İlk Kez Kasko Poliçesi Alacaklara Öneriler

Kasko sigortası yaptıracak ya da yenileyecek olmak, her sene zorlanılan bir durum ancak ilk kez kasko poliçesi alacaklar için daha fazla dikkat gerektiren bir durum. Ancak hem ilk kez kasko yaptıracaklar hem de mevcut poliçerini yenileyecekler, ihtiyaçlarını doğru belirlediği takdirde hem araçlarını hem bütçelerini güvenceye alabilirler.

Çoğu zaman trafik sigortası güvende olmak için yeterli gibi gelir sürücülere. Oysa araç kaskosu ve trafik sigortasının farkı azımsanmayacak kadar büyük.

Bizler de sigorta sektöründeki kötü sürücü-iyi sürücü ayrımının yapıldığı bu dönemde hem mevcut poliçelerini yenileyeceklere hem de ilk kez kasko poliçesine sahip olacaklara primlerini kontrol altına alabilmeleri için ufak tavsiyeler de bulunduk.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.


Doğru Kasko Poliçesi için İpuçları
 

İhtiyaca Uygun Teminatlar Önemli


İlk kez kasko sigortası yaptıracakların dikkat etmesi gereken en önemli konu ihtiyaçlara uygun doğru teminatlar için çalışılması. Bu sebeple poliçe ana teminatları dışında ek teminat limit ve primleri ile ilgili de sorgulamalar yapılmalı.

 

Hasarsızlık İndirimini Gözden Kaçırmayın


Hasarınız yokda hasarsızlık indiriminin fiyatlandırmada uygulanıp uygulanmadığına dikkat edin.

 

Sigorta Şirketi Seçimine Dikkat


Sigorta şirketleri primleri belirlerken sigortaya sahip olacak kişinin mesleğine, kaç yıldır ehliyeti bulunduğuna gibi etkenleri baz alabilir. Bu yüzden sigorta şirketinin uygulamaları ile ilgili bilgi almanızda fayda var.

 

Sigortaya Sahip Olacak Kişi Ne Satın Aldığının Farkında Olmalı


Hasar durumunda alınacak hizmet veya tazminatta problem yaşanmayacağından emin olunması önemlidir.  Burada tükeciye düşen görev; poliçenin primine göre değil poliçe kapsamındaki teminatlar ve limitler dahilinde kasko poliçesi almak olacaktır.

 

Şirketlerin Mali Güçleri Dikkate Alınmalı


Sigorta teminatları ve hasar anında destek kadar bir diğer önemli konu da sigorta poliçesi yenileme zamanında sigortalı unutsa dahi sağlam sistem yapısı ile hatırlatma yapabilecek gücünün olmasıdır. İlk bakışta bütün sigorta poliçeleri aynıymış gibi algılansa da sigorta şirketinin mali gücünün güçlü olması, anlaşmalı servis ağının yaygın olması gibi etkenler de önemlidir.

 

Sigorta İhtiyaçları Doğru Belirlenmeli


Kaza anında poliçelerin nasıl devreye gireceği, kaza ve arıza anlarında ne tür hizmetlerden yararlanılabileceği gibi konulara dikkat edilmesi kasko sigortasını hakkıyla sahip olunmasını sağlayacaktır.

Sizlerde en doğru poliçeye, en gerekli teminatlarla sahip olmak için kasko sorgulaması yapın, araç kasko fiyatlarına ulaşın. En iyi araç sigorta şirketleri ile sigortalanmanın huzurunu kaçırmayın! İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı satın alın.

Müşteri Yorumları