Kasko Sigortası Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki araç yoğunluğu ve yaşanan trafik kazalarının sıklığı düşünüldüğünde kasko yaptırmanın gerekliliği daha da net anlaşılıyor. Onlarca şirket ve çeşitli kapsamda pek çok farklı araç kasko sigortası varken, en doğrusu, bizim için en uygunu hangisi? Hem ihtiyaçlarımızı karşılayan, hem de bütçemiz için en ideal kasko sigortasını bulmak, bazı bilgiler ışığında araştırma yaparak mümkün.
 
Aracınızın kasko değeri, her yıl Ocak ayında belirlenen ve sonra da aylık olarak yayınlanan “Sigorta Değer Listesi” esas alınarak belirlenir. Bu liste 1997 yılından beri Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından yayınlanmaktadır. Buradaki amaç, standart ve eşit bir hizmet hakkıdır. Ancak listedeki bu değerler öneri niteliğinde olup pek çok parametrenin dışındadır.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Araç kasko hesaplama esnasında, hem araçla, hem de ruhsat sahibi ile ilgili detaylar asıl belirleyici unsurlardır. Aracın, marka, model yılı, motor hacmi dışında sonradan ilave edilen aksesuar ya da cihazlar, sürücünün ehliyet süresi, kaza yapıp yapmamış olması, plakası gibi değişkenler kasko hesaplamalarında göz önünde bulundurulur. Özellikle araca sonradan yapılan ilaveler için, sigortalının beyanda bulunma sorumluluğu vardır. Aksi halde kaskodan yeterince faydalanmak mümkün olamaz. 
 
Kasko hesaplamaları yukarıda söz ettiğimiz unsurlarla beraber belirlendiği ve kaza sonrası tazminat ödemeleri bu rakamlar üzerinden yapıldığı için bu süreçte dikkatli olmak önemlidir. Poliçe değeri daha yüksek bile olsa nihai olarak ödenecek rakam, araç değeri için belirlenmiş olan rakamdır.
 
Eğer aracınız, araç değer listesinde yer almıyorsa uzman müşteri temsilcilerimiz, sizin adınıza sigorta şirketleri ile görüşerek aracınız için bir fiyat belirlenmesini ve kaskonuzun buna göre hesaplanmasını sağlayarak en uygun kasko sigortasını almanıza yardımcı olur. 
 
 
Aracınızın kaskosunu alırken Sigortam.net müşteri temsilcilerini 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan arayarak, bütçenize en uygun ve doğru kasko sigortasına sahip olabilirsiniz.
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL