En İyi Deprem Filmi Seçilecek
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En İyi Deprem Filmi Seçilecek

GerçekGündem
 
DASK Kısa Film Yarışması’na başvurular, 17 Haziran tarihinde sona erecek. 
 
”Depremi Kaderine Bırakma” temasıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Kısa Film Yarışması’na başvurular, 17 Haziran tarihinde sona erecek.
 
Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, DASK’ın, üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültesi öğrencilerine yönelik düzenlediği kısa film yarışmasına başvuru için son haftaya girildi.
 
Depremi Kaderine Bırakma” temasıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada öğrenciler, deprem riskinin yönetilebileceğini, can ve mal kaybının depremin doğal bir sonucu olmadığını en iyi anlatan kısa filmi yapmak için yarışacak.
 
 
Dereceye giren öğrencileri belirleyecek jüride, ödüllü yönetmenler Derviş Zaim ve Üstün Barışta, oyuncu Burcu Kara, sinema yazarı Mehmet Açar, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Murat Vural, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Cankaya, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Gezgin, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Halkla İlişkiler Yönetmeni Gamze Diler, DASK Genel Sekreteri Serpil Yakut yer alacak.
 
DASK’ın, genç nesillerde deprem bilincini geliştirmek, üniversitelileri üretime teşvik etmek amacıyla düzenlediği üçüncü kısa film yarışmasına başvurular 17 Haziran’da sona erecek.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, son iki yıldır yarışmaya gönderilen eserlerin sergiledikleri üslup çeşitliliğinden ve yaratıcılıktan son derece memnun olduklarını, gençlerin, depremi anlatma biçimleriyle kendilerinin de ufkunu genişlettiğini ifade etti.
 
Yazıcı, amaçlarının, hem gençleri Türkiye için en riskli doğal afetlerden biri olan deprem üzerine düşünmeye teşvik etmek hem de deprem bilincini artıracak sanatsal üretimi desteklemek olduğunu kaydetti.
 
Yarışmanın birincisi MacBook Pro ve Sony HXR – MC2000E kamera, ikincisi MacBook Pro, üçüncüsü iMac ile ödüllendirilecek. Yarışma kapsamında internet üzerinden yapılacak oylamayla, iki katılımcıya da izleyici özel ödülü verilecek. İzleyici özel ödülü almaya hak kazanan filmler, Canon SLR ve Canon Compact dijital fotoğraf makinesi almaya hak kazanacak.
 
Öğrenciler yarışma koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ”www.dask.gov.tr” adresinden ulaşabilecek. 

Benzer İçerikler

Türkiye’deki DASK Uygulaması Dünyaya Örnek Oldu!

The Economist dergisinin Londra’da düzenlediği Sigorta Zirvesi’ne davet edilen DASK, geniş kitlelere düşük fiyatla deprem sigortası sağlamadaki deneyimlerini paylaştı.

Devamını Oku

Zorunlu Deprem Sigortasına Yeterli İlgi Yok

Nüfusunun Yüzde 98'i Deprem Riski Altına Olan Türkiye'de, Zorunlu Deprem Sigortasına Yeterli İlginin Olmadığı Bildirildi 

Devamını Oku

‘Deprem Tırı’, Batı Anadolu Yollarında

''Deprem Tırı''ndan yararlanılarak Batı Anadolu Fay Hatları'nda bulunan 10 il ve 14 ilçede 50 binden fazla kişiye deprem eğitimi verilecek projenin başlangıcı, Bursa'dan verildi.

Devamını Oku