Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı | Kasko Sigortası
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Paslanmaya Karşı Otomobil Bakımı

Atmosferden gelen atıklari tuz, çamur vb. Durumlarda aracınızda oluşan pas araçlarda çürümeye ve zarara neden olan başlıca unsurlardan biri. 

Araçlar dış yüzeydeki boya ile bir nebze korunsada açık olan metaller paslanma ve çürüme riski ile karşı karşıyadır. Paslanma; sorunu rutubet, toz, toprak gibi etkenlerle baş gösteriyor.

Üstelik üretici firmalar çevre kirlilikleri, çamur, atıklar gibi sebeplerle meydana gelen çürümeleri garantinin kapsamına almıyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Özenle baktığınız, trafik sigortası ve kasko sigortası ile güvence altına aldığınız aracınızın bakımını yaparak uzun yıllar kullanabilmek sizin elinizde.

Peki Otomobilinizi Paslanmaya Karşı Korumanın Yolları Neler?
 

 • Aracınızın su hortum ve su tahliye hortumlarının açık olup olmadığına dikkat etmeli,
   
 • Aracınızın aşağı kısımlarını düzenli olarak belirli periyotlarla yıkatmalı,
   
 • Aracınızın yıkama işlemi bittikten sonra çamurluk içleri ve kenarlarını, motor bölümü gibi önemli bölümleri incelemeli, kuruduğundan emin olmalı,
   
 • Aracınızda paslanmaya neden olabilecek küçük vurukları, çizikleri rötuşlayarak gidermeli,
   
 • Aracınızı fırça yerine süngerle yıkamaya dikkat ederek, oluşabilecek çizikleri engellemek aracınızın paslanmasını önleyecek önemli noktalardır.

Paslanmaya karşı korumaya aldığınız aracınızı oluşabilecek kazalardan korumak için Sigortam.net üzerinden trafik sigorta sorgulama yaparak en uygun araba kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımızdan araç sigorta şirketleri hakkında bilgi alabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Arabanıza İyi Bakıyor musunuz?

Aracınızı daha uzun süre kullanmanız için bazı araba bakımı ipuçları Sigortam.net’te.

Devamını Oku

Yabancı Plakalı Araç ile Kaza Yaptığınızda Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar!

Yabancı plakalı araç ile kazaya karışmanız durumunda dikkat etmeniz gereken noktaları Sigorta Uzmanı Ayfer Mercan anlatıyor.

Devamını Oku

Kasım 2012 Kasko Değer Listesi

Her ay TSRŞB (Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği) tarafından yayınlanan kasko araç değer listesi güncellendi.

Devamını Oku