444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ile Aracınız Güvende

20 Ağustos 2010
sahibinden.com
 
 
Kasko (Kara Taşıtları Kasko Sigortası), taşıma araçlarının kazalarda gördüğü zararların karşılanması için yapılan bir sigortadır.
 

Kasko sigortasının başlıca üç teminatı vardır:
 
Çarpma-çarpılma, 
Yanma, 
Çalınma.
 
Kasko sigortası genel şartları izin verdiğinden, bu teminatlardan biri, ikisi veya hepsi için poliçe düzenlenebilir. Geçmişte bu üç teminat arasından bir ya da ikisini seçerek yapılan poliçeler daha yaygındı. Üç teminatı birden veren poliçelere tam kasko veya halk arasında full kasko deniyordu. Günümüzde artan rekabet koşullarıyla bu üç teminatın birlikte verilmesi bir standart haline geldi diyebiliriz.
 
Bazı kaskolar yol yardımı gibi hizmetleri de kapsamaktadır. Lastik patladığında stepnenin nerde olduğunu sormak yerine, not ettiğiniz yol yardımı telefonunu arayıp bulunduğunuz yeri söylemeniz yeterli.
 
Sigorta şirketinizle masaya oturduğunuzda, kapsadığı servis ve hizmetleri ayrıntılarıyla öğrenip, anlaşmanızı bilinçli olarak yapın. İnternet sayfalarından ya da çağrı merkezlerinden farklı sigorta şirketlerinin şartlarını genel olarak öğrenip, fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız, kasko yaptırma esnasında doğru tercih yapmanızda yardımcı olacaktır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Zorunlu Trafik Sigortanızı yaptırdınız mı? 

 
Kısaca 'Trafik sigortası' denilen , resmi adı ile 'Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası', Karayolları Trafik Kanunu uyarınca yapılması zorunlu olan bir sigortadır. Trafik Sigortası, Türkiye'deki en yaygın sigorta türlerinden biridir.
 

Karayoluna çıkan tüm motorlu araçlar tarafından yaptırılması zorunludur.

 
Polis kontrollerinde araçlarda bulunması beklenen belgelerden biri Trafik Sigortası poliçesidir.
 
Trafik Sigortası bir sorumluluk sigortasıdır ve karayolunda seyreden araçların üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedeni zararları karşılar. Aracı işleten kişinin kendi aracına veya kendi kendisine vereceği zararları karşılamaz, Kasko sigortasının yerine geçmez. Trafik sigortası, manevi tazminat taleplerini de karşılamaz.
 
Trafik sigortası zorunlu tarifeye bağlıdır. Teminat sınırı ve primi Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve yayımlanır. 
 
Prim, aracın türü (otomobil, motorsiklet, otobüs, vs.), ticari olup olmaması, kayıtlı olduğu il gibi bazı etkenlere bağlı olarak değişir. 
Normalde bir yıl süreyle düzenlenir, primi peşin ödenir. 
Trafik sigortası poliçesi aynı zamanda makbuz yerine geçer. 
Trafik poliçesi ile birlikte verilmesi gereken trafik pulları poliçenin sahte olmadığını gösteren kanıtlardan biridir, arabanın camına yapıştırılması zorunlu değildir. 

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.