Türkiye’de Her 100 Evin 64‘ü Sigortasız!

Türkiye’nin deprem bölgesinde yer alması zorunlu deprem sigortasının yapılmasının önemini ortaya koymaktadır. Ülkemizde ne yazık ki bu sigortanın önemi çok fazla anlaşılamamaktadır.

Türkiye’de uzun zamandır yaşanmayan deprem, DASK sigortasının öneminin daha da azalmasına neden olmuştu. Fakat Marmara denizinde yeni meydana gelen deprem tekrar korkuların artmasına neden oldu. Depremden korkmak yerine her an deprem olabileceği düşüncesiyle önlem alınması gerekir.

Türkiye’de son verilere göre, 6.1 milyon binada deprem sigortası bulunuyor. Bu sayı toplam bina sayısının sadece %36’sı.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Bölgelerin Sigortalılık Oranları

DASK rakamlarına göre, Türkiye’de 16 milyon 974 bin 100 konut bulunuyor. Deprem sigortası en fazla yaptıran bölge ise, %45,30 oranla Marmara Bölgesi olurken, sigortalılık oranı en düşük bölge %24 oranla Güney Doğu Anadolu Bölgesi. %9,30 ile Hakkari ve %9,80 ile Şırnak en düşük sigortalılık oranlarının olduğu şehirler. %61 oranla Bolu ve %60,80 oranla Yalova'da sigortalılık oranları yüksek şehirler. Van’da yaşanan depremler ise buradaki sigortalılık oranını büyük ölçüde etkiledi. 2011 yılında yaşanan depremler sırasında sigortalılık oranı %9'ken şimdi %23,40 seviyesinde yer alıyor.

Hayatınızı riske atmayın, evlerinizi sigortalatın. Sigortam.net üzerinden DASK başvuru formunu doldurun. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL