444 24 00
7/24 Yanınızdayız

DASK Adres Kodu’nun Önemi

26 Mart 2014

Dask adres kodu ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) 1 Mart 2013 tarihinden itibaren DASK adres kodlarını uygulamaya koydu. Konut sahipleri Ulusal Adres Veri Tabanı’nda kayıtlı olan adres kodlarına muhtarlık, belediye veya nüfus müdürlüklerinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

Adres bilgileri standart olduğundan tüm kurumlar ulaşabilir. Bu ortak sistem sigortalı ve sigortasız konutların takibi, DASK kapsamı dışında olan konutlar için yanlış poliçe işlemleri önleme ve sigortasız binaları uyarma işlemlerini kolaylaştırıyor.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Zorunlu Deprem Sigortası deprem nedeniyle meydana gelen maddi zararları güvence altına alır. 1999 yılında Marmara Bölgesi’nde meydana gelen büyük deprem sonrası devlet tarafından tüm meskenler için zorunlu hale getirildi.

Ülkemizin aktif fay hatları üzerinde yer aldığını unutmayın. Deprem geliyorum demez bu nedenle mutlaka deprem sigortası yaptırın. DASK sigortası fiyatları hakkında bilgi almak için DASK başvuru formu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Neden Zorunlu Deprem Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma

587 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 27 Eylül 2000 tarihinden itibaren yürürlüğe giren zorunlu deprem sigortası, deprem ile oluşacak maddi zararları sigorta bedeli kadar kapsar.

Zorunlu Deprem Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma

Deprem sigortası teminatları, Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından belirlenmiştir. Teminatlar, sadece depremin neden olduğu hasarları değil, değil deprem sonrasında yaşananabilecek başka olumsuz koşullarıda karşılacak şekilde düzenlenmiştir.

Hasar Anında Yapmanız Gerekenleri Biliyor musunuz?

18 Haziran 2010 Cuma

Hasarın gerçekleştiğini öğrendiğiniz tarihten itibaren en geç 15 iş günü içinde DASK'na veya sözleşmeyi yapan sigorta şirketine ya da aracısına haber vermeniz gerekir.