444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sigortası Alırken ve Hasar Anında Nelere Dikkat Etmeli?

22 Mayıs 2014

Konut sigortası; yangın, deprem, sel, hırsızlık ve bunun benzeri birçok riskin gerçekleşmesi durumunda hem evinizi hem de eşyalarınızı koruyan bir sigorta çeşididir ancak hala ''Konut Sigortası Yaptırmanın Önemi'' kavranamamıştır.

Konut sigortası kapsamı değişkenlik gösterir, birçok sigorta çeşidi gibi. Konut sigortası poliçesinde yer alan bina teminatı ile isterseniz sadece evinizi, eşya teminatı ile ise sadece eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Ne yazık ki hem evinizi hem içindeki eşyaların zarar görebileceği durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu sebeple hem bina teminatı, hem eşya teminatı alarak evinizi tüm risklere karşı sigorta ettirebilirsiniz.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00

Bu noktada olası hasarları düşünerek en doğru ve en ucuz poliçeyi almak için yeterli bilince ve bilgiye sahip olmanız gerekli, aynı zamanda önemlidir. Evinizi sigorta ettirirken, kullanılan ‘’bina değeri’’ terimi ile anlaşılması gereken evinizin tamamıyla yeniden inşası durumunda oluşacak maliyettir.  

Bu gider içinde arsa değeri ve bulunduğu bölgeye göre oluşan değeri kapsamamaktadır. Bu gibi sigortalarda, sigorta bedeli aşırıya kaçmadığı durumda ev incelemesine gerek duyulmaz. 

Olası hasar anında hasar gören teminata alınan değerler; görevlendirilmiş eksper tarafından dikkat edilmekte, incelemeye tabii tutulmaktadır. Önemli varlıklar; antika, tablo, koleksiyon gibi değerli maddeler konut sigortası poliçesinde ayrı olarak belirtilerek ek sözleşmeyle güvenceye alınabilir.

Ek teminatlar belirli koşullar ve belirli limitler ile sigortalanmakta, güvenceye alınmaktadır.

Bütçenize en uygun konut sigortası fiyatları ile ilgili merak ettiklerinize, Sigortam.net'te sigorta sorgulama yaparak ulaşabilir, dilediğiniz an sigortalanabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

10 Haziran 2010 Perşembe

Konut sigortasının kapsamını öğrenerek, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın. Ayrıntılar yazımızda.

Niçin Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

18 Haziran 2010 Cuma

Konut sigortası yaptırarak evinizde meydana gelen hasarları teminat altına alabilirsiniz. Bu şekilde sadece kendi hasarınızı değil, bağlı hasarları da sigorta şirketine karşılattırabilirsiniz. 

Konut Sigortası ile Hangi Riskleri Kapsam Altına Alabilirsiniz?

18 Haziran 2010 Cuma

Konut sigortası, bina ve isteğe bağlı olarak içinde yer alan eşyaları güvence altına alır. Konut sigortası teminatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterse de genellikle yangın ana teminattır.