Quick Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Quick Sigorta Dosya Sorgulama hakkında tüm merak edilenler! 

Quick Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Quick Sigorta'nın web sitesinden hasar dosya sorgulama için tıkla.

Quick Sigorta Hasar İhbar

Quick sigorta hasar dosya sorgulama ile aracının hasar onarım sürecini takip edebilir, güncel durumu hakkında bilgi alabilirsin. Aracınla kaza yaptığında ya da aracın hasara uğradığında anlaşmalı servislere götürmen gerekir. Öncelikle sigorta şirketine hasar ihbarında bulunarak süreci başlatmalısın. Hasar gerçekleştirdikten sonra 5 iş günü içerisinde Quick Sigorta'ya hasar durumunu aktararak durumu bildirmen gerekir. Bu aşamadan sonra onarım sürecin başlar ve hasar masrafların poliçen tarafından karşılanır.

Quick hasar ihbarı için;

 • Quick hasar ihbarı web sayfasından başvuru yapabilirsin.
 • Quick Hasar Bildirim Hattı olan 0850 755 1 755 numarasını arayarak hasar ihbarında bulunabilirsin.

Quick hasar işlemlerini yaparken hasar bildirisini kimin yaptığını seçerek başlamalısın. Sigorta müşterisi, anlaşmalı servis, Quick sigortalı tarafından hasar verilen kişi seçeneklerinden birini tercih ederek ilerlemek gerekir. Sonrasında hasar durumunun olduğu sigorta branşı seçilmeli. Kasko için seçim yaptığında gerekli belgeler ve başvuru formunu görebilirsin. Gerekli bilgileri doldurarak hasar ihbarını internetten yapman mümkün.

Hasar durumunda direkt anlaşmalı oto servisine giderek tamir sürecini başlatmak istersen, oto servis de senin adına şirkete başvuruda bulunabilir. 

Ouick Sigorta Anlaşmalı Servisler sayfamızdan anlaşmalı oto servisleri hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Quick Hasar İhbarı İçin Gerekli Belgeler

Kasko sigortandan hasar masraflarını karşılamak için hasar ihbarında gerekli olan evrakları teslim etmelisin. En sık gerçekleşen hasar durumlarından çarpma çarpılma için gerekli olan kasko hasar ihbar belgeleri şöyledir:

 • Kazanın tespit tutanağı veya kaza zaptı (zabıtın olmaması durumunda sürücünün detaylı beyanı)
 • Zabıt var ise, alkol raporunun onaylı örneği
 • Ruhsat  ve ehliyet fotokopisi
 • Aracın olay yerinde çekilen hasar fotoğrafları
 • Ruhsat sahibine ait IBAN bilgisi

Quick Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Quick Sigorta hasar dosya açma işlemini tamamladıktan sonra tamir süreci başlayacaktır. Quick hasar dosyan açıldığı zaman aracına özel olarak bir dosya numarası verilecektir. Dosya numaran ile Quick hasar sorgulama işlemlerini yapabilir, hasar süreci hakkında bilgi alabilirsin. Quick sigorta'nın hasar dosya sorgulama sayfasından gerekli bilgileri girerek hasarınızın durumunu öğrenmeniz mümkün.

Quick hasar dosya sorgulama yapmak için online olarak istenen bilgiler şöyledir;

 • Hasar dosya numarası
 • Araç plakası
 • Kimlik numarası / Vergi numarası
 • Mağdur numarası