444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Ray Sigorta Kasko Sigortası Ürünleri için Kolayca Teklif Alın

19 Temmuz 2016

Aracınızın başına gelebilecek arıza veya kaza risklerine karşı bütçenizi koruma altına almak ve zor anlarınızda hızlı bir yol yardım hizmetinden yararlanmak isteyenlerinsıklıkla  tercih ettikleri Ray Sigorta kasko sigortasına Sigortam.net avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Türkiye’deki faaliyetlerine ilk olarak 1958 yılında ulaşım, taşımacılık alanındaki kamu kuruluşlarının girişimleriyle başlayan Ray Sigorta, 90’lı yılların başlarında özelleştirilmesinin daha sonrasında İMKB’de işlem görmeye başladı. Halen ülkemizdeki önde gelen sigorta şirketleri arasında yer alan Ray Sigorta, sektördeki prim üretiminde 2016 yılının son verilerine göre %1.46’lık bir paya sahiptir.

Sektörde 60 Yıllık Tecrübe

Yaygın anlaşmalı araç servis ağı ve Türkiye’deki 60 yıla yakın tecrübesiyle araç sigortası alanında kendini ispatlayan Ray Sigorta hayat ve hayat dışı sigortalarda hizmet vermektedir.

Bilindiği gibi kasko sigortası, trafik sigortasının aksine zorunlu bir sigorta türü değil, isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Bu nedenle araç sigortalarının ülkemizdeki poliçe sayısını kıyasladığımızda kasko sigortasının, trafik sigortasının bir hayli gerisinde kaldığını görüyoruz. Ancak araç ve araç sahibi için sağladığı teminatlar nedeniyle her sürücünün mutlaka kasko poliçesi yaptırması gerektiğini, uzmanlar sıklıkla dile getirmektedir.  

Kasko sigortası, sadece arıza veya kaza nedenli ortaya çıkan hasarın karşılanması sürecinde değil, yol yardımı, barınma, ikame araç gibi hizmetlerinin sağlanması bakımından da önem taşımaktadır. Özellikle şehir dışı trafiğinde meydana gelen kaza ve arızalarda hızlı bir yol yardımının sağlanması konusunda kasko sigortasının varlığı büyük önem taşımaktadır.

Ray Sigorta Kasko Sigortası Sigortam.net’te

Ray Sigorta da Türkiye’nin diğer en iyi sigorta şirketleri gibi, Sigortam.net’in anlaşmalı olduğu bir diğer sigorta şirketidir. Sigortam.net ile Ray Sigorta’dan kasko sigortası için tek bir telefonla teklif alabilir, ihtiyacınız olan poliçeye dakikalar içerisinde sahip olabilirsiniz. Üstelik Sigortam.net, Ray Sigorta’dan alacağınız kasko sigortası için en iyi fiyat garantisi vermektedir.

15 yıllık deneyimi ve bugüne kadar hizmet verdiği 3 milyona yakın mutlu müşterisiyle Sigortam.net, Türkiye’nin online sigortacılıktaki ilk ve lider şirketi olma ünvanını devam ettirmektedir.

Uzman sigorta danışmanları ile 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Sigortam.net ile Ray Sigorta kasko sigortasına kolayca sahip olabilirsiniz. Hemen online olarak veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’nı arayarak kasko teklifi alın, ihtiyacınız olan poliçeye hızlıca ulaşın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.