444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kasko Sigortası Alırken Yapılan Hatalar

Araç sigortası yaptırmadan önce maliyetleri, bizim ihtiyacımız olabilecek sigorta kapsamı ile ilgili araştırmalar yapsak, çevremize danışsak da uygulamaya geçtiğimiz de birçok insan hata yapabiliyor.

Neticede kullaktan dolma yorumlar ya da yarım yamalak bilgiler eşliğinde alınan kasko sigortası fazla uğraşılmadan alıveriliyor.

Oysa ''En Uygun Kasko Sigortasına Ulaşmanın Yolları’’nı öğrenerek bu hatalara engel olmak o kadar da zor değil. 

Peki Nedir Bu Sıkça Yapılan Hatalar?

Öncelikle en çok gördüğümüz kasko sigortası yaptırmak isteyenlerin çoğunlukla fiyatlara odaklandıkları. Hangi sigorta şirketinin fiyatı ucuzsa hemen ona yöneliyoruz, ancak bu fiyat düşüklüğünün sebebini sorgulamıyoruz. Belki de hiç farkında olmadan önemli teminatlardan vazgeçiyoruz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Hataya düştüğümüz ikinci konu ise, sigorta şirketleri hakkında bir fikir sahibi olmama. Sigortacılık konusunda bilgi birikiminiz olmasa da kaynakları baz alarak doğru kasko sigortasına bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Sıkça yapılan hatalardan biri de sigorta yaptırırken bir tanıdıktan fikir alarak yapılan kasko sigortasıdır. Oysa araç sigortası kişilerin ihtiyacına ve beklediği teminatlara göre değişmektedir. Bu farklılığın gözlerden kaçması sigortanızın yetersiz gelmesine sebep olacaktır.

Kasko Sigortası Yaptırırken Kaçınmanız Gerekenler

Kısaca özetlemek gerekirse kasko sigortası yaptırırken şunları yapmamalısınız.

  • Sadece en uygun sigorta sahibi olacağım, diye sigorta şirketi seçilmemeli.
     
  • Başkalarının deneyimleri baz alınarak sigorta yaptırılmamalı
     
  • Sigorta şirketleri ve hizmetleri hakkında bilgi sahibi olunmalı.

Kasko sigortası yaptırırken hataya düşmemek için Sigortam.net’e ulaşın, 2014 kasko fiyatları hakkındaki bilgileri kaçırmayın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigorta ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenin. 


Benzer İçerikler

Araçlarda Her Zaman Bulunması Gereken 7 Şey

Güvenli yolculukların garantisi olacak, her sürücünün aracında bulundurması gereken 7 araç gereci sizin için bir araya getirdik.

Devamını Oku

Hasar Anında Bi’ Alo Deyin, Halledelim!

Kazanın ne zaman geleceği belli olmaz. Kadir İnanır’ın da söylediği gibi, hasar anında panik yapmanıza hiç gerek yok. Bi' alo deyin, Sigortam.net halleder.

Devamını Oku

Motorlu Taşıtlar Vergisini Daha Az Ödemek Mümkün!

Motorlu taşıtlar verginizi, 2008-2013 yılı kasko değerlerini inceleyerek daha az ödeyebilir, geçmişte fazla ödediğiniz verginizi talep edebilirsiniz.

Devamını Oku