Kasko ile aracınız güvende - Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko ile Aracınız Güvende

sahibinden.com
 
 
Kasko (Kara Taşıtları Kasko Sigortası), taşıma araçlarının kazalarda gördüğü zararların karşılanması için yapılan bir sigortadır.
 

Kasko sigortasının başlıca üç teminatı vardır:
 
Çarpma-çarpılma, 
Yanma, 
Çalınma.
 
Kasko sigortası genel şartları izin verdiğinden, bu teminatlardan biri, ikisi veya hepsi için poliçe düzenlenebilir. Geçmişte bu üç teminat arasından bir ya da ikisini seçerek yapılan poliçeler daha yaygındı. Üç teminatı birden veren poliçelere tam kasko veya halk arasında full kasko deniyordu. Günümüzde artan rekabet koşullarıyla bu üç teminatın birlikte verilmesi bir standart haline geldi diyebiliriz.
 
Bazı kaskolar yol yardımı gibi hizmetleri de kapsamaktadır. Lastik patladığında stepnenin nerde olduğunu sormak yerine, not ettiğiniz yol yardımı telefonunu arayıp bulunduğunuz yeri söylemeniz yeterli.
 
Sigorta şirketinizle masaya oturduğunuzda, kapsadığı servis ve hizmetleri ayrıntılarıyla öğrenip, anlaşmanızı bilinçli olarak yapın. İnternet sayfalarından ya da çağrı merkezlerinden farklı sigorta şirketlerinin şartlarını genel olarak öğrenip, fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız, kasko yaptırma esnasında doğru tercih yapmanızda yardımcı olacaktır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Zorunlu Trafik Sigortanızı yaptırdınız mı? 

 
Kısaca 'Trafik sigortası' denilen , resmi adı ile 'Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası', Karayolları Trafik Kanunu uyarınca yapılması zorunlu olan bir sigortadır. Trafik Sigortası, Türkiye'deki en yaygın sigorta türlerinden biridir.
 

Karayoluna çıkan tüm motorlu araçlar tarafından yaptırılması zorunludur.

 
Polis kontrollerinde araçlarda bulunması beklenen belgelerden biri Trafik Sigortası poliçesidir.
 
Trafik Sigortası bir sorumluluk sigortasıdır ve karayolunda seyreden araçların üçüncü şahıslara vereceği maddi ve bedeni zararları karşılar. Aracı işleten kişinin kendi aracına veya kendi kendisine vereceği zararları karşılamaz, Kasko sigortasının yerine geçmez. Trafik sigortası, manevi tazminat taleplerini de karşılamaz.
 
Trafik sigortası zorunlu tarifeye bağlıdır. Teminat sınırı ve primi Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir ve yayımlanır. 
 
Prim, aracın türü (otomobil, motorsiklet, otobüs, vs.), ticari olup olmaması, kayıtlı olduğu il gibi bazı etkenlere bağlı olarak değişir. 
Normalde bir yıl süreyle düzenlenir, primi peşin ödenir. 
Trafik sigortası poliçesi aynı zamanda makbuz yerine geçer. 
Trafik poliçesi ile birlikte verilmesi gereken trafik pulları poliçenin sahte olmadığını gösteren kanıtlardan biridir, arabanın camına yapıştırılması zorunlu değildir. 

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

#%sskasko%#


Benzer İçerikler

Allianz Sigorta, Kasko Sigortası ile Sigortam.net’te

Allianz Sigorta Sigortam.net bünyesinde hizmet veren sigorta şirketleri arasına katıldı. Artık Sigortam.net’ten kasko teklifi ya da poliçesi almak isteyen herkes Allianz Sigorta’nın avantajlı tekliflerinden de yararlanacak

Devamını Oku

Oto Satışlarındaki Düşüş Sigorta Sektörünü Etkiledi!

AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, 2014’ün Ocak-Temmuz döneminde oto satışlarında yaşanan gelişmelerin sigortaya etkilerini aktardı.

Devamını Oku

Avea ve Anadolu Sigorta Kaza Tespit Tutanağını Cebe Taşıdı

Avea ve Anadolu Sigorta işbirliği ile Türkiye’de hayata geçirilen “Kaza Tespit Tutanağı Uygulaması”; maddi hasarlı kazalardaki süreci kolaylaştırarak cepten tüm işlemlerin yapılmasını sağlayacak. 
 

Devamını Oku