4 Yılda Bir Otomobil Yeniliyoruz!

Otomobil sahibi olmak, her daim büyük bir bütçe ister. Çünkü; asıl masraf otomobil sahibi olduktan sonra başlar; ÖTV’si, MTV’si, kasko sigortası… Her yıl ve her an aracınızı bşr maliyete sebep olabiliyor. 

MTV masraflarınızda tasarruf sağlamak için; ”MTV Hesaplaması Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, bütün bu masrafına rağmen Türk sürücülerin otomobil almaktan ve yenilemekten vazgeçmediğini gözler önüne serdi.

GFK’nin OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) adına sıfır otomobil alan toplam 2 bin 546 kişi ile gerçekleştirdiği “Otomobil Alıcıları Takibi Araştırması’’ ile tüketici davranışları üzerine önemli sonuçları ortaya koydu. Raporda araç değiştirme süresinin ortalama 4 yıl olduğu gözlemlenirken, otomobil alma kararı ile otomobili satın alma süresi arasındaki sürenin 4 ayı bulduğu hesap edildi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araştırmaya göre; erkek sürücüler kadınları araç kullanma konusunda beğenmezken, kadın sürücülerin 4’te 3’ü erkek sürücüleri başarılı buldu.

4 Yılda Bir Otomobil Değiştiriyoruz!

Düzenli olarak araç değiştiren kişiler üzerinde yapılan araştırmada 0 km satın alınan araçların kullanma süresinin 4 yıl olduğu belirlendi. Araştırmaya, 4.yıldan sonra 2.otomobillerin alanların oranı %37 olarak yansıdı. 3otomobilini alanlar %9 iken %24’lük bir kesim ilk otomobillerini almış.

Ayrıca otomobil satın alma kararının ortalama olarak 4 ayda hayata geçirildiği, ortaya çıkan bir diğer sonuçlar arasında yer aldı.

Erkeklere Göre Kadın Sürücüler daha “Başarısız” Görülüyor

Araştırma; ‘’Erkekler mi kadınlar mı daha iyi otomobil kullanır?‘’sorusuna cevap niteliğinde olacak sonuçları da ortaya koydu. Her 10 erkek sürücüden 6’sı kadın sürücüleri başarısız olarak değerlendirirken, kadın sürücüler tam tersi bir değerlendirmeyle erkekleri %75 oranında başarılı buldu.

Sürücülerin kendilerini değerlendirmeleri istendiğinde erkekler’in %84’ü, kadınların %52’si kendini başarılı buldu. Otomobil seçiminde dizayn ve teknolojik özellikler yüksek oranda etkiliyken; yakıt tasarrufu, güvenlik özellikleri ve emisyon değerleri son sırada yer aldı. Araç seçiminiz ne olursa olsun, yollara kasko güvenceniz olmadan çıkmayın. Aracını kasko güvencesi ile koruyan sürücüler, bütçelerini korurken hasar anında rahat eder

Siz de uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplama yapın, bütçenizde tasarrufu sağlayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, soru işaretlerinize ücretsiz uzman desteğiyle son verin.

Kaynak: Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği-OYDER

Benzer İçerikler

Kurban Bayramı Trafiğine Hazır mısınız?
Kurban bayramına çok az bir zaman kaldı. Bu bazılarımız için tatil, bazılarımız içinse memleketlerimize dönüp...tanıdıklarımızla hasret gidermek için bir fırsat. Her ne nedenle olursa olsun bir çok insan bayram öncesi ve sonrasında yollara...dökülüyor. Hem özel araçların hem de otobüslerin sayısının arttığı, trafiğin yoğunlaştığı bu bayram trafiği...ne yazık ki trafik kazalarının yaşanmasına da neden oluyor. 

İstatistikler, son 5 yılda dini bayramların öncesi ve...sonrasında 10 bin 955 trafik kazası meydana geldiğini gösteriyor. Her bayram, gündemi yoğun olarak meşkul eden bu...kazaların nedeni trafik yoğunluğunun yanı sıra, dikkatsizlik, hoşgörüsüzlük, acelecilik, kurallara uyulmaması, yorgun araç...kullanılması gibi sürücü kaynaklı etkenler.

Trafiğe Çıkmadan Önce Alınması Gereken Önlemler

Bayram tatili...veya aile ziyaretleri için yola çıkmadan önce alınacak basit önlemler ve yolculuk boyunca birkaç hususa dikkat edilerek, kaza riskini...en aza indirmek mümkün.

Yola çıkmadan önce:

• Araçların teknik özelliklerine uygun bakımlarının mutlaka...yapılmalı,
• Hava ve yol şartları önceden araştırılıp öğrenilmeli, gerekirse ekstra önlem alınmalı, • Sürücü mutlaka iyi bir şekilde dinlenmiş olmalı, dalgın, uykusuz, yorgun, özellikle alkollü ve uyuşturucu etkisi...yapabilecek ilaç içerek direksiyona geçmemeli.

Yolculuk boyunca:

• Yolculuk süresince ağır ve yağlı yemekler...yenilmemeli,
• Hava, yol ve görüş şartlarına göre hız ve fren mesafesi ayarlanmalı,
• Sık sık mola...verilmeli,
• Kurallara titizlikle uyulmalı, hatalı sollama yapılmamalı, emniyet kemeri mutlaka kullanılmalı, • Karayollarındaki işaret ve işaretçilere uyulmalı.

Ne kadar dikkatli olur, her türlü durum için önlem almış...olursanız olun, trafik yoğunluğu içerisinde tatsız bir durum yaşamanız yine de söz konusu olabilir. Böyle bir olay yaşanması...durumunda kasko sigortası ve trafik sigortası yaptırmış olmanız, yaşayacağınız olası tatsız...bir durumda daha az zararla atlatmanızı sağlayacaktır.

Trafik ve kasko sigortalarınızı bir kaç adımda kolayca...yaptırmak için Sigortam.net uzmanlarından teklif alabileceğinizi...unutmayın.

İyi yolculuklar ve iyi bayramlar dileriz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL