En Uygun Kasko Sigortası Nasıl Bulunur?

İstenen yere kolay ulaşım sağlayan motorlu araçlar için günümüz şartlarında kasko sigortası oldukça önemli ve gerekli bir sigorta türüdür. Yeni bir araç sahibi olduktan sonra satın alınacak en faydalı ürünlerden biri de doğru teminatları içeren ve uygun fiyatlı bir kasko sigortasıdır. Özellikle ilk defa araç sahibi olanlar, onlar için primler daha yüksek olduğundan, uygun fiyatlı bir kasko paketi arayışı içine girmektedir.
Sadece uygun fiyatlı kaskoyu değil aynı zaman da oluşabilecek bir hasarda azami faydayı sağlayabilecek doğru kasko poliçesini seçmek önemlidir. Bu noktada pek çok sigorta şirketi ve onlarca ürün seçeneği arasından doğru ve en uygun kasko poliçesinin nasıl bulunacağı sorusu gelir.

Hem Uygun Fiyatlı Hem Doğru Teminatları İçeren Kasko Poliçesi Nasıl Alınır?

Kasko sigortası, aracın yaşına ve kullanım amacına, sürücüye ve seçilen teminat miktarlarına göre farklı fiyat aralıklarında olabilmektedir. Ancak bazı küçük ama önemli ayrıntıları bilmek, kasko fiyatlarının daha uygun olmasını ve bazı indirimlerden faydalanmayı sağlayabilir. Örneğin farklı şirketlerin kasko paketlerinde hasarsızlık indirimi, ehliyet indirimi, yaş indirimi gibi avantajlar mevcuttur. Bunların yanı sıra şirketler dönemsel kampanyalar da yapabilmektedirler, bu kampanyaları takip etmek en uygun kasko poliçesini yaptırma konusunda araç sahipleri için kârlı olabilir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Kasko sigortasında fiyatı etkileyen ek teminatlar, oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hiç kullanılmayacak teminatlar seçilerek kasko primleri farkında olmadan yükseltilebilir. Bunun yanı sıra önceden tahmin edilemeyen bir takım riskler karşısında korunmasız olmak, dolayısı ile yanlış bir kasko sigortası yaptırmak da hasar sonrası ödenecek teminatın düşük kalmasına neden olabilir. Yüksek kasko ücretinden kaçınmak için bazı risk teminatlarını görmezden gelerek eksik bir poliçe yaptırmak, risk gerçekleştiğinde daha fazla maddi kayba neden olabilir.
Türkiye’nin en büyük şirketlerine ait benzer sigorta ürünleri arasında online sigorta sorgulama sistemi ile fiyat ve teminat karşılaştırması yaparak sadece bir kaç dakika içerisinde en uygun kasko sigortasına sahip olun. En uygun kasko sigortası için Sigortam.net internet sitemizden ve 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Axa Sigorta Lacivert Kasko

Axa Sigorta...Lacivert Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar

A)Araç...Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın...rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye...yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C)...Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek...amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile...belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan...Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı...olarak bulunmaktadır. -Kişisel eşyalar, -Kullanım ve gelir kaybı, -Yurtdışı (Seçimli) -0 km araçlarda yenisi ile...değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko...ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve...muziplikle yapılan hareketler -Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli) -Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma, -Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar* *Hayvanların vereceği zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım...imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı...özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir.  Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı cam servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam...değişimlerinde %25 muafiyet uygulanır.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız...servislerde Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer...Belirleme Uygulaması

Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet sitelerinden...en az 3 adet fiyatın ortalaması alınır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi...amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber...gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta...Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL