4 Yılda Bir Otomobil Yeniliyoruz | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

4 Yılda Bir Otomobil Yeniliyoruz!

Otomobil sahibi olmak, her daim büyük bir bütçe ister.  Çünkü; asıl masraf otomobil sahibi olduktan sonra başlar; ÖTV’si, MTV’si, kasko sigortası… Her yıl ve her an aracınızı bşr maliyete sebep olabiliyor. 

MTV masraflarınızda tasarruf sağlamak için; ''MTV Hesaplaması Nasıl Yapılır?''  başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, bütün bu masrafına rağmen Türk sürücülerin otomobil almaktan ve yenilemekten vazgeçmediğini gözler önüne  serdi.

GFK’nin OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği) adına sıfır otomobil alan toplam 2 bin 546 kişi ile gerçekleştirdiği “Otomobil Alıcıları Takibi Araştırması’’ ile tüketici davranışları üzerine önemli sonuçları ortaya koydu. Raporda araç değiştirme süresinin ortalama 4 yıl olduğu gözlemlenirken, otomobil alma kararı ile otomobili satın alma süresi arasındaki sürenin 4 ayı bulduğu hesap edildi.

 ,

Araştırmaya göre; erkek sürücüler kadınları araç kullanma konusunda beğenmezken, kadın sürücülerin 4’te 3’ü erkek sürücüleri başarılı buldu. 

4 Yılda Bir Otomobil Değiştiriyoruz!

Düzenli olarak araç değiştiren kişiler üzerinde yapılan araştırmada 0 km satın alınan araçların kullanma süresinin 4 yıl olduğu belirlendi. Araştırmaya, 4.yıldan sonra 2.otomobillerin alanların oranı %37 olarak yansıdı. 3otomobilini alanlar %9 iken %24’lük bir kesim ilk otomobillerini almış. 

Ayrıca otomobil satın alma kararının ortalama olarak 4 ayda hayata geçirildiği, ortaya çıkan bir diğer sonuçlar arasında yer aldı.

Erkeklere Göre Kadın Sürücüler  daha “Başarısız” Görülüyor

Araştırma; ‘’Erkekler mi kadınlar mı daha iyi otomobil kullanır?‘’sorusuna cevap niteliğinde olacak sonuçları da ortaya koydu. Her 10 erkek sürücüden 6’sı kadın sürücüleri başarısız olarak değerlendirirken, kadın sürücüler tam tersi bir değerlendirmeyle erkekleri %75 oranında başarılı buldu. 

Sürücülerin kendilerini değerlendirmeleri istendiğinde erkekler’in %84’ü, kadınların %52’si  kendini başarılı buldu. Otomobil seçiminde dizayn ve teknolojik özellikler yüksek oranda etkiliyken; yakıt tasarrufu, güvenlik özellikleri ve emisyon değerleri son sırada yer aldı. Araç seçiminiz ne olursa olsun, yollara kasko güvenceniz olmadan çıkmayın. Aracını kasko güvencesi ile koruyan sürücüler, bütçelerini korurken hasar anında rahat eder

Siz de uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’e gelerek kasko hesaplama yapın, bütçenizde tasarrufu sağlayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, soru işaretlerinize ücretsiz uzman desteğiyle son verin.

Kaynak: Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği-OYDER 


Benzer İçerikler

En Uygun Fiyatlar ile Sigorta Yenilemenizi Sigortam.net’ten Yapın!

Sigorta yenileme zamanınız geldiyse telaşlanmayın, en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini sunan Sigortam.net’ten sigortanızı kolayca yenileyin.

Devamını Oku

Sigortam.net ten Sigorta Almanın Avantajları

Sigortam.net, kasko, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortası poliçelerini en uygun fiyata almanızı sağlayan sigorta hizmetleri sitesi ve brokeridir.  Sigortam.net’ten kasko, trafik ve özel sağlık branşlarında sigorta teklifi almak, 20 sigorta şirketine ait teklifleri karşılaştırarak ihtiyaçlarınıza özel, en uygun fiyatlı poliçeyi almanızı sağlar.   Sigortam.net'ten Kasko Almanın Avantajları 3 dakikada kasko fiyatları En büyük sigorta şirketlerinden onlarca farklı ürün %45'e varan farklarla en iyi fiyat Taksit taksit ödeme   Sigortam.net'ten Sağlık Sigortası Almanın Avantajları 3 dakikada sağlık sigortası teklifi 11 sigorta […]

Devamını Oku

Volvo S60 Trafik Sigortası

Volvo S60 model aracınız için Sigortam.net’ten kolayca trafik sigortası sorgulaması yapın, en iyi şirketlerden en uygun Volvo S60 trafik sigortasını satın alın.

Devamını Oku