444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Online Kasko Hesaplama

05 Eylül 2012

Online Kasko Hesaplama Süreci

Kasko sigortası, isteğe bağlı olarak yapılmakta olan bir sigorta türüdür.

Kasko sigortasında amaç, olası hasarlara karşı kendi aracınızı koruma altına almaktır. Çünkü kusurlu kişi sizseniz, aracınızın hasarının giderilmesi için varsa kaskonuza başvurulur ki; bu kaza anında önemli bir rahatlıktır. Kaskonuz yoksa tüm ödeme size kalacaktır. Trafikte dururken ya da seyir halindeyken sizin dışınızdaki etkenleri de göz önünde bulundurmanız gerektiği için kasko sigortası bu anlamda çok gerekli ve önemlidir.

Ayrıca kasko poliçesi sahibi olduğunuzda sadece kazaları değil, sel, yangın, deprem gibi çevresel kaynaklı riskleri de bertaraf etme fırsatını yakalamış olursunuz.

Online Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Kasko hesaplamalarında araç kasko değeri temel alınır. Araç kasko değeri, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından aylık olarak yayınlanmaktadır. Öneri niteliğinde yayınlanan bu listede asıl belirleyici unsurlar araca ve kişiye göre değişmektedir. Araç sahibinin daha önceden kaza yapıp yapmamış olması, aracın markası ve model yılı, motor hacmi gibi farklı bilgiler; ayrıca araca sonradan ilave edilen aksesuarlar da kasko hesaplamalarında sonuca etki eder.

Kasko hesaplamalarında tazminat ödemeleri, kasko değeri üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle kasko değerinizi etkileyecek her türlü bilgiyi sigortacınızla paylaşmanız sizin için faydalıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kasko hesaplamalarında alabileceğiniz indirimleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Sürücünün ehliyet yaşı, çalıştığı kurum, hasarsızlık gibi parametreler daha ucuz kasko poliçesi almanızı sağlayabilir.

Sigortam.net’te online kasko hesaplama işlemi dolduracağınız basit bir form ile başlar. Bu formda verdiğiniz her bilgi, farklı sigortaşirketlerinin size ve aracınıza özel vereceği kasko teklifinin hesaplanmasında kullanılır. Doldurduğunuz form sayesinde bir seferde bir çok farklı sigorta şirketinin farklı ürünlerini online görebilir, fiyat ve teminatları karşılaştırarak ihtiyaçlarınız ve bütçeniz için en uygun kasko poliçesini seçersiniz.

Hızlıca kasko hesaplaması yapmak için Sigortam.net müşteri danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Aracınız için en uygun kasko poliçesini en hızlı ve en doğru teminatlarla karşılaştırmalı olarak görüp inceleyebilmek için  444 24 00 numaralı telefondan 7/24 bizi arayın.


Okumaya Devam Edin

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Kasko Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası, sigortalı aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararlarını güvence altına alır.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

17 Haziran 2010 Perşembe

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun doğru teminatların seçilmesidir.