444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Adres Kodu’nun Önemi

Dask adres kodu ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) 1 Mart 2013 tarihinden itibaren DASK adres kodlarını uygulamaya koydu. Konut sahipleri Ulusal Adres Veri Tabanı’nda kayıtlı olan adres kodlarına muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

Adres bilgileri standart olduğundan tüm kurumlar ulaşabilir. Bu ortak sistem sigortalı ve sigortasız konutların takibi, DASK kapsamı dışında olan konutlar için yanlış poliçe işlemleri önleme ve sigortasız binaları uyarma işlemlerini kolaylaştırıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Zorunlu Deprem Sigortası deprem nedeniyle meydana gelen maddi zararları güvence altına alır. 1999 yılında Marmara Bölgesi’nde meydana gelen büyük deprem sonrası devlet tarafından tüm meskenler için zorunlu hale getirildi.

Ülkemizin aktif fay hatları üzerinde yer aldığını unutmayın. Deprem geliyorum demez bu nedenle mutlaka deprem sigortası yaptırın. DASK sigortası fiyatları hakkında bilgi almak için DASK başvuru formu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın.


Benzer İçerikler

DASK’ta Sigortalılara Avans Ödeme Şansı

Hazine Müsteşarlığı'nın zorunlu deprem sigortası (DASK) genel şartlarında yaptığı değişiklikle artık sigortalılar deprem sonrasında avans ödemesi alabilecekler.

Devamını Oku

Hasarlı Bina DASK’tan Yararlanabilir mi?

Binanız deprem sonrası hasar almış olabilir ancak üzülmeyin! Hasarlı binaların da DASK kapsamında güvenceye alınması mümkün.

Devamını Oku

Türkiye’de DASK Oranı %40’ı Aştı

İstatistiklere göre Türkiye'deki DASK sigortası bulunan konut sayısının oranı %40'ı aştı. İşte zorunlu deprem sigortası ile ilgili son istatistikler.

Devamını Oku