444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sigortası Yaptırmak Neden Gerekli?

17 Şubat 2015

Araç sigortası araç sahipleri için oldukça gereklidir. Kasko ve trafik sigortası araç sigortalarıdır ve farklı güvenceler vererek araç sahibinin bütçesini korumayı amaçlamaktadır.

Trafik sigortası Türkiye sınırları içinde trafiğe çıkan araçlar için zorunlu tutulmuştur. Yaptırılmaması para cezasına neden olacağı için bütçenizi sarsarsınız. Ayrıca aracınızla trafiğe çıkmanız yasaklanır, hatta aracınız trafik şube otoparkına çekilir ve burada kaldığı süre için otopark ücreti de alınır.

Dolayısı ile zorunlu trafik sigortasını yaptırmayı ihmal etmemeli ve yenilenme zamanını kaçırmamalısınız. İsterseniz poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurun poliçenizin yenilenme zamanı geldiğinde biz size hatırlatalım. Trafik sigortası isteyerek ya da istemeyerek bir kaza yaptığınızda karşı tarafa ve 3. şahıslara verdiğiniz zararları telafi eder. Böylece bütçeniz korunmuş olur.

 

Kasko sigortası isteğe bağlı olarak yaptırılır. Kasko bazı araç sahipleri tarafından lüks olarak görülür. Boş yere para ödemeyerek bütçesini korumasını ister. Halbuki kaskoya ödeyeceğiniz küçük primlerle olası büyük masrafları ödemek durumunda kalmazsınız. Çünkü trafiğe çıktığınız ya da aracınızı park ettiğiniz her an, yani araç sahibi olduktan sonra risk altındasınız demektir. Araç kasko sigortası birçok risk durumunda yanınızda olur, masrafların büyük bir kısmını güvence kapsamına alarak maddi olarak rahat etmenizi sağlar. Kasko teminatları ile ilgili detaylı bilgi için “Kasko Sigortası Teminatları ve Teminatların Kapsamı” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Araç Sigortası Yaptırmazsak Ne Olur?

Yukarıda her iki sigortanın da neden gerekli olduğunu açıkladık. Trafik sigortası yaptırılmadığında ağır cezalar uygulanır. Kasko sigortasında bir ceza yoktur. Fakat bu duruma ceza olarak bakılmamalıdır. Bütçenizi gerçekten düşünüyorsanız ve trafikte güvenliğin sağlanmasını istiyorsanız ufak primleri gözden çıkarmanız gerekiyor. Aylık kenara ayıracağınız küçük birikimler sizi maddi olarak etkilemez ve en iyi güvenceye sahip olmanızı sağlar. Büyük bir hasar durumunda yapacağınız ödemelerden sizi kurtarır. Dolayısı ile geç olmadan, kayıplar yaşamadan araç sigortalarınızı yaptırmanız, güvence sahibi olmanız gerekir.

En uygun 2015 yılı araç sigortası fiyatlarına kolayca araç sigortası hesaplaması yaparak ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefon üzerinden sigortanızı satın alın.


Okumaya Devam Edin

2015 Araç Sigortası Fiyatları Neye Göre Değişir?

29 Aralık 2014 Pazartesi

2015 araç sigortası fiyatlarını belirleyen bazı kriterler vardır. Bu kriterleri öğrenin ihtiyacınız olan sigortayı en uygun fiyatlarla alma keyfini yaşayın

En Uygun 2015 Araç Sigortası Fiyatlarına Sigorta Sorgulama İşlemi ile Ulaşın!

06 Ocak 2015 Salı

En uygun 2015 araç sigortası fiyatlarına ulaşmak için zaman kaybetmeyin. Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın, zamanınız ve paranız size kalsın.

En İyi Kasko Sigortası Hangisi?

17 Şubat 2015 Salı

En iyi kasko sigortasını satın almak poliçe süresi boyunca rahat etmenizi sağlar. Peki en iyi kasko sigortasının hangi özelliklere sahip olması gerekir?