Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı | Kasko Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı

Atmosferden gelen atıklari tuz, çamur vb. Durumlarda aracınızda oluşan pas araçlarda çürümeye ve zarara neden olan başlıca unsurlardan biri. 

Araçlar dış yüzeydeki boya ile bir nebze korunsada açık olan metaller paslanma ve çürüme riski ile karşı karşıyadır. Paslanma; sorunu rutubet, toz, toprak gibi etkenlerle baş gösteriyor.

Üstelik üretici firmalar çevre kirlilikleri, çamur, atıklar gibi sebeplerle meydana gelen çürümeleri garantinin kapsamına almıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Özenle baktığınız, trafik sigortası ve kasko sigortası ile güvence altına aldığınız aracınızın bakımını yaparak uzun yıllar kullanabilmek sizin elinizde.

Peki Otomobilinizi Paslanmaya Karşı Korumanın Yolları Neler?
 

 • Aracınızın su hortum ve su tahliye hortumlarının açık olup olmadığına dikkat etmeli,
   
 • Aracınızın aşağı kısımlarını düzenli olarak belirli periyotlarla yıkatmalı,
   
 • Aracınızın yıkama işlemi bittikten sonra çamurluk içleri ve kenarlarını, motor bölümü gibi önemli bölümleri incelemeli, kuruduğundan emin olmalı,
   
 • Aracınızda paslanmaya neden olabilecek küçük vurukları, çizikleri rötuşlayarak gidermeli,
   
 • Aracınızı fırça yerine süngerle yıkamaya dikkat ederek, oluşabilecek çizikleri engellemek aracınızın paslanmasını önleyecek önemli noktalardır.

Paslanmaya karşı korumaya aldığınız aracınızı oluşabilecek kazalardan korumak için Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımızdan araç sigorta şirketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Ehliyetler 2014’te Çipli Olacak

Çipli ehliyetler 2014 yılında kullanılmaya başlanacak. Ayrıca ehliyet sınavı değişecek, ehliyet alma süreci hızlanacak, ehliyet sonuçları daha kısa sürede açıklanacak.

Devamını Oku

Hasarda Sigorta Kullanımı

İyi bir sigorta şirketi sadece poliçe satın alımında değil, hasarda sigorta kullanımında da en iyi hizmeti, en iyi şekilde verir.

Devamını Oku

Kar Paleti Nasıl Takılır?

İçinde bulunduğumuz kış aylarında aracınızdaki en önemli güvenlik unsuru olan lastiklerinizi korumalısınız. Kar paleti kullanmanız bu hususta faydalıdır.

Devamını Oku