444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Değeri Nasıl Sorgulanır?

17 Aralık 2012
kasko değer sorgulama
Trafikte yaşanabilecek olası riskler nedeniyle maddi anlamda en önemli güvencelerden birisi olan kasko sigortası için, bir diğer önemli kavram ise kasko değeridir. Araç kasko değeri, poliçenizin bedeli için bir referans oluşturur. 
 
Kasko değeri, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından her ay yayınlamakta olan listeyle belirlenir. Bu liste araç kasko değer listesi olarak adlandırılır ve listedeki araçlar çeşitli ölçütlere göre sıralanarak kasko bedeli için bir temel oluştururlar. Üretim yılı son 15 yıla ait her aracın sahip olduğu, bir kasko değeri vardır. 
 

Kasko Araç Değer Listesi Neden Önemli?

Kasko araç değer listesi her ay güncellenir. Sıfır veya ikinci el araç satn alırken, kasko yaptırmadan önce aracınızın bu listede yer alıp almadığını kontrol etmeli, aracınız listede bulunmuyorsa ise, sigortacınızla görüşerek aracınız için bir değer belirlenmesini sağlamalısınız. Araç kasko değer listesinde belirlenmiş olan bedeller, motorlu taşıtlar vergisi için de temel niteliktedir. Aracınızın kasko değerini bilmeniz, araç kasko sigortası yaptırırken kasko bedelinizin güncel ve doğru olmasını sağlar. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Bunlara Dikkat Edin

Ayrıca kasko hasar ödemelerinde de araç kasko değeri dikkate alınır. Araç kasko bedeli kasko poliçesi yaptırırken sigorta şirketlerinin çalışma farklılıklarından, aracın ve ruhsat sahibinin özelliklerinden dolayı kasko değer listesinde önerilen rakamdan %10-20 az ya da fazla olabilir. Aracın 15 yaşından büyük olması durumunda ise kasko değeri, sigortalı ve sigorta şirketi arasında yapılan görüşme sonucunda anlaşılan rakama göre belirlenir. Bu nedenle aracınızın kasko değerini öğrendikten sonra en sağlıklı kasko fiyatı teklifini almanız için profesyonel bir sigorta şirketi ile çalışmanız çok önemlidir. 
 
Hem kasko öncesi, hem de yaşanan bir hasar sonrası bu liste temel alındığı için, güncel araç kasko değer listesini inceleyerek, bilgi sahibi olmanız faydalıdır.
 
 
Aracınızın doğru kasko değeri ile hesaplanmış en uygun kasko poliçesine sahip olmak için kasko değeri sorgulama yapın. En uygun kasko için Sigortam.net’e ister online olarak, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattından ulaşın, aracınız için en ideal kasko poliçesine dakikalar içinde sahip olun.
 
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.