DASK’ta Sigortalılara Avans Ödeme Şansı

Hazine Müsteşarlığı’nın “Zorunlu Deprem Sigortası Genel Şartlarında Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği” 31 Aralık 2015 tarihinde resmi gazetede yayınlanmasıyla birlikte yürürlüğe girdi. Buna göre artık sigortalılara deprem sonrasında avans ödemesi yapılabilecek.

Belirli şartlar altında deprem sonrasında sigortalıya avans ödemesi yapılabileceğinin belirtildiği açıklamada, avans ödenip ödenmemesi, ödenecek tutarın miktarı ve kapmsamı ise DASK önerisi sonrasında Müsteşarlıkça kararlaştırılacağı açıklandı. 

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Riziko Tutarları Yeniden Belirlendi

Zorunlu deprem sigortası genel şartlarında yapılan bu değişikliğin haricinde bir diğer değişiklik ise zorunlu deprem sigortası tarife ve talimatlarında yapıldı. Yapılan değişikliğe göre belirlenen tarifeler uygulanmak üzere 10 TL ilave edilerek hesaplanacak. İstanbul’da ise söz konusu rizikolar için belirlenen tutar 15 TL oldu.

Deprem Sigortasını Yaptıran Bina ve Sitelere İndirim Şansı

Yapılan değişikle beraber bina ve site yönetimi tarafından binadaki konutların 2/3’üne sigorta yapılması halinde %15, binadaki konutların tamamına sigorta yaptırılması halinde ise %20 oranında indirim uygulanacak. Zorunlu deprem sigortalarında bir konut için verilen asgari teminat tutarı ise 160 bin TL olarak belirlendi.

DASK Poliçenizi Hemen Yaptırın

Yaptırılması zorunlu ve olası bir deprem sonrasında ortaya çıkan hasarı teminat alması nedeniyle özellikle deprem kuşağı üzerinde yaşayanlar için çok önemli olan zorunlu deprem sigortası poliçenizi vakit kaybetmeden yaptırın. Yeni düzenlemeler sonrasındaki avantajlardan yararlanmak ve DASK poliçenizi kısa sürede yaptırmak için DASK Başvurunuzu hemen gerçekleştirin.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL