Allianz Sigorta’dan Avantajlı İndirimli Genişletilmiş Kasko

Sürücülerin kendi tercihlerine bırakılmış olan ve sürücülere kendi araçlarını koruma imkanı sağlayan kasko sigortası, içerdiği teminatlar ve hizmetlerle her geçen yıl yenilenmeye devam ediyor.

Kaskodaki bu yenilikler 2013 yılında yürürlüğe giren kasko yasası ile hız kazandı. Bu yasayla birlikte kasko: Standart Kasko, tam kasko, dar kasko ve genişletilmiş kasko olarak 4 ayrı kategoriye ayrıldı. Kaskonun 4 ayrı çeşide ayrılmasının nedeni içerdiği teminatlar, dolayısıyla vermiş olduğu güvenceler. 

Kasko çeşitlerinin artması teminatlar arasında sıkışıp kalan, hangi teminatları seçmesi gerektiğini bilmeyen sürücülerin işini tamamen olmasa da büyük oranda kolaylaştırdı. Sürücüler teminatları zaten belli olan kasko çeşitleri arasında daha kolay karşılaştırma yapabilme imkanını sağladı. Kasko sigortasındaki teminatlar yanında asistans, yol yardım veya ikame araç hizmeti gibi hizmetler de sürücülerin kasko tekliflerini etkilemeye başladı. 

 

 

Başta bu hizmetler olmak üzere pek çok ek hizmeti kasko ürünleri kapsamında veren sigorta şirketleri ise çeşitli kampanyalar ve indirim seçenekleriyle hem sigortada hem de kaskoda fark yaratmaya devam ediyor.

Sigorta sektöründeki yenilikleriyle adından bahseden, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunan Allianz Sigorta da bu şirketlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Allianz Sigorta’nın kasko ürünleri arasında "Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası" içinde barındırdığı teminatlar ve verdiği hizmetlerle sürücülere pek çok avantaj sunuyor. 

Tüm Oto Genişletilmiş Kasko 

Allianz Sigorta'nın Tüm Oto Genişletilmiş Kasko Sigortası aracınızın başına gelebilecek pek çok riski teminat altına alıyor:

  • Çarpma, çarpılma, yanma
  • Hırsızlık
  • Halk hareketleri, terör
  • Sel ve su baskını
  • Ferdi kaza
  • Hukuksal koruma
  • Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk
  • Güvenlik sistemi ve araç kayıt belgesi teminatı

Bütün bu teminatlar dışında da seçimlik teminatlar olarak geçen; deprem, yabancı ülkelere çıkış, otomobil ve kamyonetlerde sigara yanığı, kişisel eşya teminatı ile bir çok riski bu kasko çeşidi ile güvence altına alabilirsiniz.

Oto Genişletilmiş Kasko İndirimleri

Bütün bu güvencelere indirimle de sahip olabilirsiniz. Oto genişletilmiş kasko kapsamında alabileceğiniz indirimler ise şunlardır:

– Hasarsızlık İndirimleri

Pek çok sigorta şirketinde bulunduran hasarsızlık indiriminden %30'dan %65'e varan oranlarda faydalanabilirsiniz. Cam kırılması gibi küçük çaplı hasarlarda da hasarsızlık indiriminiz devam eder.

– Mesleki indirimler

Mesleki indirimler ve oranları sigorta şirketlerine göre değişmektedir. Allianz Genişletilmiş Kasko’yu aşağıdaki meslek dallarını icra edenler indirimli alabilir:

Öğretmenlere %20,
TSK Mensubu ve Eşlerine %20,
Üniversite Öğretim Üyelerine %20,
Emniyet Mensuplarına %15,
Mülki İdare Personeline %10,
Yargı Mensuplarına %10,
Memurlara %10,
Eczacılara %10 indirim uygulanmaktadır.

– Tek Sürücü İndirimi

Aracı tek kişi kullanacağınızı belirtmeniz halinde %20 tek sürücü indirimi uygulanır.

– Yaş ve ehliyet İndirimi

30 yaş üzeri ve en az 3 yıllık ehliyetiniz olması durumunda, %20 indirimden faydalanabilirsiniz.

– Üst Düzey Yönetici İndirimi

Aracı şirket üst düzey yöneticinin kullanacağı durumlarda %20 indirim uygulanır.

– Peşin ödeme indirimleri

Primin peşin ödenmesi ödenmesi de kasko fiyatını etkileyen bir diğer durumdur.

Sigortam.net’ten sigorta alacaklar, en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini görebilir. %45'e varan fiyat avantajıyla kasko sigortasında ayrıcalık elde edebilir. Bunun için tek yapmanız gereken Sigortam.net'in sigorta sorgulama formunu doldurmak veya 7/24 kesintisiz hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramaktır.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL