Anlaşmalı Servisler Nelerdir? 

Paylaş
  FacebookXLinkedIn

Kasko anlaşmalı servisler, sigorta şirketi ile sözleşmesi olan ve aracında meydana gelen hasarların sorunsuz bir şekilde onarım ve bakımının yapılmasını sağlayan işletmelerdir. Kasko sigortası anlaşmalı servislerde aracın ile ilgili tüm bakım-onarım işlemlerini hiçbir ücret ödemeden üstelik gereksiz zaman kaybı da yaşamadan yaptırabilirsin. 

Ülkemizde geniş anlaşmalı servis ağlarıyla kaliteli ve güvenilir hizmet sunan Allianz, Ak Sigorta, Axa ve Anadolu Sigorta olmak üzere birçok sigorta şirketi vardır. Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu yetkili veya özel servislerden otomobil servisi, mini onarım servisi ve cam servisi gibi hizmetler alabilir, aracını güvenle kullanabilirsin.  

Anlaşmalı Servis Seçimi Nasıl Yapılır?

Kasko yaptırırken dikkat etmen gereken en önemli hususlardan biri servis seçimidir çünkü aracın hangi serviste tamir edileceğini bu aşamada belirlersin. Sonrasında servis değişimi yapman mümkün değildir. Servis seçiminin bir diğer önemi de kasko fiyatlarını etkilemesidir.

Kasko servis seçiminde iki farklı alternatif vardır.

 • Oto-servisi sigorta şirketi seçer.

Servisi sigorta şirketi seçtiğinde bu durum poliçede “servis seçimi kısıtlı” ifadesi ile gösterilir. Peki “servis seçimi kısıtlı” ne anlama gelir? “Servis seçimi kısıtlı” ifadesi, kaza sonrası sigorta şirketin aracının onarımı için hangi servise gitmek isterse o servisi kullanman gerektiği anlamına gelir. 

Kısıtlı servis seçiminin en önemli avantajı, ödemen gereken kasko priminin düşük olmasıdır. Bir diğer avantajı ise sigorta şirketinin istediği servise gitmen durumunda hasarsızlık indiriminin bozulmamasıdır. Ancak bu konuyu mutlaka sigorta şirketine sorarak teyit ettirmen gerekir çünkü bu uygulama şirketten şirkete farklılık gösterebilir. 

Kısıtlı servis seçinin dezavantajı ise servis seçimini sigorta şirketinin yapmasıdır. Kasko yaptırdığın sigorta şirketi, seni anlaşmalı olduğu bir servise yönlendirir.  Yani aracının onarım ve bakımını yaptırmak için istediğin servise gidemezsin. 

 • Servisi sigortalı seçebilir.

Servis seçimini kendin yapabilirsin. Kasko poliçesinde “servis seçimli” olarak geçen bu durum, istediğin yerde aracını tamir ettirebilmene imkân tanır. “Servis seçimli” poliçenin dezavantajı ise kasko fiyatının “servis seçimi kısıtlı”olan poliçeye göre daha yüksek olmasıdır. 

"Kasko Fiyatı Neye Göre Belirlenir?" başlıklı yazımızı okuyarak kasko fiyatını belirleyen faktörler hakkında bilgi edinebilirsin.

anlaşmalı servisler

Anlaşmalı Servislerin Avantajları

Aracına kaskoyaptırarak hem hasardan doğan masraflara karşı kendini güvence altına almış hem de bütçeni korumuş olursun. İşte kasko anlaşmalı servislerin avantajları!

 • Anlaşmalı servislerde aracının tamir ve bakım işlemleri hızlı bir şekilde tamamlanır.
 • Anlaşmalı servisten hizmet alırsan olası bir hasar durumunda hiçbir ücret ödemeden onarım işlemlerini yaptırabilir ve aracını geri alabilirsin.
 • Bakım-onarım sürecinde herhangi bir aksaklıkla karşılamaz ve vakit kaybı yaşamazsın. Aracının onarımı anlaşmalı servislerde en doğru şekilde yapılır. 
 • Aracının hasar durumuyla alakalı bilgileri doğrudan alabilirsin. 
 • Aracın güvenilir ve kaliteli servislerde tamir edilir. 
 • Belge toplama, ücret tahsili ve takip gibi sıkıntılı süreçlerden kurtulmuş olursun. Araç tamiri için gerekli olan tüm bu işlemleri anlaşmalı serviste tek bir imza ile yaptırabilirsin. 
 • Kaskonu anlaşmalı servis ağı geniş olan bir sigorta şirketinden yaptırdığında servis seçeneğin çok fazla olur. 

Kaskoda Anlaşmalı Servisi Mi Yetkili Servisi Mi Tercih Etmek Gerekir?

Kasko anlaşmalı özel servis, her zaman yetkili servis demek değildir. Peki yetkili servis ne demek? Yetkili servis, “otomobilin üreticisi olan şirket tarafından araç tamiri için yetki verilmiş özel servis” anlamına gelir. Özellikle sıfır veya yaşı küçük araç sahibi kişiler, araçlarının ömür boyu yenileme garantisinin bozulmaması için yetkili servisi tercih etmektedirler. 

Özel Servis Nedir?

Özel servisler bir marka modele bağlı olmadan bağımsız araç tamir işletmeleridir. Yetkili servislere göre daha uygun fiyatlar sunabilirler. Bu nedenle genellikle yetkili servisle garanti süreleri biten araç sahipleri bir süre sonra özel servislere yönelirler. Farklı araç marka modellerine aynı anda hizmet sunabilirler, daha kısıtlı markalarla çalışan özel servisler olsada çoğunlukla birçok markaya aynı anda hizmet verirler.

 

Allianz Sigorta Anlaşmalı Servisler 

Allianz Sigorta anlaşmalı servisler sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsin.

Türkiye’nin hemen her yerinde yer alan Allianz kasko anlaşmalı servisler, araç bakım ve servis masraflarına karşı birçok hizmet sunar. Kasko sigortası kapsamında sigorta şirketin ile iş birliği yapan Allianz sigorta anlaşmalı yetkili servisler, hasar masraflarını en aza indirmeni sağlar. Allianz Sigorta akıllı kasko anlaşmalı servisler, markalı kasko, mini onarım gibi seçeneklerle bütün ihtiyaçlarını karşılar. 

Allianz Anlaşmalı Servisler İlçe Otomobil Servisi Mini Onarım Servisi  Cam Servisi 
İstanbul  Beylikdüzü Aktif Prime Oto Sanayi Auto King  Car Glass
Oto Glass
Başkent İst. Oto Cam
Uğurlu Oto Cam Sanayi
 
Kartal Akkayalılar Elektrik İnşaat Tbaahhüt
Küçükçekmece  Gültaş Otomotiv Sanayi ve DIş Ticaret 
Ankara  Yenimahalle A Garaj İnş. Oto
Çankaya  ADL Taşımacılık Oto Kiralama
Polatlı Çelik Kardeşler Oto Kaporta 
İzmir  Bornova Autofull Otomotiv Hizmetleri
Konak Baykan Otomobil A.Ş.
Torbalı Kalender Grup Oto Servis Kurtarma Yedek Parça İnşaat 

Anadolu Sigorta Anlaşmalı Servisler 

Anadolu Sigorta anlaşmalı servisler sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsin.

Anadolu anlaşmalı servisler; İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere farklı birçok il ve ilçede mini onarım ve cam servisi gibi seçeneklerle masraflarına karşı üstün hizmet sunar. Bütün risk durumlarına karşı güvence sunan Anadolu Sigorta anlaşmalı yetkili servisler, seni mevcut hasarla ilgili zorunlu süreçlerden kurtarırken olası maliyeti de en aza indirmeye yardımcı olur. 

Anadolu Sigorta Anlaşmalı Servisler  İlçe  Otomobil Servisi Mini Onarım Servisi Cam Servisi
İstanbu Başakşehir  Renser Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti. Tia Otomotiv A.Ş. AB Intercom Yardım ve Montaj Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti
Kartal Doğuş Oto Pazarlama ve Ticaret A.Ş. Beken Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. SLR Otomotiv Pazarlama Ticaret A.Ş.
Küçükçekmece  Öz Üçler Oto Sanayi Eren Otomotiv İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şti. Dora Cam Pazarlama Ticaret A.Ş.
Ankara Yenimahalle  Her-Ter Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti Auto Mini Otomotiv Onarım Hizmetleri A.Ş. A Otomotiv Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Çankaya  Bora Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.     
Keçiören  Akbank Tur. Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.     
İzmir  Bornova  Mapar Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Ges Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.   
Konak  Baykan Otomotiv A.Ş.    
Karşıyaka  Arkas Otomotiv Servis ve Tic. A.Ş.    

Axa Anlaşmalı Servisler

Axa anlaşmalı servisler sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsin.

Farklı marka ve model araçlara uygun olarak hizmet sunan Axa anlaşmalı yetkili servislerde onarım ve bakım süreçleri kusursuz ilerler. Kurumsal yapısı ve yetkin personeli ile ihtiyaçların doğrultusunda hizmet sunan Axa kasko anlaşmalı servislerde aracının bakım-onarımını yaptırabilir, mini onarım teminatı, cam servisi gibi imkânlardan yararlanabilirsin.  

Axa Sigorta Anlaşmalı Servisler  İlçe Otomobil Servisleri Mini Onarım  Cam Servisi 
İstanbul  Küçükçekmece  Şahin Otomotiv  Auto King  Doracam Pazarlama 
Başakşehir Genç Otomotiv Otto Zenith Asia Glass Cam Pazarlama A.Ş.
Bahçelievler  Mepa Otomotiv  RS Servis Otomotiv Hizmetleri Uğurlu Oto Cam Sanayi ve Ticaret 
Ankara  Yenimahalle  Efe Motorlu Araç Ticaret A.Ş. Altan Honda  Otomotiv Cam Sanayi ve Ticaret 
Çankaya  Otokoç Prokar Yedek Parça Bakım Onarım ve Tic. Ltd. Şti.   
Altındağ  Arkas Otomotiv  Fatih Motorlu Taşıtlar San. ve Tic. Ltd. Şti.   
İzmir  Konak  Otomol Baykan Otomobil A.Ş. Oto Zenith  
Gaziemir  Poyraz Otomotiv RS Servis Otomotiv Hizmetleri   

Ak Sigorta Anlaşmalı Servisler 

Ak sigorta anlaşmalı servisler sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsin.

Trafik ve kasko sigortaları kapsamında araçta meydana gelen zararların giderilmesini sağlayan Ak kasko anlaşmalı servisler, sigortalılar için büyük kolaylık sağlar. Ak Sigorta anlaşmalı oto servislerde aracının bakım ve onarımını yaptırarak hasar işlemleri ile uğraşmaktan kurtulursun.

Ak Anlaşmalı Servisler  İlçe  Anlaşmalı Otomobil Servisi Mini Onarım Servisi Cam Servisi
İstanbul  Zeytinburnu  Çizmeci Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. Auto King  Olimpia
Dora Glass
Car Glass
Uğurlu Oto Cam
Başkent Oto Cam
Asia Glass
AB Inter Oto Cam
Solar Glass
A Glass Oto Cam
 
Kartal  Auto King 
Başakşehir  ABT Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.
Ankara  Polatlı Çelik Kardeşler Otomotiv 
Yenimahalle SVS Otomotiv 
Etimesgut  Tunalı Motorlu Araçlar Servis Hizmetleri Ltd. Şti.
İzmir  Konak Simge Oto Servis 
Bornova  Beş Kardeşler Oto
Gaziemir  Birlas Garage 

 

Türkiye Sigorta Anlaşmalı Servisler Hangilerdir?

Türkiye sigorta kasko veya trafik sigortanı kullanarak anlaşmalı oto servislerine giderek masraflarını sigortandan karşılayabilirsin. Türkiye sigorta anlaşmalı servisler sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsin.

Anlaşmasız Servis Nedir? 

Kasko anlaşmasız servisler, sigorta şirketi ile bakım-onarım anlamında herhangi bir ortaklığı olmayan işletmelerdir. Anlaşmalı servislerde gerekli işlemler için iletişim kuran ve süreci ilerleten sigorta şirketin iken bu işletmelerde yapılan tamir işlemlerinde belge toplama, bildirim, ödeme işlemleri gibi tüm süreçleri senin takip etmen gerekir. Aynı zamanda bakım ve onarım için harcanan bütün tutarın ödenmesi de senin sorumluluğunda olur. Tamir işleminin yapıldığını sigorta şirketine bildirdiğin takdirde en fazla 30 gün içerisinde ödeme gerçekleştirilir. 

Anlaşmasız servislerde yapılan onarım işlemlerinde dikkat etmen gereken bazı hususlar vardır. Bunların en önemlisi hasarın gerçek hâliyle ve çarpıtılmadan karşılanmasıdır. Eğer sigorta şirketi hasarın çarpıtıldığını tespit ederse ödeme yapmayabilir. Bu durumda hasarın tüm maddi yükü senin üzerine kalır.

Anlaşmalı ve Anlaşmasız Servis Farkı Nedir? 

Aracının bakım ve onarımını yaptırmak isteyen kişiler, “Kasko sadece anlaşmasız servislerde olan hasar durumlarını karşılar mı?” diye merak ediyor olabilirler. Elbette karşılar. Ancak anlaşmalı servislerle anlaşmasız servisler arasında önemli farklar vardır. 

 • Anlaşmalı servislerde bakım-onarım için hiçbir ücret ödemen gerekmez.  Tüm işlemler, sigorta şirketin ve servis arasında gerçekleşir. Kasko anlaşmasız servislerde ise araç sahibi olarak senin ödeme yapman gerekir. 
 • Anlaşmalı serviste yapılan bakım-onarım süreçlerinde eksperin çağırılması, incelemenin yapılması ve ödemenin takibi gibi bütün işlemler servisin sorumluluğundadır. Anlaşmasız servisleri kullandığın takdirde ise takip süreci ve bildirim yapma görevini senin üstlenmen gerekir.
 • Kasko anlaşmalı serviste tek yapman gereken şey, teslim alma belgesini imzalamaktır. Anlaşmasız olan servislerde ise tüm süreci takip etmen gerekir. 

Kasko Sigortası ile Güvenli Yolculuğun Keyfini Çıkar!

Sigorta poliçeni kasko sigortası, araç bakımı ve oto servis seçimi konusunda uzman kadrosu ile kaliteli hizmet veren Sigortam.net’ten yaptırarak otomobilin ile seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsin. Web sitesi üzerinden veya Sigorta Bilgi Hattını arayarak kasko sigortası hakkında bilgi edinebilir, en ucuz ve kapsamlı kasko sigortası teklifini almak için destek alabilirsin. 
 

İnternetten Teklif Al!

2 dakikada 20’den fazla sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştır, anında satın al.