444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortası Hesaplaması Nasıl Yapılır?

25 Haziran 2012
Ülkemizdeki araç yoğunluğu ve yaşanan trafik kazalarının sıklığı düşünüldüğünde kasko yaptırmanın gerekliliği daha da net anlaşılıyor. Onlarca şirket ve çeşitli kapsamda pek çok farklı araç kasko sigortası varken, en doğrusu, bizim için en uygunu hangisi? Hem ihtiyaçlarımızı karşılayan, hem de bütçemiz için en ideal kasko sigortasını bulmak, bazı bilgiler ışığında araştırma yaparak mümkün.
 
Aracınızın kasko değeri, her yıl Ocak ayında belirlenen ve sonra da aylık olarak yayınlanan “Sigorta Değer Listesi” esas alınarak belirlenir. Bu liste 1997 yılından beri Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından yayınlanmaktadır. Buradaki amaç, standart ve eşit bir hizmet hakkıdır. Ancak listedeki bu değerler öneri niteliğinde olup pek çok parametrenin dışındadır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Araç kasko hesaplama esnasında, hem araçla, hem de ruhsat sahibi ile ilgili detaylar asıl belirleyici unsurlardır. Aracın, marka, model yılı, motor hacmi dışında sonradan ilave edilen aksesuar ya da cihazlar, sürücünün ehliyet süresi, kaza yapıp yapmamış olması, plakası gibi değişkenler kasko hesaplamalarında göz önünde bulundurulur. Özellikle araca sonradan yapılan ilaveler için, sigortalının beyanda bulunma sorumluluğu vardır. Aksi halde kaskodan yeterince faydalanmak mümkün olamaz. 
 
Kasko hesaplamaları yukarıda söz ettiğimiz unsurlarla beraber belirlendiği ve kaza sonrası tazminat ödemeleri bu rakamlar üzerinden yapıldığı için bu süreçte dikkatli olmak önemlidir. Poliçe değeri daha yüksek bile olsa nihai olarak ödenecek rakam, araç değeri için belirlenmiş olan rakamdır.
 
Eğer aracınız, araç değer listesinde yer almıyorsa uzman müşteri temsilcilerimiz, sizin adınıza sigorta şirketleri ile görüşerek aracınız için bir fiyat belirlenmesini ve kaskonuzun buna göre hesaplanmasını sağlayarak en uygun kasko sigortasını almanıza yardımcı olur. 
 
 
Aracınızın kaskosunu alırken Sigortam.net müşteri temsilcilerini 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan arayarak, bütçenize en uygun ve doğru kasko sigortasına sahip olabilirsiniz.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.