444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Yılbaşı Kutlamalarındaki Hasarı Sigorta Karşılayacak Mı?

Almanya’da yılbaşı kutlamalarının dolayı 20 binden fazla hasara neden olduğu açıklandı. Kutlamalar sonucu hasarların ekonomiye olan maliyeti 40 milyon Euro. Bu yaşananlar da akla şu soruyu getiriyor: “Sigorta şirketleri bu hasarları karşılayacak mı?”

Almanya’daki yılbaşı kutlamaları çok sayıda ev yangını, kaza ve kundaklama olayları yaşandı. En çok kaza ve zarara havai fişeklerin kullanımı yol açtı. Alman Sigorta Kurumları Çatı Örgütü (GDV)’nin yaptığı açıklamaya göre, yılbaşında sigortalara 20 binden fazla hasar başvurusu yapıldı. Toplam maliyetin 40 milyon Euro’yu aştığı bildirilirken, uzmanlar ortaya çıkan hasarlar konusunda dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Hasar Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

•    Yılbaşında herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen hasar, en geç bir hafta içinde ilgili sigortaya bildirilmelidir. Aksi durumda sigorta hasarı karşılamayabilir.
•    Yılbaşında en fazla hasar havai fişeklerden kaynaklanıyor. Böyle bir nedenle ortaya bir mağduriyet durumunda, (ev yangını, cam kırılması vb.) ‘ev sigortasına’ başvurmak gerekir.
•    Kaza sonucunda herhangi bir yaralanma olduysa eğer tedavisini hastalık sigortası (Krankenversicherung) karşılıyor.
•    Şaka amaçlı yapılan fakat komşuların malına verilen zararlardan dolayı kişinin kendisi sorumlu tutulur.
•    Kaza sonucu ortaya çıkan zararı, ya kazaya neden olan kişinin sigortası (Haftpflichtversicherung) ya da otomobil sigortası (Teilkaskoversicherung) karşılıyor.
•    Arabanın vandalizm sonucu tamamen tahrip edilmesini ise kasko sigortası (Vollkaskoversicherung) ödüyor.
•    Atılan havai fişeğin açık bir pencereden eve girmesi sonucu oluşan yangın ve hasar, buna neden olan kişi tarafından karşılanır. Evde oluşan hasarlar ev sigortası (Hausratversicherung) tarafından bina sigortası (Gebaeudeversicherung) ve olaya neden olana fatura ediliyor.
•    Çocukların neden olduğu zararlardan velileri sorumlu tutuluyor. Sigortalar küçük yaştaki çocukların sebep olduğu; dikkatsizlik yüzünden yaralanma, yangın veya kaza durumlarında zararı karşılamayı reddediyor.

Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapabilir, bütçenize en uygun kasko sigortasına kolayca ulaşabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Kazaya Karışmayan Sürücü %25 Daha Az Kasko Primi Ödeyecek

Aviva Sigorta yeni sigorta ürünüyle müşterilerine %25 oranında kasko indirimi sunuyor. Aviva Sigorta'nın en uygun kasko teklifine Sigortam.net'ten ulaşın.

Devamını Oku

Sürücü Belgelerini Almayanlar Dikkat!

TUSEKON Genel Başkanı İsmail Yılmaz, sürücü belgesi sertifikası bulunan kişilerin belirlenen tarihte sürücü belgelerini almaları gerektiğini açıkladı.

Devamını Oku

Allianz Sigorta, Kasko Sigortası ile Sigortam.net’te

Allianz Sigorta Sigortam.net bünyesinde hizmet veren sigorta şirketleri arasına katıldı. Artık Sigortam.net’ten kasko teklifi ya da poliçesi almak isteyen herkes Allianz Sigorta’nın avantajlı tekliflerinden de yararlanacak

Devamını Oku