Konut Satışı Bir Milyonu Geçti | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Satışı Bir Milyonu Geçti

Türkiye genelinde konut satışı hız kesmeden devam ediyor.  Geçen senenin ilk 10 ayına oranla %12’lik satış artışı olan sektörde, 2014 yılının ilk 10 ayında 926 bin konut satılmışken, 2015 yılının ilk 10 ayında toplam satış 1 milyon 40 bini buldu.

Yeni Konutlar Çok Satılıyor

Satışı  yapılan 1 milyon 40 bin konuttan 567 bini ikinci el iken yeni konutların satış sayısı 473 bini buldu. Konut fiyatlarının özellikle yeni evlerde oldukça hızlı artmasına rağmen satışta bir gerileme yaratmadığı gözlendi. Satışı yapılan evlerin 675 bini ise alıcıları tarafından peşin olarak satın alınıyor. Geriye kalan 309 bini ise ipotekli (taksitli) satış.

Toplam konut satışının en fazla olduğu il her zaman olduğu gibi %20’lik oranla İstanbul. İstanbul’dan sonra en fazla konut satışının yapıldığı iller sırasıyla Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin Çaanakkale, Kocaeli ve Tekirdağ. İstanbul’da her ay ortalama 9 bin 500 konut satılıyor.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Konut Fiyatı Artıyor Ama Satış Düşmüyor

Merkez Bankasının verdiği rakamlara göre konut fiyatları geçen seneye oranla %18,2 arttı. Bu ortalama değerin terisne İstanbul’da konut fiyatlarındaki artış %26,4’ü buldu. konut fiyatlarının hızla artmasına rağmen İstanbul başta olmak üzere neredeyse tüm Türkiye’de konut fiyatları artmış durumda.  Beklenenin tersine konut satışlarındaki bu artış özellikle insanların bir yatırım aracı olarak da konut satın aldıklarını gösteriyor.

Yeni Evinizi Sigortayla Güvence Altına Alın

Siz de ev almayı mı düşünüyorsunuz? Ya da aldığınız evinizde, kaza veya hırsızlık derdi olmadan güven içerisinde yaşamak mı istiyorsunuz? O zaman konut sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Unutmayın evinizde gelişecek herhangi olumsuz bir durum karşısında konut sigortası maddi sıkıntılarınızı karşılayacak rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Konut sigortası başvurusu için de en doğru adres size birden fazla teklifle bütçenize en uygun olanını sunacak Sigortam.net’tir.    


Benzer İçerikler

Ray Sigorta Karlılık Yönünde İlerliyor

Ray Sigorta portföy dönüşüm ve verimlilik esaslı çalışma stratejisinin pozitif sonuçlarını aldı ve 2011 yılını 25 milyon teknik kar ile kapattı. 

Devamını Oku

Aksigorta ile Eviniz ve Eşyalarınız Korunsun!

Aksigorta, konut sigortası konusunda “Ev-Eşya Sigortası” ürünüyle ilgili Beşi Bir Yerde asistans hizmetlerini müşterilerine sunmaya başladı.

Devamını Oku

Uzmanlar Uyardı, Konut Fiyatları Artacak!

Tüketici Yasası’nın yürürlüğe giren yeni yönetmeliği ile konut fiyatlarında %12-15 artış yaşanacağı öngörülüyor.

Devamını Oku