Aksigorta’nın Prim Üretimi %24 Arttı!

Aksigorta’nın 2014 yılı Ocak-Haziran dönemi prim üretim verileri açıklandı. Haziran ayı sonunda 951 milyon TL prim üreten şirket, teknik alanda 30,8 milyon TL kazanç sağlarken, 22,2 milyon TL de net kara sahip olmuştur.

2013 yılının aynı dönemine göre kıyaslandığında şirketin prim üretimi %24 oranında artmıştır.

2014 yılının ilk yarısında şirket, konut sigortasının teminatlarından biri olan yangın branşında %14, genel zararlar kapsamında %64 ve oto dışı sigortalarda %46 oranında yükseliş yaşamıştır.

Oto dışı sigortalarda büyük oranda sağlanan yükseliş sonucunda Aksigorta 30,8 milyon TL teknik kar sağladı. Bileşik rasyosu %101 olan şirketin sermaye karı ise, %16’dır.

 

Yine 2014’ün Ocak-Haziran döneminde Aksigorta’nın hisse senedi BIST 100 endeksinin %10 üzerinde kar getirmiştir. Bu gelişme yabancı yatırımcıların da dikkatini çekerken, şirketin piyasa değeri de 936 milyon TL olmuştur. Şirket sermaye yeterlilik rasyosunu da 2013 yılının Ocak-Haziran dönemine göre 4 puan yükseltmiştir.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, 2009 tarihinden bu yana planlı çalışmaları ve uzun vadeli stratejileri sayesinde 2014 yılının ilk yarısında Aksigorta olarak prim üretimlerini artırdıklarını ve büyümeye devam edeceklerini söyledi. 

2014 yılının ikinci yarısında da oto dışı branşlarda yükseleceklerinin altını çizen Gülen, sadece fiyat odaklı olarak hareket etmediklerini çeşitli sigorta ürünleri ve kaliteli hizmetleri ile projelerini sürdüreceklerini ve rekabet halinde olacaklarını, bu noktada önemli hedeflerinden birinin de müşteri memnuniyeti olduğunu ekledi. Gülen, müşteri memnuniyetini fazlalaştırmak ve sigortanın önemini daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla hareket ettiklerini söyledi.

Aksigorta ile ilgili diğer yazılar:

Aksigorta Kasko Sorgulama

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Aksigorta Hasar Sorgulama

Aksigorta ile Sağlığınız Güvencede!

Aksigorta ile Eviniz ve Eşyalarınız Korunsun!

Aksigorta Ev-Eşya Sigortası

Aksigorta ile Yurtdışı Tatillerinizde Güvencede Olun!

Aksigorta Hakkında:

54 yıldır sigortacılık alanında faaliyet gösteren Aksigorta, müşteri memnuniyetini esas amacı olarak görmüş ve bu doğrultuda en iyiyi sunmak amacıyla çalışmalarını sürdürmüştür. Aksigorta ile ilgili ayrıntılı bilgiye “Aksigorta Tanıtım Reklam Filmi” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Aksigorta’nın kasko ve özel sağlık sigortası tekliflerini merak ediyorsanız tek yapmanız gereken Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirmek. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL