Kasko Sigortası Alırken Yapılan Hatalar

Araç sigortası yaptırmadan önce maliyetleri, bizim ihtiyacımız olabilecek sigorta kapsamı ile ilgili araştırmalar yapsak, çevremize danışsak da uygulamaya geçtiğimiz de birçok insan hata yapabiliyor.

Neticede kullaktan dolma yorumlar ya da yarım yamalak bilgiler eşliğinde alınan kasko sigortası fazla uğraşılmadan alıveriliyor.

Oysa ”En Uygun Kasko Sigortasına Ulaşmanın Yolları’’nı öğrenerek bu hatalara engel olmak o kadar da zor değil.

Peki Nedir Bu Sıkça Yapılan Hatalar?

Öncelikle en çok gördüğümüz kasko sigortası yaptırmak isteyenlerin çoğunlukla fiyatlara odaklandıkları. Hangi sigorta şirketinin fiyatı ucuzsa hemen ona yöneliyoruz, ancak bu fiyat düşüklüğünün sebebini sorgulamıyoruz. Belki de hiç farkında olmadan önemli teminatlardan vazgeçiyoruz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Hataya düştüğümüz ikinci konu ise, sigorta şirketleri hakkında bir fikir sahibi olmama. Sigortacılık konusunda bilgi birikiminiz olmasa da kaynakları baz alarak doğru kasko sigortasına bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Sıkça yapılan hatalardan biri de sigorta yaptırırken bir tanıdıktan fikir alarak yapılan kasko sigortasıdır. Oysa araç sigortası kişilerin ihtiyacına ve beklediği teminatlara göre değişmektedir. Bu farklılığın gözlerden kaçması sigortanızın yetersiz gelmesine sebep olacaktır.

Kasko Sigortası Yaptırırken Kaçınmanız Gerekenler

Kısaca özetlemek gerekirse kasko sigortası yaptırırken şunları yapmamalısınız.

  • Sadece en uygun sigorta sahibi olacağım, diye sigorta şirketi seçilmemeli.
  • Başkalarının deneyimleri baz alınarak sigorta yaptırılmamalı
  • Sigorta şirketleri ve hizmetleri hakkında bilgi sahibi olunmalı.

Kasko sigortası yaptırırken hataya düşmemek için Sigortam.net’e ulaşın, 2014 kasko fiyatları hakkındaki bilgileri kaçırmayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigorta ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenin.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL