler

 

Listedeki anlaşmalı hastaneler ve kurumlar değişebilmektedir. Güncel bilgi için hastane ile direkt görüşmeni öneririz. 

Anadolu sigorta anlaşmalı sağlık kurumları, sağlık sigortası türüne ve alınacak sağlık hizmetine göre değişebilmektedir. Anadolu tamamlayıcı sağlık anlaşmalı kurumları ve özel sağlık poliçelerinin anlaşmalı kurumları farklılaşabilir. Bu nedenle poliçene ve poliçendeki anlaşmalı kurum kapsamına göre tedavi planını yapabilirsin.

Anadolu sigorta anlaşmalı hastaneler hakkında sayfamızdan bilgi alabilirsin. Aşağıdaki tablo ve listelerimiz poliçe türleri ve il/ilçe bilgilerinden örnek olarak yapılmıştır. Daha detaylı ve güncel bilgiyi almak için Anadolu Sigorta web sitesini ziyaret edebilirsin.

saglik banner


Yukarıdaki tablo, Anadolu anlaşmalı sağlık kurumları için özel ve tamamlayıcı sağlık poliçelerinde geçerli olan hastanelerin birleşik olduğu bir örnek. Anadolu sigorta anlaşmalı hastaneler listesini incelemek için öncelikle poliçe tipini seçmelisin. Poliçene göre seçebileceğin anlaşmalı kurumlar;

  • Anadolu tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) anlaşmalı sağlık kurumları
  • Anadolu özel sağlık sigortası (ÖSS) anlaşmalı sağlık kurumları
  • Anadolu yabancı sağlık sigortası anlaşmalı sağlık kurumları

Şimdi Anadolu TSS ve ÖSS anlaşmalı kurumları hakkında detaylı bilgilere geçelim.

Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Anadolu sigorta tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneler için şirketin web sitesinden aşağıdaki hizmetlerin geçerli olduğu yerleri öğrenebilirsin;

  • Anadolu anlaşmalı sağlık kurumu
  • Tüp bebek tedavisi için anlaşmalı sağlık kurumu
  • Sünnet için anlaşmalı sağlık kurumu

Yukarıdaki sorgulama tipi seçeneklerine göre Anadolu anlaşmalı hastaneler listesine ulaşabilirsin. Tüp bebek ve sünnet sağlık hizmetleri için anlaşmalı sağlık kurumlarından yararlanmak istiyorsan bu teminatların poliçende olması gerekmektedir. Yani örneğin Anadolu Sigorta tüp bebek teminatı olan bir sağlık sigortasına sahipsen anlaşmalı kurumlara giderek hizmet alabilirsin. Anadolu Sigorta sünnet anlaşmalı hastaneler ve Anadolu Sigorta tüp bebek anlaşmalı hastaneler için şirketin web sitesinden kurum listesini inceleyerek randevu planını oluşturmanda fayda var. 

Anadolu Sigorta TSS anlaşmalı hastaneler listesini incelerken bulunduğun yere en yakın hastaneleri seçebileceğin gibi sağlık hizmeti almayı tercih ettiğin özel hastaneleri de seçebilirsin. Poliçen varsa anlaşmalı sağlık kurumlarına bakarak ve sonrasında sigorta şirketinden teyit ederek randevunu alabilirsin. Eğer poliçen yoksa yaptırmayı düşünüyorsan ise Anadolu TSS anlaşmalı hastaneler hangileridir, hangi kurumlardan tedavi görmek istersin gibi ihtiyaçlarına göre poliçeni belirleyebilirsin.

Aşağıda il ve ilçelere göre hızlıca göz atabilmen için örnek tablolar yaptık. Anadolu Sigorta'nın web sitesinden bulunduğun il ve içeye göre daha detaylı bilgi alabilirsin.

Anadolu Özel Sağlık Sigortası Anlaşmalı Hastaneler

Anadolu Sigorta özel sağlık sigortası için olan anlaşmalı sağlık kurumları geniş bir ağa sahiptir. Hastane ile birlilte birçok tıp merkezi, doktor, poliklinik ve sağlık kurumu da özel sağlık poliçelerinde geçerlidir. Bu anlamda tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerine göre daha geniş ve farklı kurumlara sahiptir.

ÖSS poliçen varsa bulunduğun yere ve sigorta kapsamına göre anlaşmalı kurumları incelemelisin. Detaylı bir arama için Anadolu'nun web sitesinden bakabilirsin. Örnek olması açısından şirketin web sitesinden birkaç örnekle tablo oluşturduk.

Anadolu Sigorta Anlaşmalı Eczaneler

Anadolu anlaşmalı eczanelere giderek sağlık sigortası poliçendeki teminat limitleri dahilinde masrafların belirli bir kısmını sigorta şirketinden iade alabilirsin. Yani Anadolu sağlık poliçendeki limitlere göre ilaç masraflarının bir kısmını sigortan öder. İlaç masraflarının hangi limitlerle karşılanacağı ya da anlaşmalı eczane yararlanma hakkının olması poliçelere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle sigorta şirketinden Anadolu anlaşmalı eczaneler hakkında bilgi alarak tedavi sürecini planlayabilirsin.

Anadolu anlaşmalı eczaneler için il/ilçelere göre örnek listemiz aşağıdadır. İlaçlarını almak için eczaneye gitmeden Anadolu Sigorta'dan bilgi alabilirsin.

Anadolu Sigorta Diş Anlaşmalı Kurumlar

Anadolu Sigorta sağlık paketlerinde diş teminatı var ise anlaşmalı kurumlardan hizmet alınabilir. Poliçede diş tedavisi/bakımı dahil olsa bile limitleri ve neleri karşıladığı değişebilir. Bu nedenle anlaşmalı kurumlara gitmeden poliçe kapsamına nelerin dahil olduğunu sigorta şirketinle teyit edebilirsin. Anadolu Sigorta anlaşmalı diş hastaneleri her il ve ilçede bulunmayabilir. Anlaşmalı sağlık kurumları içerisinde hizmet ağı daha dardır. 

Anadolu Sigorta anlaşmalı diş klinikleri için İstanbul ilinde birden çok ilçede anlaşmalı diş kurumu vardır. Genellikle tek kliniğin birden fazla ilçedeki kurumlarında geçerlidir. Bayındır Ağız ve Diş Sağlığı hastanelerinde Anadolu Sigorta anlaşmalı diş kurumlarının içerisindedir. Poliçenizin kapsamı ve anlaşmalı diş kurumları için Anadolu Sigorta'dan bilgi alabilirsiniz.