444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sürücülerine Uyuşturucu Denetimi

30 Mayıs 2013
Trafik kontrollerinde artık uyuşturucu maddeler için de test yapılacak. Uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen araç sürücüleri için hapis ve para cezası uygulanacak.
 
Trafik kazası oranını azaltmak üzere çalışmalarını yoğunlaştıran Emniyet, trafik denetleme uygulamasına uyuşturucu kontrolünü de dahil edecek. Radar sisteminde değişiklik, trafikte alkol ve sigara düzenlemesi, muayene ve sigortası olmayan araçlara uyarı gibi önlemlerle trafik kazalarını azaltmayı ve sürücüleri bilinçlendirmeyi hedefleyen Emniyet Genel Müdürlüğü, uyuşturucu madde kullanan kişilerin araç kullanmasını engellemeye çalışacak.
 

Uyuşturucu Kontrolü Elektronik Cihazlarla Yapılacak

 
Sistemin kanuni altyapısı hazırlanarak, bir genelge ile duyuruldu. Uyuşturucu ölçümü trafik polisleri tarafından alkol ölçümünde olduğu gibi elektronik cihazlar ile yapılacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Cihazların bulunmadığı durumlarda, uyuşturucu madde kullandığından şüphelenilen sürücü, polis eşliğinde bir sağlık kuruluşuna götürülecek. Burada yapılacak testte, uyuşturucu madde kullandığı tespit edilen sürücü hakkında yasal işlem yapılacak. Yaralanmalı veya ölümlü trafik kazalarında da polis, sürücülere alkol ve uyuşturucu testi yapacak.
 

Sürücüleri Ağır Cezalar Bekliyor

 
Uyuşturucu testini kabul etmeyen sürücüye 2 bin TL para cezası verilecek. Ayrıca sürücü ehliyeti 2 yıl süre ile geri alınacak.
 
Uyuşturucu madde etkisi altında araç kullandığı tespit edilen sürücüler ise 3 bin 600 TL para cezası ile cezalandırılacak, bu sürücülerin ehliyetlerine 5 yıl el konulacak. Ehliyetlerine el konulan sürücülere, 5 yılın sonunda ehliyetlerini geri alabilmeleri için bir sağlık kuruluşu tarafından ehliyet almalarında sakınca olmadığına dair rapor verilmesi gerekiyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN
Kasko sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmayın. Aracınızda meydana gelebilecek maddi hasarı sigorta teminatı altına alın. Kasko fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te! Hemen kasko hesaplama yaparak, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko sigortası fiyatlarını inceleyin, size en uygun kaskoyu 3 dakikada seçin. Kasko sigortası ile ilgili www.sigortam.net adresinden veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 yardım ve hizmet alın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Radar Artık Her Yerde

16 Mart 2013 Cumartesi
Yeni radar sistemi ile radar levhası kalkıyor! Bundan sonra trafik ekipleri 7/24 hız denetimi yapacak. Denetimler yerleşim yerlerinde çevirme ekibi ile, otoyollarda ise çevirme ekibi olmadan yapılacak.
 

Trafik Sigortasında SMS İkazı

13 Mayıs 2013 Pazartesi
Zorunlu trafik sigortası yaptırmayanlar için Emniyet ve Hazine işbirliği ile SMS uyarı uygulaması başlatılacak.

Emniyet 4 Milyon Araç Sahibini Uyardı

16 Mayıs 2013 Perşembe
Araçlarının muayene tarihi geçmiş olan veya zorunlu trafik sigortası bulunmayan araç sahiplerine Emniyet tarafından uyarı gönderildi.