2015’te Araç Kasko Hesaplamasıyla Tasarruf Edin!

Trafikte veya herhangi bir yerde aracınızın başına gelebilecekleri kontrol altında tutmak adına yapılan kasko sigortasına sahip olmak için prim ödemeleri yapılır. Bu ödemelerden önce aracın marka ve modeli başta olmak üzere çeşitli faktörler baz alınarak kasko hesaplaması yapılır.

Araç kaskosu yaptıracak veya yaptırmayı düşünen araç sahipleri, kasko fiyat hesaplamalarını incelediklerinde sigorta şirketlerinin farklı kasko teklifleri sunduklarını görmektedir. Şirketler arası fiyat farklılıkları, aracın özellikleri başta olmak üzere pek çok değişkenden etkilenmektedir.

Kasko hesaplamalarında en az araç özellikleri kadar kasko teminatı kapsamına giren maddeler önem taşımaktadır. Genişletilmiş ve dar kasko paketleri arasında fiyat farklı bulunmaktadır. Teminatlar, ek teminatlar ve isteğe bağlı teminatlar kasko fiyat hesaplamasında farklı fiyatlar ortaya çıkarır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç sahiplerini pek çok külfetten kurtararak pek çok durumda kolaylık sağlayacak kasko sigortasının avantajları için kasko hesaplaması yapmak kritiktir. Hala kaskonuzu almadıysanız, 2015 kasko hesaplamanızı en ideal şekilde yapabilmeniz için bir takım önerilerde bulunmak ve kasko hesaplamayla 2015 yılında elde edeceğiniz avantajlardan bahsetmek istedik.

Kasko Hesaplama Yapmanın Avantajları

 • Sigorta şirketleri kasko hesaplamalarında hasarsızlık, meslek, alarm indirimi gibi sebepleri baz alarak indirim sağlayabiliyor. Kaskonuz kapsamında alabileceğiniz indirimler için “Kaskoda İndirim Tüyoları” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
 • Kasko çeşitleri arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.
 • Almak istediğiniz teminatların araç kaskonuza etkisini şeffaf olarak görebilir, kasko primlerinizi rahatlıkla düşürebilirsiniz.
 • Zaman ve enerji kaybetmeden kasko sahibi olursunuz.
 • Kaskoda daha fazla seçeneği değerlendirme imkanı yakalarsınız.
 • Kaskonuza indirimle sahip olabilmek için kampanya ve fiyat indirimlerini takip etmek zorunda kalmazsınız.

 

2015’te Doğru Kasko Hesaplama için;

 • Kasko hesaplamanın bütün bu avantajları için sağlam adımlar atmanız gerekiyor. “Peki, sağlam kasko hesaplama nasıl olur?” diyorsanız, önerilerimize göz atın.
 • Her şeyden önce bir araç kaskosunda aradığınız özellikleri belirlemeli ve teminatlarınıza karar vermelisiniz. Ancak bu çok kritiktir fazladan aldığınız bir teminat yok yere poliçenizin fiyatını yükseltirken; eksik teminatlı poliçe eksik güvence verecektir.
 • Beklentilerinizi belirledikten sonra işbirliği içinde olmak istediğiniz sigorta şirketini belirlemeniz gerekmektedir. Günümüzde o kadar çok sigorta şirketi var ki bu yüzden şirketler ve şirketlerin sundukları hizmetler arasında karşılaştırma yapmanızı öneririz. Aksi takdirde hasar anında muhattap bulamayabilirsiniz.
 • Sigorta şirketleri size bir teklif sunabilmek adına araç markası, modeli, kayıtlı olduğu il ve ek aksesuarlar gibi sorular soracaktır. Bu aşamada sorulan soruların her birine net ve eksiksiz cevaplar vermelisiniz ki hem kasko hesaplamaları doğru sonuç versin, hem de ileride bir problem yaşamayın.
 • Sigorta şirketiyle görüşmelerinizde birtakım sorular sormanız da çok kritiktir. Mümkün olduğunca sigorta şirketini zorlamalısınız. Kaskonuzun teminatlarına dair ne kadar detaylı bilgi alırsanız, kasko hesaplamalarınızı o kadar doğru yapar, hasar sürecinde rahat edersiniz.Kaskonuzda indirim elde edebilmek için her zaman teminatlarınızdan ödün vermenize gerek olmayabilir.
 • Hasarsızlık indirimi, alarm indirimi veya meslek indirimi gibi indirimlerde kasko hesaplamalarınızda daha avantajlı sonuçlar görmenize yardımcı olacaktır. Sigorta şirketleri bu indirimleri unutabilir veya hatırlatmak istemeyebilir ama siz mutlaka sormalısınız.

Kaskodaki tüm süreçlerde olduğu gibi kasko hesaplamaları da profesyonellik ve deneyim ister. Yıldan yıla kasko alan sürücülerin bu deneyimi kazanması çok zor ve meşakatli olacaktır.

Oysa, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleriyle çalışan Sigortam.net, hem kasko teklif ve alım süreçlerinde hem de poliçeniz süresi boyunca rahat etmeniz için maksimum enerji sarfeder. Sigortam.net aracılığıyla kasko hesaplaması yapan sürücüler, kasko güvencesini her an hisseder.

Sigortam.net’ten Kasko Hesaplaması için;

 Tek formla en iyi kasko şirketlerinin tekliflerini online olarak hemen görün,

 Kasko teklifleri arasında fiyat ve teminat karşılaştırması yapın,

 Karşılaştırma sonucunda bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun araç kasko sigortasını seçin,

 Kaskonuzu %45 fiyat avatajıyla satın alma şansını yakalayın,

 Poliçeniz e-posta ile gönderilsin,

 Hasar anında 7/24 yardım alın.

Zaman kaybetmeden kasko sigortanızı yaptırın, risklere karşı güvencede olun. Hemen online teklif alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 satın alın.

Benzer İçerikler