Konut Satışı Bir Milyonu Geçti

Türkiye genelinde konut satışı hız kesmeden devam ediyor.  Geçen senenin ilk 10 ayına oranla %12’lik satış artışı olan sektörde, 2014 yılının ilk 10 ayında 926 bin konut satılmışken, 2015 yılının ilk 10 ayında toplam satış 1 milyon 40 bini buldu.

Yeni Konutlar Çok Satılıyor

Satışı  yapılan 1 milyon 40 bin konuttan 567 bini ikinci el iken yeni konutların satış sayısı 473 bini buldu. Konut fiyatlarının özellikle yeni evlerde oldukça hızlı artmasına rağmen satışta bir gerileme yaratmadığı gözlendi. Satışı yapılan evlerin 675 bini ise alıcıları tarafından peşin olarak satın alınıyor. Geriye kalan 309 bini ise ipotekli (taksitli) satış.

Toplam konut satışının en fazla olduğu il her zaman olduğu gibi %20’lik oranla İstanbul. İstanbul’dan sonra en fazla konut satışının yapıldığı iller sırasıyla Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin Çaanakkale, Kocaeli ve Tekirdağ. İstanbul’da her ay ortalama 9 bin 500 konut satılıyor.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Konut Fiyatı Artıyor Ama Satış Düşmüyor

Merkez Bankasının verdiği rakamlara göre konut fiyatları geçen seneye oranla %18,2 arttı. Bu ortalama değerin terisne İstanbul’da konut fiyatlarındaki artış %26,4’ü buldu. konut fiyatlarının hızla artmasına rağmen İstanbul başta olmak üzere neredeyse tüm Türkiye’de konut fiyatları artmış durumda.  Beklenenin tersine konut satışlarındaki bu artış özellikle insanların bir yatırım aracı olarak da konut satın aldıklarını gösteriyor.

Yeni Evinizi Sigortayla Güvence Altına Alın

Siz de ev almayı mı düşünüyorsunuz? Ya da aldığınız evinizde, kaza veya hırsızlık derdi olmadan güven içerisinde yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman konut sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Unutmayın evinizde gelişecek herhangi olumsuz bir durum karşısında konut sigortası maddi sıkıntılarınızı karşılayacak rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Konut sigortası başvurusu için de en doğru adres size birden fazla teklifle bütçenize en uygun olanını sunacak Sigortam.net’tir.    

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Temmuz 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Temmuz Ayında 1 Puan Yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Temmuz ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 1...puanlık artış yaşandı. Trafik sigortası primlerinde ise 66 olan Mayıs ve Haziran ayı puanı değişmedi.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki...değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Temmuz ayı verilerini açıkladı. Ağırlıklı olarak...büyük il merkezlerindeki bireysel otomobil kullanıcılarına Sigortam.net’in sunduğu tekliflerin ağırlıklı ortalamasını...gösteren endekse göre, Temmuz ayı kasko sigortası endeksi Haziran ayına göre 1 puanlık artış kaydederek 100 puan oldu. Trafik...sigortasında ise iki aydır bir değişim kaydedilmedi. Mayıs ve Haziran ayında 66 puan olan endeks, Temmuz ayında da seviyesini korudu....Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.141 TL’ye; 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 888...TL’ye çıktı.

Sigortam.net, müşterilerinin en doğru ürünü, en iyi fiyata, kolay ve hızlı bir...şekilde satın almalarını sağlamak amacıyla sektördeki en büyük 20 sigorta şirketinin tekliflerini sunuyor; ayrıca internet...sitesinden gerçekleştirilen poliçe alımlarında müşterilerine özel indirimler sağlıyor. Geçen yılın Ağustos ayından itibaren...her ay düzenli olarak Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ni açıklayan ve sahip olduğu büyük veriyi hizmete sunan Sigortam.net,...böylece araç sahiplerinin otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi edinmelerini sağlıyor. Son olarak Temmuz ayı...verilerini açıklayan Sigortam.net, otomobil sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendleri sundu....Verilere göre kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 1 puan artış yaşadı. Böylece 2017 Ocak ayındaki 2.148 TL seviyesine...yeniden yaklaştı. Trafik sigortası primlerinde ise Ocak ayından beri sert değişimler yaşanmadı. Yılın ilk ayından itibaren 4...puan artan endeks, Temmuz ayında da seviyesini koruyarak 66 puanda kaldı. 2017 yılının Ocak ayında 1.337 TL ile Sigortam.net...tarafından 100 puan kabul edilen Sigortam.net Trafik Sigortası Endeksi, Temmuz ayında 888 TL seviyesinde kaldı.

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko...ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle: