Kaza Tespit Tutanağında Anlaşamama | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Kaza Tespit Tutanağında Anlaşamama Durumunda Yapılması Gerekenler

Herhangi bir trafik kazasıyla karşılaştığınızda maddi hasarlı bir durum söz konusuysa mutlaka trafik kazası tespit tutanağı düzenletmeniz gerekir.

Karşınızdaki sürücü ile kaza tutanağı üzerinde anlaşamamanız durumunda uyulması gereken bazı kurallar vardır.
 

  • Kaza yerindeki araçları hareket ettirmeden hemen trafik polisi aranmalıdır. Mutlaka kaza zaptı tutturmalı ve alkol raporu almanız gerekir.
     
  • Kaza yaptığınız yer jandarma sınırları içindeyse hemen en yakın jandarma karakoluna haber vererek ifade vermeli ve görgü tespit tutanağı tutturmanız gerekir.
     
  • Kazaya karışan başka bir araç daha varsa, o araca ait trafik poliçesi fotokopisi ve sürücünün ehliyet ve ruhsat fotokopisini almanız gerekir.
     
  • Eğer mümkünse araçlar kaza yerinden kaldırılmadan önce farklı açılardan fotoğrafları çekilmelidir. Tutanakların bir sureti fotoğraflarla beraber karşı tarafın sigorta şirketine ya da kendi sigorta şirketinize ulaştırmanız gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Sigortam.net üzerinden araba sigortası sorgulama yaparak en uygun kasko değer listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşın, kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Yabancı Plakalı Araç ile Kaza Yaptığınızda Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Yabancı plakalı araç ile kazaya karışmanız durumunda dikkat etmeniz gereken noktaları Sigorta Uzmanı Ayfer Mercan anlatıyor.

Devamını Oku

Araç El Değiştirirse Kasko Poliçesi El Değiştirir Mi?

Aracın ister yeni ister eski sahibi olun yollara güvenle çıkmak için sigorta sorgulama yapmayı geciktirmeden kasko sigortasını yapın. 

Devamını Oku

Kasko Sigortalarında Toplama Hasar Nedir ve Uygulaması Nasıldır?

Kasko sigortasında toplama hasar nedir ve hasar ihbar sorumluluğunun önemi nedir sorusunun cevabı Sigortam.net’te.

Devamını Oku