Evim Güvende

Evim Güvende Konut yardım hizmetleri için hemen teklif alın!

Evim Güvende Konut Yardım Hizmetleri Nedir?

Evim Güvende Sigortası, dünyaca ünlü Gulf Sigorta markasının sunmuş olduğu kaliteli hizmetler arasında yer almaktadır. Kanuni ikametgahı Türkiye sınırları içinde olan konutlarda yaşayan ve belirli şartları taşıyan kişiler bu avantajlı sigorta hizmetinden yararlanabilmektedir. “Gulf konut sigortası neleri kapsar?” sorusunun yanıtı olarak bu sigorta hizmeti sadece konut güvenliğini ele alan standart bir sigorta ürünü olmayıp çok sayıda asistan hizmetlerine de sahip olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Evim Güvende Konut Sigortası Teminatları

Gulf konut sigortası sorgulama yapanlar için konutu güvence altına alabilmek adına gerekli teminatlara dikkat edilmesi önemlidir. Gulf konut sigortaları fiyatları üzerinde doğrutan etkili olan teminatlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Eşya Yangın
 2. Sel Su baskını
 3. Yer Kayması
 4. Fırtına
 5. Kar Ağırlığı
 6. Duman
 7. GLKNHH
 8. Hırsızlık
 9. Hırsızlık Değerli Eşya
 10. 3.Şahıs Mali Sorumluluk
 11. Cam Kırılması
 12. Gulf Sigorta Konut Yardım Hizmetleri

Gulf konut sigortası teklif almak isteyen kişiler için, bunların yanı sıra kombi bakımı, klima bakımı, halı yıkama, çilingir hizmetleri ve diş sağlığı gibi asistan hizmetleri de sunulmaktadır. Bu konuda en çok merak edilen sorulardan biri olan “Gulf konut sigortası zorunlu mu?” sorusuna yanıt olarak zorunlu olmadığı yanıtı verilebilir.

Evim Güvende Asistan Hizmetleri Nedir? 

Evim Güvende konut sigortasına sahip olanlar asistan hizmetlerinden de faydalanabilmektedir. Tüm Türkiye sınırları içinde geçerli olan Gulf Sigorta Konut Yardım Hizmetleri ile aşağıdaki hizmetlerden yılda 1 kez ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. En çok kullanılan asistan hizmetlerimizden bazılarınızı inceleyebilirsiniz. 

Asistan Hizmetleri Konut Bakım Planı

Konut bakım planı ile aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

 1. Kombi Bakım
 2. Klima Bakım

Kombi Bakım Paketi aşağıda belirtilen hizmetlerden oluşur.

 1. Kapak sökülerek cihazda biriken toz temizlenir,
 2. Fan kontrolü yapılır,
 3. Eşanjör kontrölü.
 4. Gaz Basıncı ölçümü.
 5. Elektrik kaçağı kontrolü.

Klima Bakım Paketi ise aşağıda belirtilen hizmetlerden oluşur.

 1. Arıza Tespiti,
 2. Elektrik kaçağı kontrolü.
 3. Gaz Basıncı ölçümü.
 4. İç Ünite filitreleri temizliği.
 5. İç ve dış ünite plastik kasa temizliği.

Asistan Hizmetleri Diş Check Up Hizmeti

Assist Line Anlaşmalı Diş Hekimleri’nde geçerli olan bu hizmet; check up ve diş taşı temizliği hizmetlerinden oluşan bir pakettir. Yılda bir kez aşağıdaki hizmetleri ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

 1. Diş Hekimi Muayenesi 
 2. Diş Rörntgen Filmi Peripikial 
 3. Diş Taşı Temizliği (Alt+Üst Çene) 
 4. Teşhis ve Tedavi Planlaması 
 5. Oral Hijyen eğiitimi
 6. Vitalite kontrolü

Gulf Sigorta Evim Güvende Konut Yardım Hizmetinden Kimler Yararlanabilir?

Açıklanan koşullara göre konutu, Türkiye sınırları içinde bulunan ve teminat altına alınmış kişiler, poliçede sigorta ettiren olarak bu hizmetten yararlanabilir. Gulf konut sigortası kapsamı bakımından tüm Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Sigortanın hizmet süresi, poliçe içinde belirtilen başlangıç tarihinden itibaren 1 yıl süre içinde geçerlidir. Bu sigortadan faydalanmak için konutun teminat altına alınmış olması, mutlaka Türkiye sınırları içinde yer alması ve ticari amaçla kullanılmaması gerekmektedir.

Konut sigortasında dikkat edilen bina değeri, satış bedeli üzerinden değil de binanın yeniden inşa bedeli göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Bina bedelinin saptanmasında konut metrekare inşa maliyeti ile sigortalanacak evin toplam metrekaresi çarpılır, buna ek olarak diğer giderler de hesaplamaya dahil edilebilir.

Gulf Sigorta Hakkında Konut

1962 yılında temellerini atan şirket, %44 hissesi Kuwait Projects Company (KIPCO), %41,4 hissesi Fairfax Financial Holdings Limited ortaklığında kurulmuştur. Bu ortaklıktan geri kalan hisseler, hazine ve halka açık olarak sunulmaktadır. Dev iki şirketin bilgi ve tecrübesinin ortaklığında hizmete açılan Gulf Sigorta şirketi, günümüzde 9 farklı ülkede faaliyetlerine başarılı şekilde devam etmektedir. Her sigorta türünde ve ürününde olduğu gibi Gulf konut sigortası genel şartları da belirli koşullara bağlanmıştır.