Konut Sigortası Alırken ve Hasar Anında Nelere Dikkat Etmeli? | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Konut Sigortası Alırken ve Hasar Anında Nelere Dikkat Etmeli?

Konut sigortası; yangın, deprem, sel, hırsızlık ve bunun benzeri birçok riskin gerçekleşmesi durumunda hem evinizi hem de eşyalarınızı koruyan bir sigorta çeşididir ancak hala ''Konut Sigortası Yaptırmanın Önemi'' kavranamamıştır.

Konut sigortası kapsamı değişkenlik gösterir, birçok sigorta çeşidi gibi. Konut sigortası poliçesinde yer alan bina teminatı ile isterseniz sadece evinizi, eşya teminatı ile ise sadece eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.

Ne yazık ki hem evinizi hem içindeki eşyaların zarar görebileceği durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu sebeple hem bina teminatı, hem eşya teminatı alarak evinizi tüm risklere karşı sigorta ettirebilirsiniz.

Uygun fiyatlara evinizin ve ailenizin konut sigortası ile güvencede olmasını sağlayın!
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00

Bu noktada olası hasarları düşünerek en doğru ve en ucuz poliçeyi almak için yeterli bilince ve bilgiye sahip olmanız gerekli, aynı zamanda önemlidir. Evinizi sigorta ettirirken, kullanılan ‘’bina değeri’’ terimi ile anlaşılması gereken evinizin tamamıyla yeniden inşası durumunda oluşacak maliyettir.  

Bu gider içinde arsa değeri ve bulunduğu bölgeye göre oluşan değeri kapsamamaktadır. Bu gibi sigortalarda, sigorta bedeli aşırıya kaçmadığı durumda ev incelemesine gerek duyulmaz. 

Olası hasar anında hasar gören teminata alınan değerler; görevlendirilmiş eksper tarafından dikkat edilmekte, incelemeye tabii tutulmaktadır. Önemli varlıklar; antika, tablo, koleksiyon gibi değerli maddeler konut sigortası poliçesinde ayrı olarak belirtilerek ek sözleşmeyle güvenceye alınabilir.

Ek teminatlar belirli koşullar ve belirli limitler ile sigortalanmakta, güvenceye alınmaktadır.

Bütçenize en uygun konut sigortası fiyatları ile ilgili merak ettiklerinize, Sigortam.net'te sigorta sorgulama yaparak ulaşabilir, dilediğiniz an sigortalanabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Merak Ettikleriniz Hakkında 4 Soruda Konut Sigortası

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte maddi mal varlıklarımızı bekleyen riskler çoğaldı. Bu riskleri konut sigortası ile güvence altına almak için soru işaretlerinize son verin.

Devamını Oku

Konut Sigortasında Bina Bedeli Nasıl Belirlenir?

Konut sigortası kapsamındaki kısmi hasarlarda hasar bedeli tam olarak karşılanır ancak tam hasarlarda bedel değişmektedir.

Devamını Oku

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası, evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli sigortadır. Konut sigortaları evinizi yıkılmalardan, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korumayı amaçlar. 
 

Devamını Oku