Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

Zorunlu deprem sigortası fiyatları (DASK), bazı kıstaslara göre belirlenmektedir. Ödenecek olan prim ücretinde öncelikle olası bir deprem sonrasında alabileceğiniz sigorta ödemesinin en yüksek bedeli hesaplanır. Daha sonrasında belirlenen teminat tutarınız tarife fiyatı ile çarpılır, böylelikle zorunlu deprem sigortası fiyatları belirlenmiş olur. Peki deprem sigortası ne kadar? DASK fiyatı nasıl belirlenir? soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

DASK ile evinizi deprem ve deprem sonrası meydana gelebilecek zararlara karşı koruma altına alın!

Tarife Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

DASK fiyatları için uygulanan tarifeler, belirlenen deprem risk derecelerine göre değişkenlik göstermektedir. Günümüz itibari ile bölge bazına göre toplamda 5 farklı derecelendirme bulunmaktadır. Deprem risk derecelenmeleri il il değil, ilçe ilçe farklılık göstermektedir. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın hazırladığı Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’nın esas alındığı zorunlu deprem sigortası fiyatları çerçevesinde belirleyici olan bir diğer faktör ise binanın yapı tarzıdır.

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları

Deprem Sigortası Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Deprem sigortası fiyatları, belirli kriterlere göre değişim gösterir. Her bölge ve her konut için geçerli standart bir fiyat yoktur. Evinizin bulunduğu bölgenin risk oranı, konutunuzun yapısı gibi değişkenler fiyat üzerinde değişikliklere neden olur.

Deprem sigortası fiyatlarını etkileyen faktörler:

  • Bulunduğunuz bölgesinin deprem risk derecelendirmesi.
  • Konutunuzun yapı tarzı. ( Çelik, betonarme, karkas, yağma kagir yapılar vs )
  • Konutunuz toplam yüz ölçümü.
  • Konutunuzun yapılış tarihi.
  • Yenileme indirimleri.

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları Hesaplama

Konutunuzun zorunlu deprem sigortası prim fiyatını DASK’ın verdiği DASK sigorta ücreti ve prim hesaplama aracı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. DASK hesaplama aracı üzerinden konutunuzun bulunduğu il / ilçe / mahalle seçiminin ardından, bina yapım tarzı, bina inşa yılı ve dairenin yüz ölçümü gibi bilgileri girdikten sonra ödeyeceğiniz sigorta pirimini öğrenebilirsiniz. DASK sorgulama işleminizi www.dask.gov.tr adresinden yapabilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortası Fiyatları-2

Zorunlu Deprem Sigortanızı Sigortam.net’te Yaptırın

Ülkemizin en önemli gerçeklerinden birisi olan deprem tehlikesi karşısında konutunuzun alacağı olası hasarların karşılanabilmesi için zorunlu deprem sigortanızı yaptırın.

Sigortam.net’ten zorunlu deprem sigortası fiyatı almak için DASK Sorgulama sayfası üzerinden başvurunuzu gerçekleştirin. İnternet üzerinden teklif alarak DASK sigortanızı rahat ve kolay bir şekilde alın, deprem tehlikesine karşı güvencenizi anında başlatın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL