444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

04 Aralık 2015

Zorunlu deprem sigortası fiyatları (DASK), bazı kıstaslara göre belirlenmektedir. Ödenecek olan prim ücretinde öncelikle olası bir deprem sonrasında alabileceğiniz sigorta ödemesinin en yüksek bedeli hesaplanır. Daha sonrasında belirlenen teminat tutarınız tarife fiyatı ile çarpılır, böylelikle zorunlu deprem sigortası fiyatı belirlenmiş olur.  

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Tarife Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Zorunlu deprem sigortası prim fiyatlarında uygulanan tarifeler, belirlenen deprem risk derecelerine göre değişkenlik göstermektedir. Günümüz itibari ile bölge bazına göre toplamda 5 farklı derecelendirme bulunmaktadır. Deprem risk derecelenmeleri il il değil, ilçe ilçe farklılık göstermektedir. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın hazırladığı Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’nın esas alındığı zorunlu deprem sigortası fiyatları çerçevesinde belirleyici olan bir diğer faktör ise binanın yapı tarzıdır.

Deprem Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

  • Bulunduğunuz bölgesinin deprem risk derecelendirmesi.
  • Konutunuzun yapı tarzı. ( Çelik, betonarme, karkas, yağma kagir yapılar vs )
  • Konutunuz toplam yüzölçümü.
  • Konutunuzun yapılış tarihi.
  • Yenileme indirimleri.

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları Hesaplama

Konutunuzun zorunlu deprem sigortası prim fiyatını DASK’ın verdiği  DASK sigorta ücreti ve prim hesaplama aracı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Zorunlu deprem sigortası fiyatları hesaplama aaracı üzerinden konutunuzun bulunduğu il / ilçe / mahalle seçiminin ardından, bina yapım tarzı, bina inşa yılı ve dairenin yüzölçümü gibi bilgileri girdikten sonra ödeyeceğiniz sigorta pirimini öğrebilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortanızı Sigortam.net’te Yaptırın

Ülkemizin en önemli gerçeklerinden birisi olan deprem tehlikesi karşısında konutunuzun alacağı olası hasarların karşılanması için siz de zorunlu deprem sigortasınızı vakit kaybettirmeden yaptırın. Sigortam.net’ten zorunlu deprem sigortası fiyatı almak için DASK Sorgulama sayfası üzerinden başvurunuzu gerçekleştirin.


Okumaya Devam Edin

Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Anıtpark'ta

14 Haziran 2010 Pazartesi
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem  Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirilen Kuzey Anadolu Fay Hattı TIR'ı Düzce’ye geldi.

DASK, Deprem Riskine Telefon Kulübesi ve Otomobille Dikkat Çekecek

05 Haziran 2010 Cumartesi

Ev haline getirilmiş kulübe ve otomobil Kadıköy ve Bakırköy’de meydanlarda sergilenecek.

DASK Türkiye Genelinde 3,5 Milyon Poliçeye Ulaştı

04 Haziran 2010 Cuma

DASK Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, Türkiye genelinde 3,5 milyon poliçeye ulaştıklarını belirtti.