2014 Araç Sigortası Fiyatları

Hangi yaşta olursanız olsun araba sahibi olmanın heyecanı başka türlüdür. İkinci el ya da sıfır önemli olan ayağınızın yerden kesilmesi.

Öyle ya da böyle herkes bir araba sahibi olmanın telaşını hisseder ama iş sadece araç sahibi olmakla bitmiyor. Hergün yollara sizinle düşen arabanızın başına ya birşey gelirse, camı kırılırsa? Daha da kötüsü, keyifle sürdüğünüz aracınızı bıraktığınız yerde bulamazsanız? Bu ihtimaller canınızı sıksa da olmayacak şeyler değil.

Özellikle kalabalık ve yoğun trafiği olan büyük şehirlerde bu sayılan risklerden biri aracınıza zarar verebilir. Bütün bu riskleri kontrol edecek, aracınızı ve bütçenizi korumaya alacak ise araç sigortasıdır.

Ülkemizde trafiğe çıkan araçları koruyan 2 araç sigortası bulunuyor. Biri trafik sigortası, diğeri ise araç kasko sigortası. Teminatları, kapsamı ve limitleri ile birbirinden ayrılan bu 2 sigorta çeşidinin araçlar ve sürücüler için önemi yadsınamasa da fiyatlarına bakılmadan da geçilmez.

#

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Her yıl, her dönem olduğu gibi bu yılda araç sigortası sahibi olacak kişiler için dikkate değer en önemli nokta; araç sigortası fiyatları.

Peki araç sigortası fiyatları 2014 yılında bir değişiklik yaşadı mı, 2014’ün 8 ayını geri bıraktığımız dönemde neler oldu?

Kaskonun; kasko, dar kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko gibi ürün çeşitlerine ayrılmasının kasko fiyatlarını yükselteceği düşünülüyordu, korkulan olmadı.

Kasko sigortaları için talep edilecek primler, sigorta şirketleri tarafından serbestçe belirleniyor. Kasko sahibi olmak isteyenlerin tek yapması gereken, kasko sorgulama yaparak 2014 kasko fiyatları arasında en uygununa ulaşmak. ”Kasko Sorgulama ile En Uygun Kasko Nasıl Bulunur?” başlıklı yazımız bu konuda yardımcı olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Kaskonun tersine trafik sigortası fiyatları tekliflerini etkileyecek yeni uygulamaya geçildi. Trafik sigortası fiyatlarında farklılık yaratacak uygulama, 2014 yılı ile serbest bırakıldı. Hazine Müsteşarlığının yayınladığı yönetmelikle, sigorta şirketleri hasarsızlık indirim oranı ve prim artış oranını baz alarak 2014 trafik sigortası fiyatlarını belirledi.

Yeni uygulama ile 2014’ün başından itibaren, trafik sigortası primlerinde şirketler açısından tam serbest dönem başlamış oldu. Hazine Müsteşarlığı ancak, sigorta şirketlerinin mali durumunda sorun olduğunu gözlemler, şirketin belirlemiş olduğu primin haksız rekabete sebep verdiğine inanırsa trafik sigortası hesaplamalarına müdahale edebilecek.
Bu uygulama ile birlikte araç sahipleri hem kasko hem de trafik sigortası primlerinde en uygununu aramaya başladı.

Peki En Uygun 2014 Araç Sigortası Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır?

Kasko ya da trafik sigortasında en uygun fiyatlara ulaşmanın yolu eksiksiz bilgiden ve doğru araç sigortası sorgulaması yapmaktan geçiyor. Bunun için;

Sigortam.net’e gelin, kasko sorgulama formunu doldurun,

Sadece 3 dk. en uygun 2014 araç sigortası fiyatları tekliflerine ulaşın,

Sigorta tekliflerini şeffaf olarak değerlendirin,

Dilediğiniz sigorta şirketi ile sigortalanın,

İster taksit taksit isterseniz peşin ödeyin,

Poliçeniz e-posta ile gönderilsin.

Online işlem yapmak istemezseniz deneyim sigorta danışmanlarımızdan yardım alacağınız 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler