DASK Adres Kodu’nun Önemi | DASK Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Adres Kodu’nun Önemi

Dask adres kodu ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) 1 Mart 2013 tarihinden itibaren DASK adres kodlarını uygulamaya koydu. Konut sahipleri Ulusal Adres Veri Tabanı’nda kayıtlı olan adres kodlarına muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

Adres bilgileri standart olduğundan tüm kurumlar ulaşabilir. Bu ortak sistem sigortalı ve sigortasız konutların takibi, DASK kapsamı dışında olan konutlar için yanlış poliçe işlemleri önleme ve sigortasız binaları uyarma işlemlerini kolaylaştırıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Zorunlu Deprem Sigortası deprem nedeniyle meydana gelen maddi zararları güvence altına alır. 1999 yılında Marmara Bölgesi’nde meydana gelen büyük deprem sonrası devlet tarafından tüm meskenler için zorunlu hale getirildi.

Ülkemizin aktif fay hatları üzerinde yer aldığını unutmayın. Deprem geliyorum demez bu nedenle mutlaka deprem sigortası yaptırın. DASK sigortası fiyatları hakkında bilgi almak için DASK başvuru formu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

Deprem Olmadan Önleminizi Alın

Türkiye'nin gerçeği olan depremi en az zararla atlatmak ve kayıpları engellemek için yapmamız gerekenleri bir kez daha hatırlatalım istedik. 

Devamını Oku

DASK Nedir?

Zorunlu deprem sigortası, deprem sonrası meydana gelen hasarların sebep olduğu maddi zararları karşılayan zorunlu sigorta çeşididir. 2012 yılında yürürlüğe giren yönetmelik kapsamında, yeni elektrik ve su aboneliği için binanın DASK sigortası bulunması şartı konulmuştur.

Devamını Oku

DASK’ın Amaçları Neler?

Temel hedefi güvenliğinizi sağlamak olan DASK'ın diğer amaçlarını öğrenin, doğal afetleri kayıpsız atlatın.

Devamını Oku