Arabanızla Tatile Çıkarken Dikkat! | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Arabanızla Tatile Çıkarken Dikkat!

Yine bir yaz mevsimi daha başladı. Havaların ısınmaya başlamasıyla insanların aklına da deniz, kum, güneş, dinlenmek gibi düşünceler gelmeye başladı.

Kendinizi yaza hazırladığınız gibi araba bakımını da ihmal etmemeniz gerekir.

Arabanıza tatile gitmeyi düşünüyorsanız gerekli bakımları aracınıza yaptırmanız gerekir. Uzun yolda arabanızın sizi yolda bırakması eminiz ki sizin için hoş olmayacaktır.

Konuyla ilgili "Arabanıza İyi Bakıyor musunuz? ve Araç Bakımı Neden Önemlidir?" yazılarımızı da okumanız faydalı olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Tatil Öncesi Araba Bakımı
 

 • Aracınız uzun yolda daha fazla yağ yakar. Bu nedenle yola çıkmadan önce motorunuzun yağ seviyesini kontrol etmelisiniz. Uzun yol şartlarına uygun motor yağınız yoksa yağınızı değiştirmeniz doğru olacaktır.
   
 • Aracınızın yağ veya yakıt kaçakları olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Kaçak varsa ihmal etmeden aracınızı bir servise gösterin.
   
 • Fren sisteminin kontrolü ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Fren hidroliği de düzenli olarak değiştirilmelidir. Hidroliğin özelliğini kaybedip kaybetmediğini servise kontrol ettirmeyi unutmayın.
   
 • Lastiklerin durumunu da kontrolden geçirmeyi atlamayın. Uzun yolda hız yükseldiğinden ve yük de arttığından dolayı lastiklere büyük görevler düşüyor. Bağajınızda mutlaka yedek bir lastik bulundurun.
   
 • Hava filtenizin kirli olup olmadığını kontrol edin. Tozlu yollarda filtre daha çok kirleneceği için aracınızın performansını düşürürken, harcanan yakıtınızı da arttırır.
   

Sigortam.net’ten sigortanızı yaptırın hasar anında da 7/24 yanınızda olalım. Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yapın sigorta şirketlerinin fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta yaptırın.


Benzer İçerikler

Kasko Hesaplama Yapmanın En Kolay 4 Yolu!

Kasko hesaplama işlemini en kolay nasıl yapabileceğinizi öğrenin, bu işlemi doğru yaparak sizin için en uygun kaskoya Sigortam.net'ten kolayca ulaşın.

Devamını Oku

Kasko

Kasko, karayollarında seyir halinde ya da dururken, araç sürücüsünün başına gelebilecek pek çok riski telafi etmeye yönelik, isteğe bağlı mal sigortalarından biridir.

Devamını Oku

MTV Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Motorlu kara taşıtları ve motorlu deniz taşıtlarının her yıl 2 kere ödediği motorlu taşıtlar vergisini, MTV hesaplaması yaparak indirimli ödemek mümkün ama nasıl?

Devamını Oku